Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 13:42
 
Afyon Doğalgaz Konforuna Ulaşacak
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK'dan yapılan açıklamaya göre 2002 yılından bu yana ülke çapında konutlarda ve sanayide doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılabilmesi amacıyla 62 dağıtım bölgesi için doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi gerçekleştirildiği kaydedildi.
Gündem Haberi
Afyon Doğalgaz Konforuna Ulaşacak

Rize, Afyon, Malatya ve Zonguldak illerindeki doğalgaz dağıtım kapsamı genişletildi. Rize'de doğalgaz dağıtım faaliyeti gösteren Aksa Karadeniz Doğal Gaz Dağıtım AŞ’nin dağıtım bölgesi, Güneysu ilçesini kapsayacak şekilde düzenlendi.

Afyon'da faaliyet gösteren Aksa Afyon Doğal Gaz Dağıtım AŞ’nin dağıtım bölgesi; İscehisar, Şuhut, Sandıklı ve Emirdağ ilçelerini kapsayacak şekilde genişletildi.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Bu konuda Sayın Başbakanımız ilk müjdeyi vermişti. Biz de kendilerinin talimatı doğrultusunda hızla süreci hızlandırdık. Afyonkarahisar dağıtım bölgesi; İscehisar, Şuhut, Sandıklı ve Emirdağ ilçelerindeki vatandaşlarımızın doğalgaz konforundan ve rahatlığından yararlanması için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Bu yerleşim yerlerine en kısa sürede doğal gazı ulaştırmayı hedefliyoruz."diye seslendi. >>emirdag.gen.tr

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: afyon haberleri, afyon haber
Yorumlar
Haber Yazılımı