Haber Detayı
30 Aralık 2013 - Pazartesi 00:00
 
“Bütçemizi ve Yatırım Harcamalarımızı Sürekli Büyüttük”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yeni takvim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çoban Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Türkiye genelindeki ilk beş il belediye başkan adayından biri olmak bana ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerilerime büyük onur vermiştir. Bu onura layık olmak için çok çalışıp başarılı olacaklarını olacağız dedi.
Gündem Haberi
“Bütçemizi ve Yatırım Harcamalarımızı Sürekli Büyüttük”

Yoğun bir tempoda çalışarak başarılarla dolu bir yılı daha geride bırakmanın mutluluğu içerisinde olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 2014 yılında da ilimiz ve ülkemiz adına güzel gelişmelerin yaşanmasını temenni etti. 2014 yılının Belediye açısından 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler ile yeni bir anlam kazandığına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban;  mesajında şu ifadelere yer verdi; Afyonkarahisar Belediyesi olarak başarılı bir takvim yılını daha geride bırakarak yeni bir yıla, 2014 yılına giriyoruz. 2014 yılı Belediyemiz açısından 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler ile yeni bir anlam kazanıyor. Halkımızın tercihlerine göre yeniden şekillenecek olan Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisimiz beş yıl boyunca halkımızın hizmet ve yatırım beklentilerini karşılamaya çalışacak.

“Bu onura layık olmak için çok çalışıp başarılı olacağız”

Hizmet çıtasını yükselten ve tarihinde ilk kez projeleri ve seçim taahhütleri ile hemşehrilerimizin ve Afyonkarahisar'da yaşayanların huzuruna çıkıp oy isteyen bir Belediye Başkanı olarak oylarınıza yeniden talibim. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Türkiye genelindeki ilk beş il belediye başkan adayından biri olmak bana ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerilerime büyük onur vermiştir. Bu onura layık olmak için çok çalışıp başarılı olacağız. Geride kalan yaklaşık 5 yıllık çalışma döneminde geçmişten gelen büyük sorunları kentimizin gündeminden çıkarmak için çok çalıştık. Mahalle mahalle alt ve üst yapıyı yeniledik. Yerel yönetim olmanın sorumlulukları ile şehrimizin geleceğini planladık. Bütçemizi ve yatırım harcamalarımızı sürekli büyüttük. Belediye'yi Afyonkarahisar'da hak ettiği noktaya taşımak için başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere Milletvekillerimiz, bürokratlarımız, Belediye Meclisimiz mesai arkadaşlarımla birlikte koştuk. Afyonkarahisar'da yaşayanlar ve bu şehrin kurumları ile iyi bir işbirliği sergiledik. Uyumun bir parçası olmaktan da öte, birlikte yaşama ve çalışmayı sağlayan sinerji yaratan bir Belediye anlayışı sergiledik.

“Projelerimizi açıklayacağız”

Hizmet ve yatırımlarımız sırasında bizlerle birlikte olan medya mensuplarımıza ve çalışmalar sırasında bizlere büyük anlayış gösteren Afyonkarahisar'da yaşayan tüm halkımıza teşekkür ederim. Belediye Başkanlığı dönemimde ikinci beş yıllık dönem benim için inşallah ustalık dönemi olurken, kentimizi sizlerle birlikte şekillendirmeye devam edeceğiz. İkinci dönemimde yapacağımız yatırım ve hizmetlerimizi halkımızın beklentilerine cevap verecek şekilde şimdiden planladık. Seçim taahhütlerimizi çok yakın bir zamanda halkımızla paylaşacağız. Geçmişten günümüze seçim taahhütleri ile ilk kez halkımızın oylarına talip olan ve taahhütlerinin tamamına yakınını gerçekleştirmiş bir Belediye Başkanı olarak 30 Mart yerel seçimlerinin Afyonkarahisar'a hayırlar getirmesini şimdiden diliyorum.2014 takvim yılının Afyonkarahisarımız, ülkemiz, milletimizi tüm İslam Alemi ve dünyamız için barış, kardeşlik ve huzurun egemen olduğu bir yıl olarak geçmesini Yüce Allah'tan temenni ediyorum. Hemşehrilerime ve yaşayanlarımıza sağlık, mutluluk ve başarıyı Yüce Allah'tan niyaz ederken selam ve saygılarımı sunuyorum.>>haber merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Belediye, Başkanı, Burhanettin, Çoban, yeni, takvim, yılı, dolay
Yorumlar
Haber Yazılımı