Haber Detayı
14 Nisan 2016 - Perşembe 18:22
 
5. TARIM FUARI GÖZ DOLDURDU
Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarı, Kültür Park ve Fuar Alanı'nda beşinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yerli-yabancı 123 firmanın stant açtığı fuara ilgi yoğun oldu.
Ekonomi Haberi
5. TARIM FUARI GÖZ DOLDURDU

Afyonkarahisar'da tarım ve hayvancılık alanında son gelişmelerin sergilendiği, üretici ve tüketicilerin buluştuğu Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarı, büyümeye ve sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. İlk kez düzenlendiği 2011 yılında katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla gelecek yıllar için umut veren fuar, beşinci kez düzenlenerek geleneksel bir ihtisas fuarı haline geldi.

123 FİRMA STANT AÇTI

Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü. Yoğun ziyaretçi akınına uğrayan fuarda, 19 ilden 19'u yabancı 123 firma stant açtı. Fuarın açılış töreninde yapılan konuşmalarda, gelişen dünya koşullarında özellikle tarımda verimlilik ve rekabet gücünün yakalanması için teknolojinin etkin kullanılması gerektiğine dikkat çekilirken, bu noktada ihtisas fuarlarının önemli bir misyonu yerine getirdiği ifade edildi.

60 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Açılış konuşmalarının ardından protokol mensupları tarafından fuarın açılış kurdelesi kesilerek, kapalı bölümdeki tüm stantlar gezildi. Yoğun katılım nedeniyle firmaların da oldukça memnun olduğu fuarda, sergilenen yeni tarım makinelerinin birçoğu protokol mensuplarının da beğenisini kazandı. 5 bin metrekaresi kapalı, 15 bin metrekaresi açık toplam 20 bin metrakare alanda kurulan fuarda, geçen yıl 50 bin kişiyi bulan ziyaretçi sayısının bu yıl 60 bini geçmesi bekleniyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı