Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 16:19 Bu haber 472 kez okundu
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlanıyor.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlanıyor.
Gündem Haberi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlanıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94'üncü yılı Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılan programla büyük bir coşku içinde kutlandı.
 
Törene Vali Mustafa Tutulmaz ve Eşi Fatma Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Burcu Köksal ve 25. Dönem Milletvekili Halil Ürün, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilimiz protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Atatürk Kapalı Spor salonunda yapılan tören, Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından törene katılan öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra  Vali Mustafa Tutulmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
 
 Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşması için lütfen tıklayınız.
 
Ali Çağlar Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Oğuzhan Şentürk tarafından okunan ‘Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor’ şiiri ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Halkoyunları ekibinin gösterisi büyük alkış aldı.
 
Afyon Kocatepe Üniversitesi Çok Sesli Çocuk Korosu’nun mini konseriyle devam eden programda izleyiciler Afyonkarahisar Belediye Mehteran Takımı’nın gösterisi ile Cumhuriyetin kazanıldığı ve kurulduğu topraklarda bu zaferi tekrar yaşadılar.
 
Törenin devamında İl Millî Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ‘Cumhuriyet ‘ konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Vali Mustafa Tutulmaz ile diğer protokol üyeleri tarafından verildi.
Törenin sonunda Vali Mustafa Tutulmaz ile diğer protokol üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin düzenlenmesinde emeği geçen kamu görevlilerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.
 
Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, İlimizde, Coşkuyla, Kutlanıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı