Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 17:53
 
10 Temmuz’da ilk ders başlıyor
Nataliya Gorelova çocuklar ile buluşmaya Temmuz Ayı’nın 10’unda başlıyor. Bölgeye klasik bale sanatını sevdiren ve sanat’ı Afyonkarahisar’a getiren koreograf pedagog Natalya Gorelova sanat’a velilerin büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Hattat Ahmet Karahisar-i Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayacak olan çalışmalara veliler yoğun ilgi gösteriyor.
Spor Haberi
10 Temmuz’da ilk ders başlıyor

koreograf pedagog Natalya Gorelova; “Bale kurslarında eğitmenlik yapacak kişilerin akademik bir kariyeri bulunması gerektiğini söyledi. Yüzlerce Bale gösteriler düzenledik diyen Gorelova; “Birçok öğrenci, Türkiye’de akademik sahnelerde yer aldı neden Afyonkarahisar’dan da böyle yetenekler çıkmasın, bizde Afyonkarahisar’a böyle yetenekleri kazandırmak adına 10 Temmuz’da çalışmalarımızı başlatacağız dedi.” dedi.

Meraklı olan herkesi bekliyorum

Klasik bale sanatı çok zor ve uzun yıllar çalışılması gereken bir sanat dalıdır. Diyen Gorelova  “Afyonkarahisar’dan bale dersleri vermem yönünde veliler isteklerde bulundu.Sanatı öğrenmek istediklerini ve çok ilgili olduklarını söylediler. Eminim ki Afyonkarahisar’dan da bale bölümünde başarılar kazanacak öğrenciler yetiştirecek ve bale sanatçıları çıkaracağız merak eden çocukları ve velileri deneme dersi için bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10, Temmuz’da, ilk, ders, başlıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
10 Temmuz’da ilk ders başlıyor
10 Temmuz’da ilk ders başlıyor
10 Temmuz’da ilk ders başlıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı