Haber Detayı
05 Ağustos 2014 - Salı 00:00
 
“Devlet milletin elinden öpmekle yüceliğini kaybetmez, tam tersi yücelir”
Vali Hakan Yusuf Güner Emirdağ İlçemizde EYAD Tarafından Düzenlenen Engelli Araç Dağıtımı Programına Katıldı toplantıda konuşan Vali Güner, Anladığım kadarıyla bu arabalar Türkiye’de pahalı, orada daha ucuz galiba, burada işadamlarımız bu derneğe bağışta bulunuyorlar, bu dernekte bu araçları %50 daha ucuz bir fiyatına buraya getirip buradaki insanlarımızla buluşturuyorlar. Tam bir sinerji, tam bir kolektif işbirliği burada gerçekleşiyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun ve katkı sağlayan herkesten, ben bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyordum” dedi.
Gündem Haberi
“Devlet milletin elinden öpmekle yüceliğini kaybetmez, tam tersi yücelir”

Programa katılmak için Emirdağ’a giden Vali Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı, Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın ve EYAD üyeleri karşıladı. 14 adet Akülü aracın dağıtımının yapıldığı programa Vali Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, EYAD Başkanı Metin Edeer ve EYAD Türkiye sorumlusu Necati Şevik katıldılar. Program sırasında EYAD Türkiye Sorumlusu Necati Şevik yaptığı konuşmada; “Biz çalışmalarımız ile bu sene aşağı yukarı 270 araç geldi. Bunun 85 tanesi Allah razı olsun Sayın Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın büyük katkıları ve zannedersen bir gazi vatandaşımızın desteği ile engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Türkiye’den de bize destek çığ gibi büyüyor. Ayrıca Belçika’daki işadamlarımızdan da Allah razı olsun. İsmini sayamayacağım birçok işadamlarımız var. Bu engelleri hep birlikte aşacağız inşallah. Sadece Emirdağ değil biz Türkiye’nin 81 iline araç gönderdik. Bu sene İstanbul, İzmir, Aydın, Eskişehir, Ankara ve Afyon olmak üzere her yere ulaşmaya çalıştık. İnşaallah bundan sonra da ulaşacağız. Ben burada bize destek olan Emirdağ’daki EYAD sevdalılarına teşekkür ediyoruz, Allah kendilerinden razı olsun.

“Tam bir sinerji, tam bir kolektif işbirliği burada gerçekleşiyor”

Daha sonra konuşmasını yapan Valimiz Hakan Yusuf Güner; “Bugün burada çok anlamlı, çok güzel, çok içten ve çok samimi, insanların yüreğine, gönlüne dokunan bir programda sizlerle beraber olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Burada gerçekten toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz kardeşlerimizle, annelerimizle, beyefendilerle hayır sahibi olarak bir derneğimizin ve ona destek olan işadamlarımızın yaptığı katkılarla oluşan, organize, kollektif ve gönül paydaşına dayalı güzel bir birlikteliğin meyvelerini görüyoruz. Tabii bunun oluşmasında Necati kardeşimiz ve onunla beraber görev alan bütün arkadaşlarımızın ve yurt dışındaki emekçi kardeşlerimizin büyük bir özverisi ve büyük bir çabası var. Genelde yurt dışında yaşayan kardeşlerimiz kendi dertlerine düşerler, kendi dertlerine derman ararlar. Burada görüyorum ki bu şehirde yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz sadece kendi dertlerine derman değil, ayrı zamanda memleketindeki dertlere de paydaş olma için derman aramışlar. Ve güzel bir işbirliği oluşturmuşlar. Anladığım kadarıyla bu arabalar Türkiye’de pahalı, orada daha ucuz galiba, burada işadamlarımız bu derneğe bağışta bulunuyorlar, bu dernekte bu araçları %50 daha ucuz bir fiyatına buraya getirip buradaki insanlarımızla buluşturuyorlar. Tam bir sinerji, tam bir kolektif işbirliği burada gerçekleşiyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun ve katkı sağlayan herkesten, ben bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyordum. Eğer biz millet olarak, milletiz diyorsak, sadece devletle millet olunmaz, milletin her bir hücresi, her bir organizması, muhtarlarıyla, Belde ve Belediye Başkanlarıyla, derneğiyle, vakıflarıyla ve sendikaları ile toplumu kucaklamalıyız. Toplumu dolandırmamalı, toplumu aldatmamalı tam tersi topluma kucak açmalıyız. Burada biz bir güzelliği görüyoruz, biz ne dernekler gördük, dernek adı altında insanların hasbi duygularını halisane duygularını, siyaseti sabote etmek için faaliyetlere giriştiklerini gördük.

“Bu İşin İçersinde Yerel Yönetimlerin Olması Gerekir”

Ama burada gayet mütevazi, samimi, halisane, içten, gönülden ve yürekten, her yılda dalga dalga artan katlanan bir güzelliği arkadaşlarımız yaşatıyorlar ve bunun karşılığında bir siyaset oluşturmaya çalışmıyor, bir politika oluşturmaya çalışmıyor, insanlık paydasında bu hayır işlerini devam ettirmeye çalışıyorlar. Ne mutlu böyle faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına, ne mutlu sadece Allah rızası için, hayır için bu işi yapmaya çalışan bu kardeşlerimize. Bizler Müslüman bir Türk milletiyiz, bizim inancımızda, bizim kültürümüzde Peygamber Efendimizin Hadisi Şeriflerinde, yoldaki bir taşı bile kaldırmanın hayır olduğu, hasenat olduğu ve topluma hizmet olduğu ifade edilmiştir. Yani yoldaki bir taş parçasını insanların ayağına çarpmasın diye kaldıran insan hayır yapmış oluyor. İyilik yapmak hayır yapmak herkese nasip olmaz, iyiliğin hayrın değeri de olmaz. İyilik ve hayır yapmak için zengin olmak gerekmiyor sadece gönül ve yürek sahibi olmak gerekiyor. Ne mutlu bu gönül ve yürek sahiplerine. İyilikler bir tesbih tanesi gibidir. Damla damla çoğaldıkça, önce akarsu olur, daha sonra ırmak olur, daha sonra derya olur, daha sonra deniz olur ve en sonunda okyanus olur. Şimdi biz burada bu güzel damlaların bir deryaya doğru akarsu halinde gittiğini görüyoruz. İnşaalah EYAD derneğimiz bu disiplinini bozmadan ciddi bir şekilde, başka alanlara da kaymadan sırf Allah rızası için hayır hasenat işlerine devam eder. Tabii ki sivil toplum kuruluşlarına yerel yönetimlerin, Belediyelerin destek olması çok önemli. Çünkü bu araçları verirsiniz ve araçların gideceği kaldırım yoksa, gideceği yol yoksa, bu araç bir işe yaramaz. Onun için bu işin içersinde yerel yönetimlerin olması gerekir, çünkü yerel yönetim olmalı ki bu işin içerisinde bu işin devamı olan yolları kaldırımları ona göre kurgulayalım, ona göre oluşturalım.” dedi.

Ben O Arkadaşımızın Alnından Da Öperim

Vali  Güner konuşmasının sonunda; “Ben iki Belediye Başkanımızın yanısıra, tüm Belediye Başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Allah herkesin hayrını kabul etsin, Cenab-ı Allah herkese hayır yapmayı, hasenat yapmayı ve iyilik yapmayı vesile kılsın. Bizlerde Valiler olarak, Devleti temsil eden kişiler olarak, böyle hayır hasenat işleri gördüğümüz zaman bulunduğumuz ilde omzumuz kabarıyor, kendimizi o ilin valisi olarak daha güçlü ve daha dinamik hissediyoruz. Onun için bundan sonra inşallah zenginlerden ziyade fakirlerin programında yer almaya çalışacağım, güç sahiplerinden ziyade, gücünü hayır ve hasenata kullananların yanında yer almaya çalışacağım, Vali olarak benim işarım budur. Bizi sadece böyle belli alanlarda kendi yanlarında görmek isteyenlerin kusura bakmasınlar programım müsaid olursa yanlarında yer alırım. Onun için buradan bütün zenginlere çağrıda bulunuyorum, bütün güçlere çağrıda bulunuyorum, eğer Valinizi yanınızda görmek istiyorsanız, bol bol hayır işleri yapın. Ben o arkadaşımızın alnından da öperim, gerekiyorsa Vali olarak elinden de öperim. Devlet milletin elinden öpmekle yüceliğini kaybetmez, tam tersi yücelir. Bir kez daha Kaymakamımız başta olmak üzere Afyonkarahisar Belediye Başkanımız, Emirdağ Belediye Başkanını ve Gömü Belediye Başkanımız olmak üzere bütün kardeşlerime bu güzel mutluluğu paylaştıkları ve destek oldukları için çok teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah Ahir ve Akibetimizi hayır etsin diyorum, hayır hasenat sahiplerini var etsin diyorum ve biz sözle sözümü bitiriyorum. Büyüklerimiz diyor ki! “Ben Kul Oldum, Ben Kul Oldum, Ben Kul Oldum, diyor, Herkes Kul Oldum Diye Sevinir, Ben Kulluğumu Bildim, Boynumu Büktüm, Kul Oldum Diye Seviniyorum diyor. Ne Mutlu Kul Olanlara”  diyerek katkıda bulunan herkesi tebrik ediyorum.” dedi. Daha sonra engelli vatandaşlarımızın akülü araçları kendilerine teslim edilirken, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile EYAD Başkanı Metin Edeer’e engelli vatandaşlarımız için yürüttüğü çalışmalarda gösterdiği yardım ve katkılarından dolayı Vali Hakan Yusuf Güner tarafından teşekkür belgesi plaket verilerek toplu fotoğraf çekimi yapıldı.>>Haber Merkezi                    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Hakan, Yusuf, Güner, Emirdağ, İlçemizde, EYAD, Tarafından, Düzenlenen, Eng
Yorumlar
Diğer Haberler
Afyonkarahisar belediye meclisi
Afyonkarahisar belediye meclisi'nden barış pınarı harekâtı’na destek
Bolvadin
Bolvadin'de "finansal okuryazarlık"söyleşisi yapıldı
Başkanların birlikteliği örnek teşkil ediyor
Başkanların birlikteliği örnek teşkil ediyor
Başkan Işıklı Düzağaç’ın çehresini değiştirdi
Başkan Işıklı Düzağaç’ın çehresini değiştirdi
Dev projede 4. yılın imzaları atıldı
Dev projede 4. yılın imzaları atıldı
TGF Başkanı Karaca’dan ABAMED’e ziyaret
TGF Başkanı Karaca’dan ABAMED’e ziyaret
Zafer kalkınma ajansı yörex’e hazırlanıyor
Zafer kalkınma ajansı yörex’e hazırlanıyor
Sultandağı belediyesi meclis üyeleri ; mehmetçiğimizin yanındayız
Sultandağı belediyesi meclis üyeleri ; mehmetçiğimizin yanındayız
Mevsim sucukları mağdur oldu isim benzerliği çıktı
Mevsim sucukları mağdur oldu isim benzerliği çıktı
Çölovası’nın Yörük Düğünleri seyahat dergisinde
Çölovası’nın Yörük Düğünleri seyahat dergisinde
Şehit Polis Memuru Yücel Başpınar’a Son Görev Yapıldı
Şehit Polis Memuru Yücel Başpınar’a Son Görev Yapıldı
Serteser’e ıcıvıltech 2019 daveti
Serteser’e ıcıvıltech 2019 daveti
Uyum Mahalle Buluşmaları-21 Afyonkarahisar’da Gerçekleştirildi
Uyum Mahalle Buluşmaları-21 Afyonkarahisar’da Gerçekleştirildi
Uyum mahalle buluşmaları toplantısı yapılıyor
Uyum mahalle buluşmaları toplantısı yapılıyor
Sosyal medya fenomenlerinin Afyonkarahisar ilgisi artıyor
Sosyal medya fenomenlerinin Afyonkarahisar ilgisi artıyor
Memur-sen afyonkarahisar il divan toplantısı
Memur-sen afyonkarahisar il divan toplantısı
Büyük Taarruz’un 100. Yıl Dönümüne Yönelik Proje Önerileri Çalıştayı Başladı
Büyük Taarruz’un 100. Yıl Dönümüne Yönelik Proje Önerileri Çalıştayı Başladı
OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR
OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR
Fatih mahallesinde içme suyu ana hat yenileme çalışmalarına başlandı
Fatih mahallesinde içme suyu ana hat yenileme çalışmalarına başlandı
Uygunsuz görüntüleri çıkan kadından şoke eden açıklama
Uygunsuz görüntüleri çıkan kadından şoke eden açıklama
Dünya Emzirme Haftası etkinlikleri sürüyor
Dünya Emzirme Haftası etkinlikleri sürüyor
‘Bir yetim bir dilek bir yetimhane’ projesi’ne ilk destek başkan zeybek’ten
‘Bir yetim bir dilek bir yetimhane’ projesi’ne ilk destek başkan zeybek’ten
Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar’da Toplandı
Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar’da Toplandı
Çocuk Evinde Ömer Bilal Akpınar Kütüphanesi Açıldı
Çocuk Evinde Ömer Bilal Akpınar Kütüphanesi Açıldı
Kılıçarslan Belediyesi’nden görkemli asker eğlencesi
Kılıçarslan Belediyesi’nden görkemli asker eğlencesi
Temiz çevre, temiz afyonkarahisar
Temiz çevre, temiz afyonkarahisar
Süslü Kadınlar Pazar günü pedallayacak
Süslü Kadınlar Pazar günü pedallayacak
Taytak, dsi genel müdürü aydın’la görüştü
Taytak, dsi genel müdürü aydın’la görüştü
“Milyonlarca insan Dünya Motokros Şampiyonası
“Milyonlarca insan Dünya Motokros Şampiyonası'nı ile Afyonkarahisar’ı izledi”
Ormanların Gizli Gözleri Devrede
Ormanların Gizli Gözleri Devrede
Haber Yazılımı