Haber Detayı
31 Temmuz 2013 - Çarşamba 02:30
 
AKÜ, ŞEHİT AİLELERİ, GAZİ VE YAKINLARINI UNUTMADI
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, 29 Temmuz 2013 tarihinde şehit aileleri, gazi ve yakınları ile engellilere yönelik yemek düzenledi.
Kültür Haberi
 AKÜ, ŞEHİT AİLELERİ, GAZİ VE YAKINLARINI UNUTMADI

 Yemekte Müftü Vekili İsmail Yıldırım tarafından yapılan duanın ardından konuşmalara geçildi. İlk sözü alan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, konuşmasında "Bu organizasyonu genişletip engelli kardeşlerimizi de bu programa kattığınız için size gaziler adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını, kanlarını vermiş olan aziz şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize de hoş geldiniz diyorum. Bugün bu yemeğimizde ilk defa farklı bir grubumuz daha var. Kendilerine de hoş geldiniz demek istiyorum. Sayın rektörümüze de böyle bir organizasyonla bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum." dedi.

“Sayın rektörümüze teşekkür ediyoruz”

Daha sonra söz alan Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Mesut Yurt ise yaptığı konuşmada "Bir arada olmanın her zaman güçlü olabilmek için gerekli olduğunu biliyoruz. Bu birlikteliği sağlamak maksadıyla sayın rektörümüz önderliğinde yapılmış olan bu iftar yemeğine hepiniz hoş geldiniz demek istiyorum. Kendilerine bu tarz programlara her zaman destek verdikleri için şehit aileleri ile gazilerimizin yanında bulunduğu için, pek çok faaliyeti birlikte yürüttüğümüz için teşekkür etmek istiyorum." dedi.

“Canını, Kanını Feda Eden Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz”

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, konuşmasında "Ramazan ayının bu mübarek gününde iftarda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Afyon Kocatepe Üniversitesi yönetimi olarak göreve başladığımızdan bu yana ülkemizde, şehrimizde tüm insanlarımızla bütünleşmek, birlikte olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bir tarafta üniversite-sanayi, bir tarafta üniversite-sivil toplum çalışmalarınız hep üst düzeyde gidiyor. Diğer taraftan bu mübarek ramazan ayında vatan toprağı için, bayrağı için canını, kanını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Allah onlara gani gani rahmet eylesin, yakınlarını da burada görmekten, burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

“Beraberce Yemek Yemekten Elbette Çok Mutluyuz”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise konuşmasında "Cenab-ı Allah, inşallah burada bulunan ya da burada bulunmayı arzu edip de bulunamayan tüm kardeşlerimizin ramazanlarını, bayramlarını gerçek ramazan, gerçek bayram tadında geçirmeyi nasip etsin. Biz de bu mübarek ayda engelli kardeşlerimize, şehit ailelerimize gaziler ve gazi yakınlarıyla, muharip gazilerimizle bir arada olmaktan, beraberce yemek yemekten elbette çok mutluyuz. Burada aldığımız hazzı, mutluluğu çok ünlü yerlerdeki yemeklerde alamıyoruz." dedi.

 

 “İnşallah bayramı da güzel bir şekilde karşılarız”

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer ise yaptığı konuşmada "Mübarek ramazan ayımızın bu güzel günlerini huzur ve sükun içinde geçiriyoruz. İnşallah bayramı da güzel bir şekilde karşılarız. Ben bu duygularla hepinize, bundan sonraki yaşamınızda mutluluklar diliyorum. İslam alemine de selametler diliyorum. Bu yemekte emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum." dedi. Bu sene ikincisi düzenlenen iftar yemeği konuşmaların ardından sona erdi. Ticaret Borsası Düğün Salonunda düzenlenen yemeğe Afyonkarahisar Valisi Yardımcısı Ali Şanlıer, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve eşi, Baro Başkanı Av.Turgay Şahin, Müftü Vekili İsmail Yıldırım, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Kemalettin Çonkar, Prof. Dr. Süleyman Taşgetiren, Prof. Dr. Hakkı Yazıcı, AKÜ Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Hilmi Uçan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Mesut Yurt ile şehit aileleri, gaziler ve engelliler katıldı.>>görüntü

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Kocatepe, Üniversitesi, (AKÜ), Rektörü, Prof, Dr, Mustafa, Solak, 29, Tem
Yorumlar
Haber Yazılımı