Haber Detayı
10 Aralık 2013 - Salı 00:00
 
“Hedef Sporda Her Branşta Başarılı Olmak”
Afyonkarahisar spor camiası, Belediyespor tarafından organize edilen birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde bir araya geldi. Gecede konuşan Başkan Çoban “"Afyonkarahisar'da, borçsuz, on yıl sonrasını görebilecek bir kulüp” oluşturulduğunu söyledi
Spor Haberi
“Hedef Sporda Her Branşta Başarılı Olmak”

Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen geceye, kulüp yöneticilerinden, antrenörlere, hakemlerden, saha komiserlerinden kadar spora gönül veren birçok isim katıldı. Gecenin açılış konuşmasını Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Aydoğan yaptı. Böyle bir gecenin düzenlenmesinde kendilerine büyük destek olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a şükranlarını sunarak konuşmasına başlayan Aydoğan; Başkan Burhanettin Çoban'ın göreve gelmesi ile birlikte  Belediyespor'un adeta şaha kalktığını söyledi.

"Ayağımız Yere Sağlam Basıyor"

Yeni bir oluşum içerisine giren Belediyespor'un voleybol ve basketbolda profesyonel bir şekilde ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğini ifade eden Aydoğan, desteklerinden dolayı Başkan Çoban ve kulüp yöneticilerine teşekkür etti.  Her iki branşta da şu ana kadar güzel sonuçlar aldıklarına dikkat çeken Aydoğan; "Voleybol ve basketbol sporcularımızın 25 'i burada bulunan sosyal tesislerden faydalanıyorlar. Afyonkarahisar'da sporda çok güzel gelişmelerin yaşanmasını istiyoruz.  Bundan 10 ay önce Başkanımız tarafından bu görev bana tevdi edildiğinde Afyon'da basketbol ve voleybol'da neler yapılabileceğimizin ve başarıya nasıl ulaşabileceğimizin temellerini oluşturduk. Şu anda Belediyespor olarak ayağı yere sağlam basan, bir takım oluşturduk. Kendi evimizde oynadığımız müsabakalarda Kapalı Spor Salonu'nun dolmasını istiyoruz. Buradan siz sporsever dostlarımızdan maçlarımızı takip etmenizi diliyorum" diye konuştu.

"İmkanlarımız Çok Güzel"

Gecede basketbol ve voleybol takımlarının Genel Koordinatörleri de birer konuşma yaparak takımların oluşumları hakkında konuklara bilgi verdi. Basketbol Genel Koordinatörü Muhammet Doğan, kendilerine destek olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Kulüp yöneticilerine teşekkür etti. Doğan; Temmuz ayının başında bize böyle bir teklif geldiğinde en güzel ekiple nasıl yola çıkarızın planlarını oluşturduk. Burada minik, yıldız, küçük, genç ve büyüklerde de bölgesel takımı kurarak Afyonkarahisar'ı basketbolda bir adım ileri götürmenin gayreti içerisinde olduk. Sayın Başkanımız ve Belediyespor'un değerli yöneticileri bizlere çok güzel imkanlar sundu. Öncelikle Afyon'da en büyük sorunumuz kalma problemiydi. Başkanımız bize tesisi gösterdi. Bizler tesise adeta hayran kaldık. Basketbol A takımımızda bir yapılanma oluşturduk. İdari menajerimiz, koçumuz ve yardımcı antrenörümüz, istatistikçimiz, malzemecimiz, alt yapı hocalarımız bir ekip olarak bu işi en iyi şekilde götürüyoruz. Şu anda A takım seviyesinde gurubumuzda ikinciyiz. Gurupta ilk üçte kalırsak, bir üst turu oynayacağız, bir üst turta da üçüncü lig, daha sonra ise ikinci lig" diye konuştu. Voleybol Genel Koordinatörü Aydın Eken ise Afyon'da voleybol'un gelişimi için büyük gayret gösterdiklerini dile getirdi. Eken; "Bize bu görev verildikten sonra Afyonkarahisar'ın spora olan ilgisini ve başarıya olan açlığını çok iyi bir şekilde biliyorduk. Bu isteği karşılayacak bir takım kurduk. Sayın Belediye Başkanımızın desteği ile en iyi oyuncuları takıma kazandırmaya çalıştık. Şu an maç fazlasıyla da olsa lider durumdayız. Hedefimiz ikinci lige çıkmak. Play Off için ilk iki takım arasına girmemiz gerekiyor" dedi.

"Bütün Herşey Şeffaf ve Açık"

İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ise Afjet Afyonspor'un çalışmaları hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın destekleriyle Afjet Afyonspor'un mükemmel bir sosyal tesis kazandığına dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel; "Birçok sporcunun kendilerine PTT 1. Ligde dahi böyle bir tesise sahip olmadığını söylediğini ifade etti. Salih Sel konuşmasına şöyle devam etti; "Bildiğiniz üzere Sahipataspor'un ismini, Afyonspor olarak değiştirdik ve Afjet'te sponsor olarak Afyonspor'a destek veriyor. Yeni bir oluşum içinde olduğumuz için sosyal tesislerin tefrişi, demirbaş eşyaları, kulübün malzemeleri sıfırdan alındı. Sağda solda konuşulduğu gibi bunlar için büyük paralar harcanılmadı. Futbolculara da büyük paralar verilmedi. Ama her şey bir disiplin çerçevesi içinde götürüyoruz. Bütün futbolculara bankamatik kartı verdik.  Bütün her şey şeffaf ve açık. Her şey kontrolümüz altında. İnşallah önümüzdeki yıl Bal Ligi'nde de başarılı olup, kısa sürede hedefimiz Süper Lige çıkmak.  Sizlerin desteği Afjet Afyonspor'u hak ettiği yerlere getireceğiz.  El birliği ile birlik olduğumuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok.

"Afjet Isınma Bedellerine Tarihinde İlk Defa Zam Yapılmıyor"

Gecenin son konuşmacısı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban oldu. Göreve geldiğinden bu yana Afyonkarahisarspor'a gerek maddi, gerekse manevi anlamda büyük destek olduğunu yineleyen Başkan Burhanettin Çoban, kulübün kapanmaması noktasında yaptığı girişimleri anlattı. O dönem Afyonkarahisarspor'un 3 milyon lira civarında borcu olduğunu hatırlatan Başkan Burhanettin Çoban Afyonkarahisar Belediyesi olarak dönemin kulüp başkanı Hikmet Bülbül'e kulübün borçlarını ödemeleri için karşılıksız, bizzat nakit 1 milyon 100 bin lira destekte bulunduklarını kaydetti. Afjet Afyonspor'un  yapılanması hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Burhanettin Çoban; "Afyonkarahisar'da, borçsuz, on yıl sonrasını görebilecek bir kulüp oluşturuldu. Allah'ın izniyle kimseden para istemeden, gerek sporcuların gerekse teknik heyetin ücretlerini hiçbir ay gecikmeksizin ödeyebilecek bir mali yapıyla bu iş planlandı. Kulübün giderleri de halktan alınmayacak. Şöyle ki; Afjet tarafından tarihinde ilk defa ısınma bedellerine zam yapılmıyor. Halkımız "Kulübe para verecekler, zam yaparlar" diye düşünmesin. Bilakis bundan Afyon kaybetmedi, kazandı. Afjet'in 17 yıllık tarihinde ilk kez ısınma bedellerine ve abone ücretlerine herhangi bir zam yapılmıyor. Afjet'in enerji santrali projesi var. Bu gerçekleştiği zaman enerji santralinden elde edilecek gelirler sayesinde spor kulübü kimseye bir yük getirmeden hayatiyetini sürdürecek" dedi. 

Dört Dörtlük Bir Tesisi Afjet Afyonkarahisarspor'a Kazandırdık

Afjet Afyonkarahisarspor'da güzel bir takım oluşturulduğunu dile getiren Başkan Çoban, Devlet Hastanesi karşısında oluşturulan Uydukent İş Merkezi'ndeki dört dörtlük bir tesisi Afjet Afyonspor'a tahsis ettiklerini ve  hiçbir ücret almadıklarını söyledi. Afyonkarahisar Belediyespor'un çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Çoban;  Son üç yıldır Afyonkarahisar Belediyespor'u aktif hale getirdiklerini ve bütçesinin 1,5 milyon lirayı geçtiğini kaydetti. Bu seneki bütçesinin ise 800 bin lira civarında olduğunu ifade eden Başkan Burhanettin Çoban;" Bu sene hem basketbol hemde voleybol takımımızdan ümitli olduğunu kaydetti. Afyonkarahisar Belediyesi olarak amatör spor kulüplerine yönelik gerçekleştirdikleri destekten de söz eden Başkan Burhanettin Çoban; İki yıl önce amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunduk. Bu sene de ilimizde faaliyet gösteren 64 kulübe, kulüp başı 2'şer bin TL olmak üzere, toplam 128 bin TL para desteği yaptık.  Bunun yanında yine 78 okulumuza 2'şer adet masa tenisi hediye ettik" dedi. Spor Kompleksi inşaat çalışmaları hakkında bilgi  veren Başkan Çoban  2014 Temmuz ayına kadar tesisi Afyon'a kazandırılacağını belirtti. Kompleksin  tamamlanmasıyla Afyonkarahisar'ı sporun merkezi konumunda getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Çoban,  her türlü branştan kulüplerin ilimize kamp için geleceğini bunun için gerekli alt yapının hazırlandığını söyledi. Konuşmasında hayırsever İşadamı Yusuf Özer'i de unutmayan Başkan Çoban, "Her türlü sosyal donatıya sahip içinde bulunduğumuz bu tesisleri Belediyespor'a kazandıran namıdeğer Yusuf Ağa Yusuf Özer'e canı gönülden teşekkür ederim. Gelin spor yapalım, kazanan hep dostluk olsun." diye konuştu.>>haber merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, spor, camiası, Belediyespor, tarafından, organize, edilen, birli
Yorumlar
Haber Yazılımı