Haber Detayı
10 Aralık 2013 - Salı 00:00
 
“Şehrime hizmet etmek istiyorum”
Afyonkarahisarlı İşadamı İbrahim Alimoğlu, doğup büyüdüğü şehri kültür ve sanat alanında geliştirmek için kuruluşunda öncülük ettiği Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi (AKSAM) bünyesinde yapılan çalışmaların ülke çapında değer ifade ettiğini söyledi.
Kültür Haberi
 “Şehrime hizmet etmek istiyorum”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencilerinden Neslihan Aydın ve Elçin Kaya, “Aile İşletmeleri Yönetimi Dersi” kapsamında aldıkları, aile şirket araştırması, ödevini İbrahim Alimoğlu ile röportaj yaparak hazırladı. Üniversiteli öğrenciler Alimoğlu Mermer Şirketi ve Aksam üzerine başarılı işadamı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

“Yapılan Çalışmalar Ülke Çapında Değer İfade Ediyor”

İşadamlığının yanı sıra kültür ve sanata verdiği katkının dikkat çekici olduğundan bahseden öğrenciler röportajlarına başlamadan önce Alimoğlu’na Aksam’la ilgili sorular yöneltti. İbrahim Alimoğlu, Aksam’ın Afyon halkı tarafından büyük bir teveccühle karşılandığını belirtti. Başarılı işadamı, “Doğup büyüdüğüm bu şehri, ülke çapında hak ettiği yere taşımak, şehrimizin ekonomisine katkı sağlamanın yanında kültür ve sanata da elimizden geldiğince destek vermek için sanatsever dostlarla iki yıl önce çalışmalarımıza başladık.” diyerek bugün Aksam’ın Afyon için bir kültür markası haline geldiğini ifade etti.

“Öğrenciler gönüllü olarak çalışıyor”

“Biz bir hayale inandık. Geldiğimiz noktada hayal ettiğimiz şey Afyon için bir gerçekliğe dönüştü.” diyen İbrahim Alimoğlu, dernek çatısı altında hizmet veren ve alan herkese müteşekkir olduğunu söyledi. Daha sonra röportajlarına başlayan öğrenciler sorularıyla başarılı işadamından hayata dair ipuçları almaya çalıştı. İbrahim Alimoğlu, “Bir aile şirketini yönetmenin zorlukları ve avantajları nelerdir, varislerin seçimleri nasıl yapılıyor, çalışanları seçerken hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorsunuz?” gibi sorulara içtenlikle cevap verdi. Öğrencilerden Neslihan Aydın keyifli bir röportaj gerçekleştirdiklerini söyleyerek böyle bir fırsatı elde ettiği için çok şanslı olduğunu ifade etti. Elçin Kaya ise sordukları sorulara samimiyetle cevap aldıklarını vurgulayarak çok verimli bir röportaj yaptıklarını söyledi. Okullarına devam eden öğrenciler aynı zamanda AKSAM’ın çeşiti birimlerinde gönüllü olarak çalışıyor.>>haber merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisarlı, İşadamı, İbrahim, Alimoğlu, doğup, büyüdüğü, şehri, kültür, sa
Yorumlar
Haber Yazılımı