Haber Detayı
13 Ağustos 2013 - Salı 00:00
 
“Ümitsiz Kişilere Ümit Oluyorlar”
Afyonkarahisar Genç Atılımcılar Derneği'nin (AGAD), Afyonkarahisar Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 'Siyaset’te Başarıya Yürüyenler' konulu panele katılmak üzere ilimize gelen yurt dışındaki siyasetçiler ve beraberindeki EYAD ve AGAD yetkilileri Vali Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
Siyaset Haberi
“Ümitsiz Kişilere Ümit Oluyorlar”

Ziyarete TBMM Başkan Müşaviri Cengiz Sağlam, Belçika Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz, Schaebeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse, Saint-Josse-Ten-Noode Belediye Meclis Üyesi Derya Bulduk, Flaman Bölgesi Milletvekili ve Gent Belediye Meclisi Üyesi Veli Yüksel, AGAD Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kaan Taytak ve EYAD Yönetim Kurulu Başkanı Necati Şevik katıldılar. Ziyarette, yapılacak olan panel hakkında bilgiler veren AGAD Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kaan Taytak, gerçekleştirecek panele yurtdışında yaşayan Türk kökenli siyasilerin katılacağını belirterek panelistlerin, Belçika Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz, Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse, Saint-Josse-Ten-Noode Belediye Meclis Üyesi Derya Bulduk’tan oluştuğunu söyledi. Taytak, Afyonkarahisar Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilecek panelin halka açık olduğunu da sözlerine ekledi. Vali Balkanlıoğlu’nun nazik karşılamalarından dolayı teşekkürlerini sunan TBMM  Başkan Müşaviri Cengiz Sağlam;’’ Afyonkarahisar’a geldiğiniz ilk günden beri Emirdağlılara verdiğiniz değeri biliyoruz. İlimize gelişinizin hemen akabinde ilk olarak Emirdağ ilçemizi ve daha sonrada Brüksel’de yaşayan Emirdağ’lıları ziyaret ettiniz. Bu anlamda size çok teşekkür ediyor, biz Emirdağlılara göstermiş olduğunuz yoğun desteğin devamını diliyoruz’’dedi.

“AGAD’a teşekkür ediyorum”

Ziyarette Belçika Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz, Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse ve Saint-Josse-Ten-Noode Belediye Meclis Üyesi Derya Bulduk Vali Balkanlıoğlu’nun başarılı çalışmalarını ve Afyonkarahisar’ı göreve geldiği günden bugüne kadar sürekli ileriye taşıdığını, bu anlamda kendilerine çok teşekkür ettiklerini belittiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve ilimize yurt dışından gelen misafirlere hoş geldiniz diyen Vali Balkanlıoğlu; ‘’Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizi, bölgemizin yetiştirdiği değerleri ile tanıştırma kaynaştırma, onların başarı öykülerini dinleyerek örnek alma konusunda bir çalışması olan AGAD’a teşekkür ediyorum. Ailelerinin o günkü imkanlarıyla yurt dışına gitmeleri doğrultusunda, oralarda kendi öz benliklerini kaybetmeden, mücadeleler vererek kariyer sahibi olan değerli Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimiz bizleri ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.’’dedi.

“İŞ ADAMLARIMIZIN TECRÜBELERİNE İHTİYACIMIZ VAR” 

Vali Balkanlıoğlu, ‘’Emirdağ bizim medarı iftarımız, yurt dışına en çok vatandaş gönderen başarılı ilçemizdir. Emirdağlılar yurt dışında değerlerine sahip çıkarak kendi öz benliğini unutmayan, gerek siyasette, gerek ticarette ve gerekse sanayide belli bir yere gelmişlerdir. Bu yüzden tecrübelerine ihtiyacımız var. İlimize gelerek bu tecrübelerini paylaşmak istediklerinden ve bizlere yaptıkları nezaket ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.’’dedi. Ayrıca EYAD Yönetim Kurulu Başkanı Necati Şevik’e de ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu;’’Hayıra vesile olan yani hayır yapan ve hem Afyonkarahisar’da hem de ülke genelinde başarılı çalışmalarıyla kendinden çok iyi bahsettiren EYAD yönetimi ve üyelerini kutluyorum. Kendileri ümitsiz kişilere ümit oluyorlar. Dünyaya camın arkasından bakanlara hayat ışığı oluyorlar. Kendilerini tekrar tekrar kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını dilerim’’dedi. Ziyaretin sonunda günün anısına TBMM Başkan Müşaviri Cengiz Sağlam tarafından Vali Balkanlıoğlu’na üzerinde TBMM silüeti bulunan hediye takdim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Genç, Atılımcılar, Derneğinin, (AGAD), Afyonkarahisar, Belediyes
Yorumlar
Haber Yazılımı