Haber Detayı
03 Ocak 2017 - Salı 23:28 Bu haber 849 kez okundu
 
1 Yılda 200 bin hasta tedavi oldu
Özel Fuar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekim Uzm. Dr. Şükrü Yücel, Afyonkarahisar’da 2016 yılında yaklaşık 200 bin hastanın muayene edildiğini belirtti.
Sağlık Haberi
1 Yılda 200 bin hasta tedavi oldu

Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekim Uzm. Dr. Şükrü Yücel, Afyonexpress haber sitesine hastanenin 2016 faaliyetlerini değerlendirerek, 2017 yılı hedeflerini açıkladı.

2016 yılında yaklaşık 200 bin civarında vatandaşa hizmet verildiğini dile getiren Dr. Yücel,  açıklanan rakamın önceki yıllarla benzerlik gösterdiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi yıllardır kalitesinden ödün vermeyen bir hizmet anlayışına sahiptir. 2016 yılı boyunca yaklaşık 200 bin poliklinik başvurusu aldık. Bu hastalarımızdan 10 bini yatarak tedavi gördü. Bu hastalarımızın önemli bir kısmı da ameliyatlar, kardiyolojik girişimler ve doğumlardan oluşuyor. Bu hizmeti, 30’u Uzman Hekim olmak üzere, toplamda 250 personelimizle başardık.”  ‘Zaman içerisinde hastanenin çeşitli noktalarında modernizasyon yapıyoruz’ diyen Dr. Yücel, “Yıl içerisindeki genel faaliyetlerimiz konusunda hiçbir problem yaşanmadığını kaydetti.

“HASTANEDE KAPASİTE ARTIRIMI PLANLIYORUZ”

Özel Fuar Hastanesinin kapasite artırımı için planlamalar yapıldığını aktaran Dr. Yücel,  Sağlık Bakanlığına ek binayla ilgili başvuruda bulunduklarını belirterek,  hali hazırda cevap beklediklerini vurguladı.  Özel Fuar Hastanesinin yeni projeleriyle 2017 yılında yükselişe geçeceğine dikkat çeken Dr. Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özel sektör camiası hükümetin destekleriyle büyür. Bu noktada devletimizin 2017 kalkınma hamlesiyle bizde yeni yatırımlar planlıyoruz. Özel Fuar Hastanesi Grubu olarak, yeni yılda beklentimiz yüksek, bir hareketlenme hamlesi başlatacağız inşallah. 2017, hem ülke olarak hem de bizim açımızdan inşallah sıçrama yılı olacak. Bunun dışında hastanemiz açısından genel bir kapasite artırımına gitmeyi planlıyoruz. Yine yıl içerisinde hastanemizin çeşitli noktalarında modernizasyon yönünde çalışmalar yapacağız.”

‘TERMAL OTEL YATIRIMI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK”

 ‘Türkiye’nin en büyük termal otelini Afyonkarahisar’a kazandıracağız’ diyen Dr. Yücel,  projenin %50’sinin tamamlandığını belirterek, 2017 yılıyla birlikte yatırım çalışmalarının kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı.>>>Arif Yavuz

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı