Haber Detayı
15 Ağustos 2013 - Perşembe 00:00
 
“Birbirimize benziyoruz”
Milliyetçi Hareket Partisi İl, Merkez İlçe ve Kadın Kolları’ndan Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’ne ziyaret.
Siyaset Haberi
“Birbirimize benziyoruz”

Siyasetçilerle basın mensuplarının özelliklerinin birbirine benzediğini söyleyen İl Başkanı Aziz Aslan, hem siyasetçinin hem de basın mensubunun 40 defa düşünüp bir kez yazması gerektiğini belirtti Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aziz Aslan, Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, Kadın Kolları Başkanı Gönül Ar Güngör ile MHP il yönetim kurulu üyeleri Osman Demir, Ahmet Çobanoğlu ve Lokman Çetinaktı, Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Mehmet Abdioğulları tarafından karşılanan MHP heyeti Afyon basınıyla her zaman birlik içinde olduklarını ve uzun yıllardır ilimize hizmet etmek için çalıştıklarını söyledi.

40 defa düşünüp bir kez söylemeliyiz

MHP teşkilatları olarak Ramazan ayının ilk 10 günü basın kuruluşlarını ziyaret ettiklerini söyleyen Aslan, bayramdan sonra ziyaretlerin devam ettiğini kaydetti. Afyon basınının civar illere göre oldukça etkin ve başarılı çalışmalar yürüttüğünün altını çizen Aslan, “Afyonkarahisar basını genel olarak güçlünün değil, haklının yanında yer almaktadır. Mahalli basınımızın genelini bu yüzden kutluyoruz. Siyasetçiler ve basın mensupları özellikleri olarak birbirlerine benzerler. 40 defa düşünüp bir defa söylemek, yada 40 defa değerlendirip bir defa yazmak gerekiyor” dedi.

Topluma doğruları söylemeliyiz

Siyasetçilerin ve gazetecilerin toplumun kanaat önderleri olarak doğru şeyleri söylemeleri gerektiğini ifade eden Aslan, duyduğumuza göre, işittiğimize göre ifadeleriyle haber yazanların, arkasını getiremediklerini ve bu yüzden halkı doğru bilgilendiremediklerini söyledi. MHP teşkilatlarının diğer partilerde olmadığı kadar birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu kaydeden Aslan, “MHP Türkiye’nin en köklü ve en güçlü partisidir. Bu partinin mensubu olmaktan da gurur duyuyoruz. Afyon teşkilatı içindeki uyum mükemmeldir” dedi.

Doğrunun yanında yer almalıyız

MHP teşkilatlarının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları’da, “İl Başkanımız Sayın Aziz Aslan’da ilimizde günlük olarak köşe yazısı yazmaktadır. Mesleğimizi yakından tanıyan birisi olarak hem yazı hayatında hem de siyaset hayatında başarılar diliyoruz. Doğruları çekinmeden söylersek topluma faydamız olur. Güçlüden çekinenler hem kendilerine hem de topluma haksızlık etmiş olurlar” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milliyetçi, Hareket, Partisi, İl, Merkez, İlçe, Kadın, Kolları’ndan, Afyonkarahi
Yorumlar
Haber Yazılımı