Haber Detayı
25 Ekim 2015 - Pazar 16:50
 
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları 1 Kasım seçimlerine az bir süre kala ziyaretlerini yoğunlaştırdı. MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim’de hafta sonu ziyaretlerini yoğun bir şekilde atlatırken yoğun ilgiyle de karşılandı.
Siyaset Haberi
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA

Seçime sayılı günler kala Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayları da tempoyu arttırdı. Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim hafta sonu ziyaretlerini Dinar ilçesine bağlı Haydarlı, Tatarlı ve Yıprak kasabalarını ziyaret etti. Sevim’e ziyaretlerinde MHP İl Başkanı Raşit Demirel’de ve parti üyeleri de eşlik etti.

ÜRETİCİ BİRLİKLERİ GÜÇLENDİRİLEREK ÇİFTÇİNİN DE BİLİNÇLENDİRİLECEK

Ziyaretlerinde özellikle vatandaşlar birebir olarak ilgilenen Sevim onların hem dertlerini dinledi hem de çözüm önerilerinde bulundu. Vatandaşlara parti politikaları ve seçim beyannamesinden de bahseden Milletvekili Adayı Sevim tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma konuları üzerinde bilgiler aktardı. Üretici birlikleri güçlendirilerek çiftçinin de bilinçlendirileceğini söyleyen Sevim; “Üretici örgütlerinin güçlendirilmesine, tarımsal işletmelerin rekabet güçlerinin artırılmasına ve pazarlama ağlarının geliştirilmesine ağırlık verilecektir. Tarımsal üreticilerin en kısa zincir ile pazara ulaşımı sağlanacak, üreticilerin daha çok kazanması ve tüketicilerin daha ucuza gıda tüketimi temin edilecektir. Çiftçilerimizin ürün ve bölge bazında örgütlenerek, üretimden pazarlamaya kadar olan her safhada güçlü bir konum elde etmelerine imkân sağlamak amacıyla  “Üretici Birlikleri” etkin hale getirilecektir. Tarım Satış Kooperatifleri Birlikleri, üretici birliklerinin temelini oluşturacak ve üretici birlikleri özellikle pazarlama konusunda aktif olarak faaliyet gösterecek şekilde yeniden düzenlenecektir” dedi.

YÜKSEK KALİTEDE FİDE VE FİDAN ÜRETİMİ DESTEKLENECEK

Ülkemiz şartlarına uygun yüksek verim ve kalitede tohum, fide ve fidan üretimi ve geliştirilmesi desteklenecek ve dış bağımlılığa son verileceğinin altını çizen Sevim; “Zararlılara karşı biyolojik mücadele yanında alternatif mücadele yollarına öncelik verilirken, çağdaş bitki koruma ve gıda güvenliği dikkate alınarak ekolojik ürünlerin üretimi özendirilecektir. Dünya üretiminde önemli paya sahip olduğumuz fındık, incir ve kayısı gibi ürünlerin katma değer yaratarak satışı, pazarlanması ve fiyatlarının tespitinde söz sahibi olunabilmesi için gerekli idari, hukuki ve teknik alt yapı oluşturulacak, bu amaçla gerekli yatırımlar yapılacaktır. Teknik ve ekonomik olarak sulamaya açılabilecek alanların, azamî ölçülerde sulanmasına yönelik altyapı projelerine önem ve öncelik verilecektir” dedi.

TARIMSAL DESTEKLER ARTIRILACAK

Sevim ayrıca, tarımsal destekler, ürün arz ve talebini dikkate alan, üretici refahını artıran, girdi maliyetlerini azaltan, üretim maliyeti ve ürün fiyatı dengesini gözeten, afete karşı koruyan, üretimde verimliliği, etkinliği ve kaliteyi artırmayı hedefleyen bir anlayışla yapılandırılarak artırılacağını söylerken şöyle devam etti; “Tarımsal amaçlı sulamalarda yeni sulama teknolojilerinin kullanılması konusunda çiftçiler ve tarımsal işletmeler desteklenecek, suyun ekonomik kullanılması sağlanırken verimli tarım toprağının tuzlanması önlenecektir. Tarla içi geliştirme hizmetleri etkinleştirilerek sulama oranı artırılacaktır. Mevcut su iletim ve dağıtım tesislerinde toprak kanallar ile klasik sistemler yenilenerek kapalı sisteme geçiş hızlandırılacak ve tarla içi sulamalarda damla sulama, yağmurlama sulama gibi modern sulama yöntemleri yaygınlaştırılacaktır. Bu amaçla teşvikler artırılacak ve alternatif uygun kredi imkânları getirilecektir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ertuğrul sevim mhp afyon siyaset haberleri
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ZİYARET TURUNDA
Yorumlar
Haber Yazılımı