Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 11:05
 
“Afyon’daki spora zarar verebilir”
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nadir Güzbey, Tahincioğlu Basketbol liginde yer alan Afyon Belediyespor’un lige katılmaması halinde Afyon’daki spora zarar verebileceğini dile getirdi.
Spor Haberi
“Afyon’daki spora zarar verebilir”

Bu sezon Basketbol Süper Ligde mücadele etmesi beklenen Afyon Belediyespor'da yönetim kurulu Başkanı Tamer Dişbudak ve yönetim kurulu üyelerine istifa etmesi afyon spor kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Konu ile ilgili olarak Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nadir Güzbey, Tahincioğlu Basketbol liginde yer alan Afyon Belediyespor’un lige katılmaması halinde Afyon’daki spora zarar verebileceğini dile getirdi. İlimizde basketbol takımı ile ilgili krizin dört ay önce başladığını dile getiren Başkan Güzbey” Biliyorsunuz basketbol takımımız Tahincioğlu Basketbol süper liginde yer alıyor. 16 takımın yer aldığı çok çok önemli bir lig ve  bu ligde Fenerbahçe, Efes, Beşiktaş gibi takımların olduğu bir lig. Bu ligde iki tane büyükşehir takımı ile birlikte Afyon’da yer almaktadır.”  Dedi

“Belediyemizin sahip çıkacağına inanıyorum”

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nadir Güzbey “Biliyorsunuz çok güzel bir kapalı spor salonumuz var. . Salon severlerin bu salona ilgisi çok fazla. Bu neden ile Tahincioğlu basketbol liginde yer alan basketbol takımımıza yazık olmamalı diye düşünüyorum.  Ben Belediyemizin bu takıma sahip çıkacağına inanıyorum. Çünkü müracaat aşamasında da bazı sıkıntılar vardı  lige katılım ile ilgili ama karşılıklı görüşmeler sonunda belediyemiz bu konuyu çözdü. Umarım basketbol takımı ile ilgili sorun en kısa sürede çözülmeli diye düşünüyorum. Çözülmediği takdirde be Afyon’daki spora zarar verebileceğini düşünüyorum. “ dedi.

“Belediye ve Afjet yardım ediyor”

İlimizde profesyonel olarak Futbol, Voleybol ve Basketbol takımlarında olduğunu belirten Güzbey”.Bunların biliyorsunuz mali kriterlerleri var.  Burada sadece Belediyemiz ve Afjet üzerinden yürümesi maalesef bir hayli sıkıntılı. Burada iş adamlarımıza da büyük iş düşüyor. Şehrin takımlarına sahip çıkılması anlamında reklam ve sponsor anlamında bu faaliyetlerin olması gerekiyor. Sayın valimiz bu konuda çok büyük girişimleri oldu. Gerek Afyon ilindeki iş adamlarımızla gerekse il dışında bulunan işadamlarımızla bir dizi girişimler sayın Valimizin önderliğinde gerçekleşti. Ama bu süreçler çok kolay olmuyor. Günümüzdeki yani şuan şartlar altında bu konumu doğurdu.” Dedi.

“Bu üç takım il için lüks değil”

Güzbey “Şimdi bu takımlarımızın genel bütçelerine baktığımızda ve ilimize baktığımızda Afyon küçük bir şehir olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz.   İlimiz Türkiye’nin Anadolu’ya açılan bir kapısı olarak görebiliriz ve yolların kesiştiği bir il. Bu noktada baktığımızda bu üç takıma daha ilave takımların olması gerektiğini düşünüyorum. Bu takımların olması neden bu kadar önemli olduğuna gelince. Sporda bu takımların olması demek alt branşlarda lokomotifi olması demek. Kaldı ki Ak parti hükümeti ile birlikte ilimizde çok büyük tesisler yapıldı. Yapılan bu güzel tesislerin içinde profesyonel takımların olması gerekiyordu. Bu üç takıma harcanan paralara baktığımızda diğer tanıtım ve faaliyetler için fazla değil. Bahsetmek istediğiniz gibi bu üç takım bu il için lüks değil. “ ifadelerine yer verdi.

“Sadece birileri yapıyor diye umursamamalı”

Güzbey” Biz Türkiye yazarları derneği olarak takımlarımızın başarısı ve ilerideki projeleri ile ilgili her zaman destek olduk. Birçok organizasyonda elimizden geldiği kadarı ile başka illerde veya ülkelerde olsun biz elimizden geldiği kadarı ile destek olduk olmaya devam edeceğiz. Ama burada karar alıcıların Valiliğimiz, Belediyemiz, sanayi işadamlarımız, bu oluşumlarda ve siyasilerimizin bu konularda ellerini taşın altına koymasını bekliyorum. Sadece birileri yapıyor diye Belediye Başkanına veya Vali beyin sırtında bu yükü bırakmamalı. Bu konuda siyasilerimizin sponsorluk veya maddi konularda birer telefon ile çözülebilecek noktada olduğunu söyleyebiliriz. Bu neden ile takımlarımıza ve Afyonumuza yazık oluyor. Bu güzel tesisler yapıldı ve yapılan tesislerimizin içinde mutlaka en üst liglerde takımlarımızın olması gerektiğini düşünüyorum.”

İş dünyasında yaşanan kriz var

İş dünyasını yakından takip ettiğini belirten Nadir Güzbey” Şimdi iş adamlarımızın durumlarını yakınen biz biliyoruz. Günümüzde iş dünyasında yaşanan bir kriz var. Normal iş yapmaları gerçekten çok zor. Burada yereldeki lokasyondaki işadamlarımız Valimiz ve belediye başkanımızın girişimleri ile bu takımlarımıza çok ciddi bir girişimleri yaparak takıma maddi olarak katkı verdi. Ama bu işadamlarımıza sürekli giderek olacak bir iş değil. Bu yüzden il dışında yaşayan Afyonlu büyük holdingler var. Siyasilerimizin bu konularla ilgili çalışmalarını bekliyorum.

Motokros ile ilgili iki gururu yaşadık

6-7-8 Eylül tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayesinde, "Senin Şehrin Senin Festivalin Afyonkarahisar" sloganıyla düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’na değinen Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nadir Güzbey” Motokros şampiyonası ile ilgili Cumhurbaşkanımızın bir himayesi var. Bununla beraber hem şehrimizin tanıtımı  hemde ülkemizin tanıtımı ile ilgili önemli bir organizasyon. Bildiğiniz gibi motokros ile ilgili iki gururu yaşadık. İki ödülü alan tek ülke ve şehiriz. Burada hem basında çalışan arkadaşlarımıza ve hem derneğimiz olarak güzel bir organizasyon yaptığımız için basın alt yapı organizasyonu gerçekleştirerek, dünyanın basın medya ödülü de Türkiye’ye verildi. Bundan dolayı gurur duyuyoruz. Bu neden ile bu seneden Basın akreditasyon işleri TSYD olarak biz yapıyoruz. Gerek Türkiye’den gerekse yurt dışından gelecek olan basın çalışanlarına burada hizmet vermekten gurur duyuyoruz ve bütün organizasyonlarda başarılar diliyorum. “ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Afyon’daki, spora, zarar, verebilir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı