Haber Detayı
23 Ekim 2015 - Cuma 17:38
 
Afyon’a en çok yatırım DSİ’den geldi
İl Koordinasyon Kurul Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, 2015 yılında Afyon’a en çok yatırımı Devlet Su İşleri’nin yaptığını açıkladı.
Gündem Haberi
Afyon’a en çok yatırım DSİ’den geldi

İl Koordinasyon Kurulu toplantısının 2015 yılı 4. toplantısı Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakamlar, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve il müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile ilçe belediye başkanları katıldılar. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, Bakanlar Kurulu kararı ile bu yıl 4.sü gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurul toplantısının kent açısından büyük önem arz ettiğini, verimli geçeceğine inandığı bu toplantıda yapılan yatırımlar, çalışmalar, program ve faaliyetler hakkında bilgiler alınacağını, bu anlamda da yapılan iş ve işlemlerin hızlandırılması için kurumlar arası koordinasyon sağlanacağını belirtti.

 

2. SIRADA MİLLİ EĞİTİM GELİYOR

2015 yılı dördüncü dönem itibariyle ilimizdeki kamu yatırımlarının proje sayısının bin 31 olduğunu belirten Vali Yardımcısı Kıcıroğlu, toplam proje bedelinin 4 milyar 19 milyon 30 bin 188 TL’ye mâl ulaştığını, bununla birlikte de % 58 nakdi gerçekleşme ve % 57 fiziki gerçekleşme sağlandığını söyledi.

Yatırımcı kuruluşlarından 2015 yılı ödeneğinden en fazla pay alan üç kuruluşları belirten Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, 133 milyon 643 bin 875 TL ile Isparta Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü birinci sırada, 88 milyon 872 bin 623 TL ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ikinci sırada, 81 milyon 579 bin 718 TL ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin olduğunu dile getirdi.

 

KARAYOLLARI YATIRIMDA 3. SIRADA

Kamu yatırımlarının sektörel dağılımı hakkında da bilgiler veren Kıcıroğlu, 159 milyon 473 bin 979 TL ile Ulaştırma sektörüne aittir. Onu 143 milyon 012 bin 502 TL ile Eğitim(Kültür-Spor) sektörü takip ederken üçüncü sırayı 142 milyon 123 bin 216 TL ile Tarım(Orman) sektörünün yer aldığını vurguladı.

Dönem sonu harcamalarına da değinen Kıcıroğlu, 97 milyon 919 bin 494 TL ile Isparta Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü birinci sırada yer almıştır. İkinci sırada 60 milyon 672 bin TL ile Konya Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü, üçüncü sırada ise 53 milyon 445 bin 202 TL ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin yer aldığını söyledi.

 

İL MÜDÜRLERİ BİLGİ VERDİ

Toplantıya katılan tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, ilimizde son zamanlarda birçok yatırımın yapıldığını ve bu yatırımlar sayesinde önemli ilerlemeler kaydedildiğini belirtirken, bu başarının sağlanmasında emeği geçen herkesin başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Toplantı, Vali Yardımcısı Kıcıroğlu’nun konuşmalarının ardından yatırımcı Bölge ve İl Müdürlerinin kurumlarınca yapılan yatırımlarla ilgili olarak bilgiler vermesinin ardından, toplantıya katılanların karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulması ile sona erdi.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon’a, en, çok, yatırım, DSİ’den, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı