Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 11:33
 
3 Çıkacak, 6 düşecek
8 aylık lig serüveninin ardından 2. Lig’den 3 takım TFF 1. Lig’e yükselecek, 6 takım da 3. Lig’e düşecek. Buna göre, maçlar sonunda Kırmızı ve Beyaz grubun birincileri direk 1. Lig’e terfi edecek. Gruplarında 16, 17 ve 18’inci sıraları alan toplam 6 takım, TFF 3. Lig’e düşecek.
Spor Haberi
3 Çıkacak, 6 düşecek

Birincilerin ardından TFF 1. Lig’e yükselecek 3’üncü takım, her iki grupta 2, 3, 4 ve 5’inci sırayı alan takımların katılımıyla oynanacak Play-Off’ta belli olacak. Play-Off müsabakaları, grup içi eşleşmeler ve final müsabakası olmak üzere iki kademeden oluşacak.Gruplarda sezon sonu sıralamasına göre 2 ile 5, 3 ile 4 eşleşecek. Çift maç eleme usulüyle oynanacak maçların ilki, 4 ve 5’inci sıraları alan takımların sahalarında oynanacak. Karşılıklı oynanacak iki maçta bir üst tura çıkan takımlar, kendi gruplarında final oynamaya hak kazanacak.

FİNAL TARAFSIZ SAHADA

Play-Off’ta grup birincisi olan takımlar, daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği tarafsız bir sahada tek maç eleminasyon usulüne göre büyük finalde karşı karşıya gelecek. Bu maçı kazanan takım, 1. Lig bileti alacak.

BEYAZ GRUPTA 14 FARKLI DEPLASMAN

Afjet Afyonspor’un yer aldığı beyaz grupta Samsun, Ankara (2), İstanbul (3), Bursa, Kırklareli, Çorum, Trabzon, Gümüşhane, Diyarbakır, Şanlıurfa, Konya, Mersin Tarsus, Zonguldak, Manisa’dan toplam 18 takım var. Ankara, İstanbul, Kırklareli, Şanlıurfa, Konya, Mersin ve Manisa geçen sezon ki mevcut iller arasında yer alırken, Samsun, Bursa, Çorum, Trabzon, Gümüşhane, Diyarbakır, Zonguldak yeni deplasman illeri olarak göze çarptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, Çıkacak,, 6, düşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı