Haber Detayı
10 Kasım 2015 - Salı 17:36
 
Afyon Haber - Gençler, Atatürk İçin Hayatı Durdurdu
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı.
Gündem Haberi
Afyon Haber - Gençler, Atatürk İçin Hayatı Durdurdu

Ahmet Necdet Sezer Kampusü Tören Alanında gerçekleştirilen Anma Töreni, AKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saat 09.05’te yapılan saygı duruşunun sonrasında İstiklal Marşı okundu. Törene AKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Fakülte Dekanları, Enstitü Müdürleri, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu ile Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlerinin yanı sıra AKÜ öğretim üyeleri ve idari personeli ile öğrencileri katıldı.

HAK ETTİĞİ SEÇKİN YERİ ALMIŞTIR

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak da üniversite web sitesinden yayınlanan mesajında “Kahraman milletimizle birlikte baştan ve yepyeni bir devlet kurarak, bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri ve de kılavuz edinmemiz için geride bıraktığı ilkeleriyle birleştirici – bütünleştirici yapısı, en önemlisi bilimi kılavuz edinmiş öngörüsüyle bir devlet adamı olarak dünya liderleri arasındaki hak ettiği seçkin yerini almıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde kendisini, silah arkadaşlarını, vatan müdafaasının isimsiz kahramanlarını, vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. Aynı gün AKÜ Devlet Konservatuvarı tarafından Devlet Konservatuvarında “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” adlı konser düzenlendi. Büyük önderi anma etkinlikleri 11 Kasım 2015 Çarşamba günü düzenlenecek olan konferans ile devam edecek. “Atatürk ve Eğitim” başlıklı konferans, AKÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Aydın tarafından, Eski Halk Eğitim Merkezi Binası olarak da bilinen RAM Salonunda gerçekleştirecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: akü, afyon, afyon haber, afyon kocatepe üniversitesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı