Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 22:14 Bu haber 154 kez okundu
 
166 Okulda 12 bin öğrenciye geri dönüşüm semineri
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla 2018 yılında; 166 okula ulaşılarak geri dönüşümün önemi anlatıldı.
Gündem Haberi
166 Okulda 12 bin öğrenciye geri dönüşüm semineri

166 OKULDA 12 BİN ÖĞRENCİYE GERİ DÖNÜŞÜM SEMİNERİ

 

        Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla il merkezinde anaokulu, ilkokul 3. Sınıf, ortaokul 6. Sınıf ve lise düzeyindeki 9. Sınıf öğrencileri olmak üzere 166 okula ‘’GERİ DÖNÜŞÜM’’ konulu eğitim seminerleri yapıldı.

 

ATIKLARIN AYRI AYRI TOPLANMASININ FAYDALARI ANLATILDI

 

        İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayladığı programda Çevre HizmetleriBirliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesislerinin Çevre Mühendisleri ve teknik ekibinden oluşan ekip tarafından eğitim çalışmaları yürütüldü. 19 Şubat 2018- 05 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan eğitimlerde öğrencilere ambalaj atıkları, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi, atık piller, bitkisel atık yağlar ve tekstil atıkları hakkında bilgiler verildi. Atıkların ayrı ayrı toplanması neticesinde, doğanın korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesinin yanı sıra geri dönüştürülerek ekonomiye tekrar kazandırılmasının gerekliliği anlatıldı.

 

GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ ALMAYAN ÖĞRENCİ KALMAYACAK

 

          Eğitim seminerlerinde her yaştan öğrenciye ulaşılarak eğitim seviyesine uygun kitaplar ve broşürler dağıtıldı.  Ayrıca anaokullarındaki öğrencilere geri dönüşüm temalı boyama kitapları dağıtıldı. Öğrencilere konunun önemini anlatan animasyon filmleri izletildi. Okulların ihtiyacı doğrultusunda ambalaj atıkları geri dönüşüm kutuları ve atık pil kutuları teslim edildi.  Dokuz yıldır devam eden eğitimlerle her öğrencinin geri dönüşüm ve çevrenin korunması yönünde bilinçlenmesinin hedeflenmekte olduğunu bildiren yetkililer, bu kapsamda il merkezinde 2018 yılında 166 okulda 12 bin öğrenciye ulaşıldığını açıkladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 166, Okulda, 12, bin, öğrenciye, geri, dönüşüm, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı