Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 22:29
 
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban geride kalan 2019 yılının en önemli gelişmeleri ve değerlendirmesi ile birlikte, 2020 yılının plan ve programlarının masaya yatırıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda geçmiş yıllara oranla yatırımlardaki artış ve 2020 yılında yapılacak ve tamamlanacak yatırımlar anlatıldı.
Siyaset Haberi
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar

AK Parti Afyonkarahisar Başkanı Hüseyin Sezen 2019 yılını değerlendirme toplantısı düzenledi. Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez ilçe Başkanı Bülent Eser’in katılımları ile gerçekleşen toplantıda 2019 yılı yatırımları, 2020 plan ve programları konuşuldu.

 

TOKİ ilimize 2 bin konut yapacak, 15 Ocak’ta başvurular tamamlanacak

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile TOKİ tarafından ülkemiz genelinde 100 bin konut yapılacak. Sayın vekillerimizin ve bakanımızın takibi neticesinde TOKİ şehrimize 2 bin konut yapacak. Afyonkarahisar merkeze 1055 konut, Sandıklı 250, İscehisar 250, Emirdağ 151, Evciler 200 Dinar 94 sosyal konut yapılacak. En düşük taksit 894 TL en yüksek taksit bin 341 lira olacak. Yüzde 10 peşinat ile 240 ay vadeli konutlar yapılacak. Bununla ilgili son müracaat tarihi 15 Ocak 2020 olarak” dedi.

 

Sezen kamu yararına olan tüm talepleri Cumhurbaşkanına iletiyor

 

Sezen açıklamasında, “Biz görüştüğümüz her bir kişiye ayrı ayrı önem veriyor ve dinlediğimiz talepleri tek tek not alıyoruz. Halkın kurduğu partimizin kapıları her daim halkımıza sonuna kadar açık olmakla birlikte, gelen herkesin talep ve önerileri tek tek not alınır ve gereği yapılır. Aldığımız notları da gerekli yerlere iletme konusunda sonuna kadar takipçisi oluyor ve vatandaşımızın ve bize verdiği sorumluluğu yerine getiriyoruz. Bu nedenle Afyonkarahisar halkının taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iki defa bizzat kendim ilettim.  Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısının ardından İl Başkanlarını dinleyen Cumhurbaşkanına yumurtacıların sorunlarını, uzman hekim ile madencilerin sıkıntılarını aktardık. Daha önce de Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt basın sektörünün talep ve önerilerini sunduğu dosyayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a iletmemi istemişti. Bunu da sunduk. İnşallah en kısa sürede değerlendirilmeye alınacaktır. Talebimiz üzerine Resmi Gazete’nin 2 Ocak 2020 tarihli mükerrer sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile tavuk yumurtasının toptan teslimlerinde KDV yüzde 8’den yüzde 1’e indirildi” ifadelerine yer verdi.

 

“Sağlık, Enerji ve MSB Bakanını ağırladık”

 

Başkan Sezen, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’yı ağırladık. Afyonkarahisar'da termal sağlık turizmini önemli kılarak Tematik Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin de varlığıyla her geçen gün sağlık turizminde önemli bir pay alacağını düşündüğünü ifade ederek, bu noktada da üzerine düşeni yapacağı sözünü verdi. Sayın Enerji Bakanımız Fatih Sönmez, Dinar’da yaklaşık 1 milyar tonluk linyit rezervimiz müjdesini verdi. Bugün bunun 4'te 3'ünün 30 milyar dolarlık bir rezerv olduğunu belirtti. Bu rakamın çok ciddi bir rakam olduğu malumunuz. Birlerinin bu konunun tıpkı gezi olaylarındaki gibi önüne geçmek için verdiği mücadeleye rağmen elimizden geleni yapacak ve ekonomimize sunacağız. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kuvvet komutanlarımızla birlikte şehrimizi ziyaret ederek önemli müjdeler vermiştir. Bunlardan biri Garnizon Komutanlığı arazisinin millet bahçesi olacağı, diğeri ise askeri fabrikanın daha da genişletilmesi konusudur” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Çoban; 2020 yılında 41 adet araç alımı yapacağız

 

Sezen’in ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban 2019 faaliyetleri – 2020 yatırım programı hakkında bilgi verdi. Çoban 2019 Yılı Köylere Yönelik Yatırım Bütçesi 89 milyon 504 bin 109 TL olduğunu ifade ederek şöyle konuştu; 2020 yılı bütçe dağılımında yatırım bütçesi 145 milyon 595 bin 142 TL, cari bütçesi 24 milyon 404 bin 858 TL oldu. Makine parkımızda toplam 303 araç bulunmaktadır. 2020 yılında alınması düşünülen iş makinelerine gelince, greyder 12, dozer 2, ekskavatör 2, bekoloder 7, damperli kamyon 15, yükleyici 2, asfalt döküm aracı 1 olmak üzere toplamda 41 araç alım planlaması ile rekor kırmış olacağız. Bunların da toplam maliyeti 36 milyon lira. Afyonkarahisar İl Özel İdaresine ait asfalt şantiyesi hizmete girdi. Bu şantiyenin saat kapasitesi 240 tondur. Buradan ürettiğimiz asfalt ile Emirdağ - Suvermez köyü arasında 14 km asfalt attık.”

 

Köyler için ön ödemeli (akıllı) sayaç uygulaması çalışmaları başladı

 

İlimizin 422 Köyü ve bunlara bağlı 132 Mahallesinde içme suyu bulunduğunu kaydeden Çoban konuşmasında, “421 Köyümüzün tamamında şebekeli sistem ile sağlıklı ve yeterli su hizmeti verilmektedir. Bayat Kuzören köyünde tüm çalışmalara rağmen su bulunamamış olup, DSİ ile ortak çalışılmaktadır. Ayrıca Emirdağ Güney Köyü Dutluca mezrasında da yaz aylarında su yetersizliği ortaya çıkmaktadır. 2019 Yılında 13 köyümüzde GES Santral kurularak bu köylerimizin elektrik parası ödeme çilesinden kurtarılması sağlanmıştır. 2013 Yılında Merkez İlçe Köylerinde başladığımız çöp toplama çalışmalarımız 2014 yılından itibaren 422 köyümüzün tamamında düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. 422 köyde yaklaşık 66.000 içme suyu abonesi bulunmaktadır. Köylerde içme suyu 3 farklı yöntemle elde edilmektedir. Membadan, sondajdan, ve memba ile sondajdan. İçme suyunun yönetimi köylerde çoğunlukla Muhtarlıklar eliyle yürütülmektedir.  İçme suyu kullanım bedellerinin düzenli toplanamaması sebebi ile elektrik faturalarının ödenememesi, bakım ve onarım hizmetlerinin yerine getirilememesi gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu ve buna benzer sorunların önüne geçmek ve içme suyu yönetiminde yetki karmaşasını sonlandırmak üzere köylerimizde Su Temini ve Su Yönetimi konularında köklü çalışmalar planlanmakta olup, ön ödemeli (akıllı) sayaç uygulaması için çalışmalar yapılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

“Fırınlar, asfaltlama, alt yapı hizmetleri sunduk”

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de yaptığı konuşmasında görevi devraldığı günden itibaren yaptığı hizmetleri anlattı. Zeybek, “65.000 ton Beton (sıcak) asfalt malzemesi kullanılarak; 58 mahallemizin sokak ve caddelerinin yol yapım ve düzenleme çalışmalarında 200.000 ton alt temel malzeme serimi, 100.000 ton üst temel malzeme serimi yapılmıştır. 70 km beton parke, 50 km bordür yapımı gerçekleştirilmiştir. 4 adet mahalle fırını ve 1 adet muhtarlık binası yapım işi, 15 adet park aydınlatması yapım işi, Zafer Meydanı Sosyal Tesisleri tadilat yapım işi, periyodik yapım, bakım ve onarım işlerimizi yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Fatih Mahallesi Taş Ocakları Yolu Yağmursuyu ve İçme Suyu Ana Hat Yapım İşini gerçekleştirerek bölgenin problemini büyük ölçüde giderdik. İş kapsamında ana boru hattı, abone su hattı ağını genişleterek, muhtelif çaplarda 19 adet vana ve 2 adet yangın hidrantı montajı yapılmıştır. Yarenler ve Yunus Emre Mahalleleri İçme Suyu Hattı Yapım İşi kapsamında; ana boru hattı, abone su hattı ağını genişleterek, muhtelif çaplarda 19 adet vana ve 2 adet yangın hidrantı montajı yapılmıştır. Şehrimizin muhtelif cadde ve sokaklarına; 1957 metre yağmur suyu şebeke hattı, 1285 metre kanalizasyon şebeke hattı ilave edilmiştir. Hemşerilerimize, Halı saha ve park ve bahçe yapım işleri kapsamında 42 adet yeni alan düzenlemesi yaptık” dedi.

 

Whatsapp uygulaması ile sorunlar anında çözülüyor

 

“Türkiye Belediyeler Birliği aracılığıyla; Belediyemiz hizmet filosuna kombine vidanjör ile çöp konteynırı kazandırdık” diyen Zeybek şöyle konuştu; “AFBEL Termal Otelin, Zafer Meydanının mülkiyetlerini, gayretlerimizle belediyemize kazandırdık. Whatsapp uygulaması ile vatandaşlarımızın; istek, şikâyet ve önerilerini haftanın 7 günü 24 saat görsel veya yazılı mesajlarla 0533 911 5252 numaralı hattan en kısa sürede çözdük, çözmeye gayret gösterdik. İletişim Aracı ve Mobil Vezne aracı dizayn ederek, hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürdük. İlimizdeki İhtiyaç sahibi öğrencilere Belediye Meclisimizin aldığı karar doğrultusunda ‘Eğitime Katkı Bursu’ vererek öğrencileri sevindirdik.”

 

Motokross ve 2019 UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı” konusunda değindi

 

Zeybek, “Dünyaya ilimizi ve ülkemizi tanıttığımız, milli, kültürel ve sportif etkinliklerden birisi olan Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nın final heyecanı Afyonkarahisar'da yaşandı. Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından ödüllü Şampiyonanın son ayağı olan Göbeklitepe Kültür Finali muhteşem görüntülere sahne oldu. Afyon Motor Sporları Merkezi aracılığıyla defalarca, Türkiye, Avrupa ve Dünya Motokross şampiyonasına ev sahipliği yaptık, 2019 yılında “en iyi pist” ödülünü aldık. 2020 yılında da, Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan organizasyonumuzu, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye Motosiklet Federasyonumuz ile işbirliğinde yapmaya devam edeceğiz. Bu alanda oluşturduğumuz “Uygulamalı Trafik Pisti” ile de çocuklarımızın trafik kurallarına duyarlı nesiller olarak yetişmesine de katkı sunacağız Türkiye’de Gaziantep ile Hatay’ın ardından gastronomi alanında  2019 UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı”na, Güzel şehrimiz Afyonkarahisar’ da dâhil oldu, mutluyuz. Coğrafi işaret çalışmalarımız devam ediyor, 12 ürünün tescili alındı. 8 ürün içinde tescil başvurumuz yapılmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

Zeybek son olarak, sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde Şehir Postası isimli Belediye gazetesinin de yayına hazırlandığını ifade etti.

 

“Cezaevleriyle ilgili şiddete sıfır tolerans ilkesiyle devam ediyoruz”

 

Zeybek’in ardından bir konuşma yapan Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “TBMM’de 42 kanun onaylanarak geçmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanarak yasalaşmıştır. Bunların en önemlisi 2019- 2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planı’nı yasalaştırdık. Askerlik süresini 6 aya indirilmesi, bedellinin devam ettirilmesi, plastik kullanımının azaltılması yönelik bir kanun çıkardık. 2020 yılında bazı ülkelerde plastik kullanımı tamamen yasaklandı. Bizde buna yönelik olarak yavaş yavaş kademe kademe gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili plastik kullanımın azaltılmasına yönelik çıkardığımız kanunlar var. Tabi bunun yanı sıra televizyon, radyo ve sinemacılara destek anlamında bir kanun çıktı. Bunun yanında da komisyon çalışmalarımız devam ediyor. Ben İnsan Hakları Komisyon Üyesi, Cezaevleri İnceleme Komisyon Üyesi ve Çocuk Hakları Komisyon Üyesi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle Cezaevleriyle ilgili şiddete sıfır tolerans ilkesiyle devam ederek yaklaşık 8’e yakın cezaevi ziyaretini gerçekleştirdik. Bu ziyaretlerde gördük ki, terör suçlarından yatanlar dahil olmak üzere hiçbir kimse bize organize bir şiddet olduğunu söylemediler. Tabi bireysel bazı şeyler olabiliyor. Bununla ilgilide gerekli cezalar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde özel komisyonlarda kuruluyor. Kurumlardan siyasete talepler gelir. Siyaset bu talep eğer uygunsa takip eder ve sonuçlandırmak için elinden gelen gayreti gösterir. Burada sayın bakanımız sayın milletvekilimiz ve belediye başkanımız, il başkanımız olmak üzere bunun takipçisi oluruz.

Bana göre en güzeli toptan yumurtada ortaya çıkan KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi ilgili kurumlardan talep olarak gelmiştir. Biz bunu takip ederek sonuçlandırdık. Bunu sayın bakanımızın önderliğinde olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz. Özellikle Afyonkarahisar’da yumurta borsasının olmasından dolayı bütün Afyonkarahisarlı üreticilerimize de hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

 

“Kafası samanla çalışanlar fabrika nerede diyorlar”

 

Milletvekili Ali Özkaya da “Biz dün meclisi olağanüstü topladık. Libya’ya asker göndermeyle ilgili teskere oylandı ve kabul edildi. AK Parti, MHP ve BBP evet dedi. CHP, HDP ve İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve diğer partiler hayır dedi. Diyorlar ki, Mısır’ın Libya ile sınırı var. Bizde ülkeyle Suriye’nin bu kadar sınırı var. Barış Pınar’ının, Zeytindalı harekâtlarını başlattığımızda ne işimiz var Suriye’de diyordunuz. Şimdi Libya ile Türkiye’nin münhasır ekonomik bölgeleri ilan edildiğinde burada ne işimiz var diyorlar. Yayınlanan harekata lütfen bir bakın. Küçücük Kıbrıs Rum kesimi adanın tamamının sahibiymiş gibi Doğu Akdeniz’in yarısından fazlasına sahip olacak. Öylesine bizi kumpasa sokmak istiyorlar ki, Libya, Mısır, İsrail, Lübnan ve Güney Kıbrıs sonra Yunanistan orayı paylaşıyorlar. Bize de denizde ayağımızı sokacak yer bırakmamak ve 1 gün sonrada balık tutacak kadar yer bırakmamak için gayret sarf ediyorlar. Bu toprakları 500 yıl bu denizi 500 yıl yönetmiş bir milletin evlatları buna müsaade etmemeliydi ve etmeyeceğimizi de bütün dünyaya gösterdik.

2019 yılının en önemli olayı yerli otomobildir. Yerli otomobil gerçek bir devrim, gerçek bir buluş, mükemmel bir harekettir. Rahmetli Erbakan hocaya devrimi yaptırmayanlar devrimi devirenleri bu millet devirmiştir. Yüzde 90’dan fazla destek var. Fakat kafası samanla çalışanlar fabrika nerede diyorlar. Yakında sizi o fabrikaya götürür, gezdiririz. Fabrikanın arazisi tahsis edildi. Sayın Cumhurbaşkanımız kararnamede yayınladı. İtalya’da otomobil fabrikası, otomobil üretimiyle ilgili özel tezgahlar var. Bugün siz diyelim ki siz bir fabrikada otomobil üretmek istiyorsunuz. Milyonlarca üretimi durduracaksınız bir tane otomobil çıkaracaksınız. Sonra ona para ödeyeceksiniz. Diğer tarafta bir sistem var. Bu sisteme siz tasarlıyorsunuz, yazılımını siz yapıyorsunuz, şeklini siz veriyorsunuz. Dünyanın her yerinden ülkeler Türkiye büyük bir iş yaptı. Gerçekten Tayyip Erdoğan bütün dünyaya meydan okudu. Bizimki de diyor ki gittiği yerde elektriği biterse ne yapacağız. Benzin biterse ne yapıyorsunuz” diye konuştu.

 

“2020 yılı, sevgi, dayanışma, birlik ve beraberlik yılı olacak”

 

Son konuşmayı ise milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu konuşmasına “2020 senesinin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl olmasını temenni ediyorum. İlimizde, ülkemizde ve Dünya’da birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diliyorum” sözleri ile başladı. Eroğlu, “Afyonkarahisar’da 2020 yılı, sevgi, dayanışma, birlik ve beraberlik yılı olacak inşallah. Bu bağlamda bütün kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, basın ve yayın kuruluşları kendi alanında bu projeye destek vermek için gayret edecek. En mutlu şehirler sıralamasında ikinci olan şehrimiz inşallah liderliğe yükselecektir. Bu proje inşallah ilimizde başarılı olacak ve ülkemizin her köşesine örnek emsal edecektir. Projenin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Daha sonra bu proje ile alakalı sizlere daha detaylı bilgi sunacağız” dedi.

 

Sağlıkta 500 milyon liralık dev yatırım

 

Sağlıkta büyük yatırımların yapıldığını kaydeden Eroğlu, “İlimiz ve ilçelerimize sağlık alanında büyük yatırımlar gerçekleştirdik. Takriben 500 milyon TL yatırım yaparak bir rekora imza attık. 20’si hastane olmak üzere 40 sağlık tesisi kazandırdık. Şehrimize 400 yatak kapasiteli devlet hastanesi kazandırdık.

300 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yaptık. Türkiye’nin en ileri teknolojiyle donatılmış Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini Afyonkarahisar’da yaptık. Bu hastaneye ülkemizin dört bir yanından hastalar gelmektedir.  Üniversite bünyesinde Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi çok modern cihazlarla hizmet vermeye başlamıştır.  İlçelerimiz de sağlık yatırımlarından fazlasıyla nasibini almıştır. 112 acil ambulans sayısını 16’dan 60’a çıkardık. 4 adet kar paletli ambulans kazandırdık. 1 adet helikopter ambulans kazandırdık” şeklinde konuştu.

 

“Eğitimde köklü dönüşüm yapıldı”

 

Eğitimde köklü dönüşüm yapıldığını da ifade eden Eroğlu, “2002 yılında 5.126 olan derslik sayısını 2019 yılında 6.943’e çıkardık. İstihdam edilen öğretmen sayısını neredeyse iki katına çıktı. 50 milyon TL maliyetinde ders kitabını ücretsiz dağıttık. Sınıfları daha modern ve teknolojik sınıf haline getirdik.

Belediyemiz tarafından bilgi evleri kuruldu. Üniversitelerimiz şehrimize büyük katkı sağlıyor. Kocatepe Üniversitesi gelişti ve büyüdü. 2002 yılında 18.721 olan öğrenci sayısı 43.040’a yükseldi. Bu öğrenci sayısı 7 ilçemizdeki nüfus sayısı kadar (Başmakçı, Bayat, Çobanlar, Evciler, Hocalar, Kızılören ve Dazkırı) 2019 yılı Kasım ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile Spor Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. İlimize ikinci üniversiteyi kazandırdık, Sağlık Bilimleri üniversitemizde 4 Fakülte, 1 Enstitü, 1 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. Üniversitede 5.250 öğrenci eğitim görmekte ve 350 akademik personel görev yapmaktadır. Gençlerimizin gelişimi için spor tesisleri sayısını 3’e katladık. Öğrencilerimize aile sıcaklığında mekânlar hazırladık. Yurt sayısını 3’ten 19’a çıkarttık. 11.541 kişi kapasiteli yurt binaları inşa ettik” dedi.

 

Hızlı tren yatırımının tamamlanmasına az bir süre kaldı

 

Eroğlu, ulaşımda da dev hizmetlerin geldiğini söyleyerek şöyle konuştu; “Ulaşım alanında son 17 yılda takriben 6 milyar TL’lik yatırım yaptık. Bütün yollar Roma’ya çıkar sözünü değiştirdik, bütün yollar Afyonkarahisar’a çıkar. Ülkemizde en fazla bölünmüş yol ilimize yapıldı. 54 km olan bölünmüş yol uzunluğunu 571 km’ye çıkarttık. Afyonkarahisar-İstanbul 10-12 saatten 5 saate, Afyonkarahisar-Ankara 5 saatten 2,5 saate, Afyonkarahisar-İzmir 6 saatten 3 saate inmiştir. Bütün yollarımız Afyon Kaymağı gibi oldu. Şehrimize yaraşır güzel ve modern bir otobüs terminali kazandırdık. Eski otogar ile yenisi arasında dağlar kadar fark var. Ülkemizin 4. Büyük havalimanı olan Zafer Havalimanını

2012 yılında hizmete aldık. Afyonkarahisar’ın Dev Projesi; Hızlı Tren Geliyor… Ankara-İzmir arası mevcut demir yolu ile seyahat süresi 14 saat sürmektedir. 624 km uzunluğundaki hızlı tren hattı tamamlandığında bu süre 3,5 saate düşecektir. Afyonkarahisar - Ankara arası 1 saat 15 dakikaya, Afyonkarahisar İzmir arası 2 saat 15 dakikaya inecektir.”

 

“Orman ve su alanında takriben 3,7 milyar TL’lik yatırım yaptık”

 

Baraj ve göletlerde rekor yatırım yapıldığını da vurgulayan Eroğlu, “Orman ve su alanında takriben 3,7 milyar TL’lik yatırım yaptık. 39 baraj ve 23 gölet inşa ettik. 62 baraj ve gölet 11 baraj ve 3 göletin de inşaatı devam etmektedir. 14 baraj ve gölet 21 baraj ile 22 göletin ise plan ve proje çalışmaları devam etmektedir. 43 baraj ve gölet, toplam 71’i baraj, 48’i gölet olmak üzere 119 baraj ve göleti Afyonumuza kazandırmış olacağız. Bu bir rekordur. İnşaatı devam eden barajlardan biri de 105 metre yüksekliğindeki Çay Barajıdır. Baraj inşaatı tamamlanmış olup, bu senenin ilk yarısında su tutmaya başlayacaktır.  Afyonkarahisar şehir merkezi ve ilçelerimizin içmesuyu problemlerini çözdük.

İnşa ettiğimiz isale hatları ve içmesuyu arıtma tesisleri ile yerleşim yerlerimize menba kalitesinde içmesuyu verdik” dedi.

 

“Şehrimiz 7 kalemde turizmin merkezi olacak”

 

Afyonkarahisar’ın 7 kalemde turizmin merkezi olacağını söyleyen Eroğlu, “Afyonkarahisar’ın coğrafi konumu, iklimi, şanlı tarihi, sahip olduğu yer altı ve yer üstü tabii zenginlikleriyle turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahiptir. İlimizi turizmin merkezi haline getirmek için büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu yatırımları yaptıkça Afyonumuz bunun karşılığını alıyor ve almaya devam edecektir. Bu kalemler, termal turizm, sağlık turizmi, kongre turizmi, kış turizmi, tabiat turizmi,

spor turizmi ve son olarak tarih ve kültür turizmi” dedi.

 

Daha sonra soru cevap kısmına geçildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2019, yılını, değerlendirip,, 2020, planlarını, anlattılar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
Yorumlar
Diğer Haberler
MHP Afyonkarahisar teşkilatı koronaya karşı dezenfekte edildi
MHP Afyonkarahisar teşkilatı koronaya karşı dezenfekte edildi
“Başkan Zeybek’in yanındayız”
“Başkan Zeybek’in yanındayız”
Köksal’dan jet önerge: Sorumlusu kim?
Köksal’dan jet önerge: Sorumlusu kim?
AK Gençler münazara yarışması yaptı
AK Gençler münazara yarışması yaptı
Milletvekili Taytak kamp’ı değerlendirdi
Milletvekili Taytak kamp’ı değerlendirdi
“Afyon, Yüksek Hızlı Trene ne zaman kavuşacak?”
“Afyon, Yüksek Hızlı Trene ne zaman kavuşacak?”
Faiz oranları 10’nun altına inmeli
Faiz oranları 10’nun altına inmeli
AK Kadınlar istişare toplantısında bir araya geldi
AK Kadınlar istişare toplantısında bir araya geldi
“Türkiye masada güçlü bir ülke haline gelmiştir”
“Türkiye masada güçlü bir ülke haline gelmiştir”
Köksal, “Uygur Türkleri için Meclis Araştırması” talep etti
Köksal, “Uygur Türkleri için Meclis Araştırması” talep etti
Köksal: Eber için hep birlikte mücadele etmeliyiz
Köksal: Eber için hep birlikte mücadele etmeliyiz
AK Gençlerden Mekke’nin Fethi programı
AK Gençlerden Mekke’nin Fethi programı
"Dayatmayla takograf uygulaması getiriyorlar"
"Dayatmayla takograf uygulaması getiriyorlar"
“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”
“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”
“AK Parti ilçe teşkilatlarımız aktif ve diri”
“AK Parti ilçe teşkilatlarımız aktif ve diri”
Köksal: Uygur Türklerinin yaşadığı drama neden sessiz kalıyorsunuz?
Köksal: Uygur Türklerinin yaşadığı drama neden sessiz kalıyorsunuz?
45 yıl sonra madalyasına kavuştu
45 yıl sonra madalyasına kavuştu
Kızılay Çobanlar İlçesi etkinlikleri
Kızılay Çobanlar İlçesi etkinlikleri
“Türk İslam anlayışında Türk kadınına çok değer verilmiştir”
“Türk İslam anlayışında Türk kadınına çok değer verilmiştir”
Sezen Afyonkarahisar halkının taleplerini Cumhurbaşkanına aktardı
Sezen Afyonkarahisar halkının taleplerini Cumhurbaşkanına aktardı
Eber Gölü
Eber Gölü'ndeki yangın "Torf Gübresi" için mi çıkarıldı?
Yıl 1914…Yer Sarıkamış…
Yıl 1914…Yer Sarıkamış…
“O kadar çok utanılacak şey var ki, o sebeple biz bu bütçeye “hayır” diyoruz”
“O kadar çok utanılacak şey var ki, o sebeple biz bu bütçeye “hayır” diyoruz”
"Yazlık, kışlık, uçan saraydan sonra şimdide yüzün saray oldu"
"Yazlık, kışlık, uçan saraydan sonra şimdide yüzün saray oldu"
“Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır”
“Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır”
“Şeker Fabrikasında sistem bir türlü oturmadı”
“Şeker Fabrikasında sistem bir türlü oturmadı”
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
“Her kesimin talep ve önerilerini dikkate alıyoruz”
“Her kesimin talep ve önerilerini dikkate alıyoruz”
Haber Yazılımı