Haber Detayı
24 Ocak 2014 - Cuma 00:00
 
“Esad Katliamda Babasını Bile Geçti”
Suriye’de yaşanan şiddet olaylarının ardından medyaya yansıyan ve katliamları içeren görüntülere tepki gösteren Bakan Eroğlu, “Esad’ın babası da katliam yapmıştı, ama Esad, babasını da geçti. Vicdan sahibi hiçbir insan bunu yapamaz, bunu yapan insan olamaz. Batı dünyası da özellikle kendine gelsin” dedi.
Siyaset Haberi
“Esad Katliamda Babasını Bile Geçti”

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün Afyonkarahisar’a gelen Bakan Eroğlu, bugün programı kapsamında Afyonkarahisar 2’nci Küçük Sanayi sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keser’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Keser’den esnaflar adına yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Eroğlu, daha sonra yaptığı konuşmada sanayinin bir ülkenin kalkınması için çok önemli olduğunu kaydederek, sanayici ve esnafa hükümet olarak her türlü desteği verdiklerini söyledi. Türkiye’yi ayakta tutan kesimin çalışan ve üreten insanlar olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, “Ben her zaman söylerim, Türkiye’de 3 tip insan vardır. Bir gece gündüz çalışan, sürekli üreten, çok fazla üreten, az tüketen Türkiye’ye çok fazla katkı sağlayan insanlar. Türkiye onların üzerinde yükseliyor. İkincisi az üreten, o kadar tüketen. Bir de hiç üretmeyen sürekli tüketen insanlar, onlara da asalak diyorum. Onlar neticede Türkiye’ye bir yüktür onlar. Dolayısı ile sizlerle gururu duyuyoruz. Hep üretiyorsunuz, hep üretiyorsunuz” dedi.

“Batı Dünyası Kendine Gelsin”

Bakan Eroğlu ziyarette basın mensuplarının da sorularını yanıtlayarak kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Eroğlu, bir basın mensubunun, “Son günlerde Suriye’de yaşanan vahşetle ilgili katliam fotoğrafları yayınlandı, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine şu yanıtı verdi: “Suriye böyle bir vahşet görmemiştir. Biliyorsunuz Esad’ın babası da vahşet yapmıştı. Ama Esad, babasını da geçti. Yani böyle bir şey dünyada, asırarda görüşmemiş bir vahşetti. Ben bunu lanetliyorum. Allah inşallah o şehitlerin hürmetine Esad’ın zulmüne bir son verir. Ama burada özellikle üzüldüğüm nokta şu: Türkiye’den başka Suriye’ye, hiç kimse ses vermiyor. Batı dünyası biraz ses verin, bu vahşeti görüyorsunuz. Neticede yani insanlık duygularınız biracık açığa çıksın. Siyasi bir takım menfaatlerin dışında bir takım insanlık duyguları ortaya çıksın. ‘İnsanlık öldü mü?’ ben bunu diyorum. O kadar yani baktığımız zaman gerçekten çok üzülüyoruz. Ben bakamıyorum. Vicdan sahibi hiçbir insan bunu yapamaz, bunu yapan insan olamaz. Batı dünyası da özellikle kendine gelsin.”

“Kaleye Asansör Yapılması İçin Her Türlü Desteği Veriyoruz”

Bakan Eroğlu, basın mensuplarının, ‘Karahisar Kalesi’ne asansör yapılması hususundaki sorularını da yanıt vererek şunları söyledi: “Kale bölgesi sit alanı. Oraya koruma kurullarından izin almadan bir şey yapılamaz. Herkes kafasına göre bir şey yapamaz. Asansör olabilir, şuana kadar biz araştırıyoruz. Proje hazırlanıyor. Eğer koruma kurulundan geçerse inşaatı yapılabilir. Biz her türlü desteği veriyoruz. Teleferik yerine asansör daha uygun gözüküyor. Koruma kurulları buna müsaade ederse turist sayımız da artıyor. Her gelen turist kaleye çıkarsa daha iyi olur. Afyonkarahisar Kalesine çıkmak bir ayrıcalıktır.” Bakan Eroğlu’nun gerçekleştirdiği ziyarete, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek ve çok sayıda esnaf katıldı.>>iha

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriye’de, yaşanan, şiddet, olaylarının, ardından, medyaya, yansıyan, katliamlar
Yorumlar
Haber Yazılımı