Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 16:05
 
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
AKP’nin 13 yıldır uyguladığı zulümlerin bitmesi için sayılı günler kaldığını ifade eden Parsak, “MHP iktidarıyla birlikte Türkiye şeffaf yaşanabilir bir ülke olacak” dedi
Siyaset Haberi
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'

Seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Işıklar Kasabası ve Kışlacık ile Ataköy Mahallelerini ziyaret etti. Beraberinde Milletvekili Adayı Selcen Karaer, İl yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın Koordinasyon Kurulu üyeleri, belde teşkilatı ve köy temsilcileriyle ziyaretlerini gerçekleştiren Parsak MHP’ye destek istedi.

MAĞDURİYETLER GİDERİLECEK

Özellikle orman köylüsünün ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Parsak, “Ormanlar korunacak, orman köylüsünün mağduriyeti giderilecek. Ormanlar çok amaçlı yararlanma, devamlılık, katılımcılık, biyolojik çeşitlilik, uzmanlaşma, su ve yaban hayatının ve ekosistemin etkin korunması hususları dikkate alınarak işletilecek, korunacak ve geliştirilecektir. Ormanlarımızın geliştirilmesi, bakım ve koruma hizmetlerinin yaygınlaştırılması, orman yangınlarının önlenmesi, söndürmeye ilişkin sonuç alıcı yöntemler geliştirilmesi sağlanacaktır.  Ormancılığın desteklenmesi amacıyla, orman köylüsüne ve talep eden gerçek ve tüzel kişilere, belirli şartlar ve sürelerle, bedelsiz arazi tahsis edilerek özel ormancılık geliştirilecektir. Ormanların doğal gelişim sahaları içinde yerleşmiş ve ormancılık dışında başkaca bir iş yapamayan orman köylülerine, tarımsal üretim yapabileceği arazi tahsisleri yapılarak iskânları temin edilecektir. Bunlardan boşalan alanlar ormanlaştırılarak iskâna yasak bölgeye dönüştürülecektir” dedi.

HAKKANİYET TEMEL PRENSİBİMİZ

Çalışmalarda hakkaniyet ölçülerine azami olarak uyacaklarını ifade eden Parsak, “2/B sorunu adil ve hakkaniyete uygun şekilde çözüme kavuşturulacaktır. Orman kadastrosu ile genel kadastro birleştirilerek, mülkiyet anlaşmazlıklarının giderilmesi temin edilecektir. Bu kapsamda 2/B sorunu “villa” ile “yayla evi” sahipliğini birbirinden ayıran adil ve hakkaniyetli bir yöntemle çözülecek, büyük kent merkezlerinde ve sahillerde rant dağıtma yolu olarak kullanılmasına izin verilmeyecek, özellikle orman köylüsünün mağduriyetleri giderilecektir” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİ ATANACAK

Kırsal kesimlerin sıkıntılarını çözeceklerini kaydeden Parsak, “Kırsal kalkınma programı uygulanacak, her köye kamu görevlisi atanacak. Kırsal yerleşim yerlerinin ekonomik, sosyal ve kültürel yatırımları tamamlanacak, kırsal alan içinde yaşayan vatandaşlarımızın tarımsal, ekonomik ve sosyal refah düzeyinin artırılması ve tüm uğraşlarda aktif olarak yer almaları temin edilecektir. Kırsal kalkınma çalışmalarında odak, öncü ve destek sektörler belirlenecek ve çalışmalar bu çerçevede şekillendirilecektir. Kırsal kalkınmanın en önemli unsurlarından olan köylerin ekonomik ve sosyal hayatını desteklemeye yönelik olarak her köye tarım, orman ve hayvancılıkla ilgili kamu görevlileri atanacaktır” dedi.

Parsak’a ziyaretlerde büyük ilgi gösterildi.>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: '1, KASIM’DA, ZULÜM, BİTECEK',
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
'1 KASIM’DA ZULÜM BİTECEK'
Yorumlar
Haber Yazılımı