Haber Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 17:12
 
3 BİN 130 ÖĞRENCİYE EĞİTİME KATKI BURSU
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın geçen Eylül ayında, ihtiyaç sahibi bin öğrenciye eğitime katkı bursu verileceğini açıklamasının ardından, burs için başvuruda bulunan 3 bin 743 öğrenci ailesinden kriterlere uygun olan 3 bin 130'unun başvurusu kabul edildi.
Gündem Haberi
3 BİN 130 ÖĞRENCİYE EĞİTİME KATKI BURSU

                Açıklanan rakamın 3 katından daha fazla öğrenciye, Aralık ayı itibariyle 80 ila 100 lira arasında değişen rakamlarda isimlerine açılan banka hesapları üzerinden burs ödemesi yapacak olan Afyonkarahisar Belediyesi, Mayıs ayına kadar devam edecek bu burs vesileyle eğitime tam 2 milyon liraya yakın destek verecek.    

 

                BANKA HESAP KARTLARI BEYAZ MASA'DAN ALINACAK

 

                Öte yandan başvuruları kabul edilen 3 bin 130 öğrenci ailesinden, alfabetik sıraya göre ilk 500'ünün VakıfBank'tan açılan banka hesap kartları, Beyaz Masa Birimi'nden imza karşılığı teslim edilmeye başlandı. Diğer hak sahiplerine ise önümüzdeki hafta Pazartesi gününden itibaren yine alfabetik sıraya göre banka hesap kartlarının teslim edileceği, ödemelerin ise bir sonraki hafta yapılacağı belirtildi.

 

                Öğrenci aileleri burs başvurularının kabul edilip edilmediğini, ⇒ Afyonkarahisar Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden çocuklarının T.C. kimlik numarasını girerek sorgulayabilecek. Ayrıca başvurusu kabul edilen öğrenci aileleri, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından cep telefonlarına gönderilecek bilgi mesajına göre Beyaz Masa Birimi'ni giderek banka hesap kartlarını alabilecek.

 

                TOPLAM BURS MİKTARI 2 MİLYON LİRAYI BULUYOR

 

                Afyonkarahisar Belediyesi'nin bir ilke imza attığı eğitime katkı burslarıyla ilgili açıklama yapan Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu, 3 bin 130 öğrenciden 288'inin anne babası ayrı öğrenciler, yaklaşık 150'sinin yetim-öksüz öğrenciler, 48'inin anne yada babası cezaevinde olan öğrenciler, diğerlerinin ise ihtiyaç sahibi öğrencilerden oluştuğunu söyledi. Eğitim katkı bursunun, Aralık-Mayıs aylarını kapsadığını açıklayan Cem Kasapoğlu, ilk ve ortaokul öğrencilerine 80 lira, lise öğrencilerine ise 100 lira yardım yapılacağını ifade etti. Kasapoğlu, bu planlamaya göre aylık toplam 270 bin lira, 2016-2017 eğitim yılı genelinde ise eğitime 2 milyon liraya yakın katkı sağlayacaklarını söyledi.

 

                BAŞVURULAR ÇOK YÖNLÜ DEĞERLENDİRİLDİ

 

                Başvuruların çok sıkı bir değerlendirme sürecinden geçirildiğini belirten Kasapoğlu, "Başvuru süresi sona erdiğinde bize tam 3 bin 743 öğrenci ailesi kayıt yaptırdı. Tüm başvuru sahiplerini, Eylül ayından Aralık ayına kadar yaklaşık iki aylık bir değerlendirme sürecinden geçirdik. İlk etapta vatandaşların beyanını esas aldık, daha sonra mahalle muhtarlarından Fakirlik İlmühaberleri istedik. Son olarak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı gibi kamu kurumlarıyla vatandaşlarımızın beyanlarını karşılaştırarak gerçek ihtiyaç sahiplerini belirledik. Bu çalışmada bizimle birlikte olan ve büyük çaba sarf eden Belediye çalışanlarımız ile kamu kurumlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
3 BİN 130 ÖĞRENCİYE EĞİTİME KATKI BURSU
3 BİN 130 ÖĞRENCİYE EĞİTİME KATKI BURSU
3 BİN 130 ÖĞRENCİYE EĞİTİME KATKI BURSU
Yorumlar
Haber Yazılımı