Haber Detayı
09 Kasım 2015 - Pazartesi 21:35
 
Afyon Haber - Atamızın Bıraktığı Değerlere Sahip Çıkacağız
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, Atatürk’ün 77 ölüm yıl dönümü nedeniyle bir yazılı açıklama yaparak, “O’nu minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.
Eğitim Haberi
Afyon Haber - Atamızın Bıraktığı Değerlere Sahip Çıkacağız

Şenol, “Büyük lider, hürriyet mücadelemizin yol başçısı, devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 77’inci yılında O’nu minnet ve rahmetle anıyoruz. Emperyalist işgalcileri topraklarımızdan defeden, ay yıldızlı al bayrağımızın vatanımızın her karışında onurluca dalgalanmasını sağlayan Türk’ün diriliş mücadelesine önderlik eden Atatürk; eşsiz kişiliği, bıraktığı değerli miras, ilke ve inkılâplarıyla kurduğu Cumhuriyet ve topluma yerleştirdiği demokrasi bilinciyle Türk Milletinin yolunu aydınlatmaktadır” diye kaydetti.

HER YIL BİR ÖNCEKİNİ ARATIYOR

İl Temsilcisi Şenol açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kurtuluş ve kuruluşu gerçekleştiren milli kadro, Atatürk’ün önderliğinde, sadece yeni bir devleti vücuda getirmekle kalmadı, aynı zamanda milli irade, milli direnç, milli bilinç, milli birlik ve beraberlik gibi değerlerin gücüyle; barışın, huzurun ve milli varlığımızın mührünü de bu topraklara çıkmamacasına vurmuştur.  Ancak ne yazık ki bugün; Ulu Önder Atatürk’e ve O’nun emanetlerine hoyratça saldıranlar var bu ülkede. Özgürce aldığı her nefesi, elde ettiği en temel hakları, demokratik kazanımları, bağımsızlığımızın timsali al bayrağımızın himayesi altında sürdürdüğü onurluca yaşamını Atamız ve onun mübarek yol arkadaşlarına borçlu olduğunu unutanlar var bu ülkede. Mukaddes vatanımızın bölünmesine yol açacak girişimlere ön ayak olan, gafil odaklar ile işbirliği yapan, teröristi el üstünde tutan, terörist unsurlarla müzakereye oturan, terör örgütlerine sırtını dayadığını hoyratça dile getirenler var bu ülkede… Üzülerek görüyoruz ki; onsuz geçen her yıl bir öncekini aratıyor.

DEĞERLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Cumhuriyetin temeline harç olan değerlerimiz, kurumlarımız her geçen yıl daha da yıpratılıyor, rencide ediliyor. Atamızın, silah arkadaşlarının ve aziz şehitlerimizin sayesinde yaşadığımız bu topraklarda bugün gözlerimizden yaş, yüreğimizden acı, evlerimizden ateş eksik olmuyor. Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak; her zeminde, her koşul altında Büyük Atatürk’ün emanetlerini koruyarak, vatanımızın her karış toprağına gözbebeğimiz gibi bakacağız, teröristlere ve onların kalleş yapılanmalarına müsaade etmeyeceğiz, Atamızın bıraktığı değerlere sahip çıkacağız, Cumhuriyetimizi gelecek yüzyıllara taşıyacağız. Gelecek nesillerin emanetini omuzlarında taşıyan Türk eğitimcileri olarak bilinmesini istiyoruz ki; Başöğretmenimiz Atatürk’ün açtığı kutlu yolda mücadelemizi yılmadan, yorulmadan ve asla yılgınlığa düşmeden sonsuza kadar sürdüreceğiz. Bu vesileyle, devletimizin kurucusu büyük ve aziz Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 77’inci yılında saygı, minnet, özlem ve dualarla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”  >>Afyon Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, eğitim, sendika, türk eğitim sen,
Yorumlar
Haber Yazılımı