Haber Detayı
01 Nisan 2015 - Çarşamba 19:47
 
ADALET İSTEYENLER SAVCININ YAKINLARINA NE CEVAP VERECEK
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akosmanoğlu’yu ziyaret etti. Ziyarette İstanbul Çağlayan Adliyesinde savcı Mehmet Selim Kiraz’a yönelik yapılan terör eylemini kınadığı söyleyen AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Daha düne kadar Berkin Elvan için ‘adalet’ isteyenlerin, onun için taziye dilekleri yayınlayanların ve eylem yapanların yaşanan olayda şehit Savcımızın yakınlarına ne cevap vereceklerini merak etmekteyiz” dedi.
Gündem Haberi
 ADALET İSTEYENLER SAVCININ YAKINLARINA NE CEVAP VERECEK

 AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurduseven, gazeteniz Yenigün’ü ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Ziyarette Başkan Yurdunuseven’e AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti. Ziyarette gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Yurduseven, Berkin Elvan olayı nedeniyle terör örgütü üyelerinin Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit etmelerinin yürekleri dağladığını söyledi.  Adalet isteyenlerin şehit savcının yakınlarına ne cevap vereceklerini merakla beklediğini belirten İbrahim Yurdunuseven, şöyle konuştu; Bu üzücü olayın bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Türkiye tam da seçim sürecine girmişken ve belirli bir istikamet doğrultusunda ilerlerken yaşanan elim olay yüreğimizi dağlamıştır. Türkiye Cumhuriyetinde sadece ülkesinin bekasını düşünerek görev yapan bu görev sırasında haince şehit edilmiş savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Şuhut ilçe nüfusuna kayıtlı Yasemin Yoldaş Kiraz ile evli olan şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan haince saldırıyı kınıyoruz. Berkin Elvan soruşturması için görev yapan şehit savcımız soruşturmanın beşinci savcısıydı. Herkesçe biliniyordu ki Savcı Kiraz, Berkin Elvan olayında şüpheli olan 3 polisin tespiti için 21 polisin açık kimliğini isteyerek şüpheliye ulaşmak için günlerce çalışmıştı. Daha düne kadar Berkin Elvan için ‘adalet’ isteyenlerin, onun için taziye dilekleri yayınlayanların ve eylem yapanların yaşanan olayda şehit savcımızın yakınlarına ne cevap vereceklerini merak etmekteyiz. Elbette ki berkin elvan bizim evladımızdır ve failleri bulunacaktır. Ancak faillerini bulmak isteyenlerin mücadelesine engel olmak isteyenlerin de devlet olarak elinin kolunun her defasında kırılacağının bilinmesi gerekmektedir” dedi.

“FOTOĞRAFLARIN İNTERNETTE PAYLAŞILMASI MANİDARDIR

“Şehit savcımızın rehin haldeki fotoğraflarının internette paylaşılması da çok manidardır” diyen İl Başkanı Yurdunuseven, Anadolu insanının bu tür provokasyonlara gelmeyeceğini ifade etti. Yurdunuseven, “Bizlere düşen bu teröre sessiz kalarak veya alenen destek verenlere karşı sağduyulu olmak ve o sağduyuyu korumaktır. Seçim öncesi provokasyonların olacağını tahmin ediyoruz ama biz ak parti olarak provokasyonlara asla gelmeyeceğiz; birliğimizi ve beraberliğimizi koruyacağız. Çünkü bu topraklar ‘Dualıdır’ ve Anadolu insanımız imanlıdır. AK Parti Afyonkarahisar teşkilatı olarak şehidimize Allahtan rahmet, yine yargı mensubu olan muhterem eşine ve tüm yargı camiasına sabırlar niyaz ediyoruz” diyerek konuştu. >>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ADALET, İSTEYENLER, SAVCININ, YAKINLARINA, NE, CEVAP, VERECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı