Haber Detayı
03 Kasım 2015 - Salı 20:22
 
VATANDAŞ BAYRAM EDECEK
Taşeron İşçilerine Kadro, Asgari Ücrete Zam, Emeklilere Müjde ve Daha Birçok Konunun Müjdesi Verildi. İşte Detaylar...
Ekonomi Haberi
VATANDAŞ BAYRAM EDECEK

Seçim sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimlerden hemen sonra çalışmalara koyulacaklarını ve verdikleri sözleri tutacaklarını belirtti. Özellikle seçim vaatleri arasında verdikleri sözler arasında asgari ücret ve taşeron konusunun çok önemli olduğunun altını çizen Davutoğlu, bakanların sıkı bir şekilde çalıştığını ve bu konuların bir an önce çözüme kavuşacağını bildirdi.

VATANDAŞA MÜJDELER

Vatandaşa müjde üstüne müjde veren Başbakan Ahmet Davutoğlu maddeler halinde yeni Türkiye’nin nasıl bir şekil alacağını anlattı.

EMEKLİYE İLAVE 1,200 TL

Emekli aylıklarına yapılacak olan zam ile emeklilere yıllık 1,200 TL fazladan maaş verilecek. Böylece her emekli ortalama aylık olarak 100 TL fazladan maaş alacak. En düşük emekli maaşı 1,200 TL’ye kadar çıkacak.

MAAŞ KESİNTİLERİ BİTİYOR

Emekli olarak çalışan emeklilerden kesilen %15 rakamı ilk olarak %10’a indirilmişti. Başbakan’ın yeni verdiği müjde ile bu rakamda ortadan kalkıyor emekli artık istediği kadar çalışabiliyor. Bu kesinti sayesinde de emekli maaşlarına ortalama 100 TL para gelecek. Böylece emekli maaşları 200 TL civarlarında artmış olacak.

ASGARİ ÜCRET 2016 YILINDA ZAMLANIYOR

Aralık ayında verilmesi planlanan ve en geç Ocak ayında bin 300 TL yapılması planlanan asgari ücretle ilgili olarak Başbakan çalışmaların en kısa sürede bitmesi için talimat verdiğini ve sözlerini yerine getireceklerini ifade etti.

POLİSLERE %25 ZAM

Polis maaşlarına ise büyük zam gelir. Polislerin kademesine göre 240 – 580 TL arasında büyük zam gelecek.

TAŞERON İŞÇİLER BELİRLENECEK

Taşeron işçilerine yönelik çalışmalar devam ederken, ilk bakanlar kurulunda taşeron işçilerine yönelik çalışmanın yapılacağını ve Aralık ayına kadar bir sonuca varılacağını ifade etti.  Kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya geçirileceğini ifade eden Başbakan, kimlerin asıl işi kimlerin yardımcı işi yaptığını ise ilerleyen zamanlarda açıklayacaklarını ve bunların tek tek belirleneceğini ifade etti. Böylece personel eleman alımına yönelik çalışmaların en kısa sürede cevap vereceğini belirti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı