Haber Detayı
11 Kasım 2015 - Çarşamba 17:51
 
Afyon Haber - Türk Milleti Tehdit Edildi
MHP İl Başkanı Raşit Demirel ve MHP Milletvekili Mehmet Parsak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular
Siyaset Haberi
Afyon Haber - Türk Milleti Tehdit Edildi

AKP’nin kontrollü gerilim stratejisinin ve tehditlerinin halkta korku ve endişe yarattığını ifade eden Parsak, “Korku imparatorluğu oluşturmayı hedefleyen AKP emellerine ulaşamayacaktır. MHP Bu milletin sigortasıdır” dedi

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Raşit Demirel ve Milletvekili Mehmet Parsak, parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek 1 Kasım seçimlerini değerlendirdiler.

MİLLETE ASLA YALAN SÖYLEMEDİK

Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Raşit Demirel, istedikleri sonucu alamadıklarını belirtirken, “Milletimizin tercihe sonuna kadar saygılıyız. Bize oy veren 75 bin vatandaşımıza da teşekkür ediyoruz. Onları asla utandırmadan yolumuza devam edeceğiz. Yalan siyaseti güderek oy devşirmek için çaba harcamadık. Biz milletin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

SONUÇ DEĞİŞMEDİ

Demirel’in ardından konuşan MHP Milletvekili Mehmet Parsak ise, halkın tercihine saygılı olduklarını belirterek, “Malumunuz olduğu üzere, 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlanmış, Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz de bu seçimlerdeki tercihlerini ortaya koymuştur. Yapılan seçimlerin sonucunda AKP, 312 Milletvekili ile yeniden tek başına iktidara gelmiş, CHP 134 ve partimiz MHP de 40 Milletvekili ile TBMM’de Yüce Milletimizi temsil etme hakkı kazanmıştır. Afyonkarahisarımızda beliren seçim sonuçları itibariyleise, oy dağılımı değişmesine rağmen Milletvekili dağılımı değişmemiş, ve ilimizin TBMM’de, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’nde olduğu gibi 3 AKP, 1 MHP ve 1 CHP Milletvekili ile temsil edileceği kesinleşmiştir” dedi.

ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR

AKP’nin milletimiz üzerinde sürekli algı oluşturmak için çaba harcadığını ifade eden Parsak, “Türk Milleti, ülkemizin içinde bulunduğu şartlar itibariyle yapılmasını hiç istemediğimiz bu seçimde onlarca televizyon kanalı üzerinden yayılan kara propagandalara, yazılı ve sözlü medya aracılığı ile gerçekleştirilen algı operasyonlarına, AKP’nin tehdit ve şantajlarına maruz kalmış, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi’nden çıkan sonucu beğenmeyen, 13 yıl boyunca yaptığı hataları kabul etmemekte direnen ve ülkemizin içinde bulunduğu ağır koşulları hiçe sayarak dayatma yoluyla erken seçime yönelen AKP’yi yeniden tek başına iktidarla görevlendirmiştir” dedi.

MHP ŞEREFLİ BİR MÜCADELE YÜRÜTTÜ

MHP’nin seçim dönemi  asla yala başvurmadığına dikkat çeken Parsak, “Bu noktada partimiz,iktidarın tüm imkanlarına karşı şerefli bir mücadele yürütmüş, keyfi yönetim, yolsuzluklar ve terör konularındaki dik duruşunu koruyarak üzerinde oynanan oyunlara rağmen Türk Milleti tarafından kendisine verilen görevi yerine getirmek üzere TBMM’deki yerini almıştır” dedi.

“KONTROLLÜ GERGİNLİK STRATEJİSİ” TUTTU

AKP’nin gerginlik stretejisi uyguladığına dikkat çeken Parsak, “Ortaya çıkan seçim sonuçları, 7 Haziran ve 1 Kasım tarihleri arasında ülkemizde yaşananlar ve yaşatılanlarla yakından ilgilidir. Bu süreçte iktidarı elinde bulunduran AKP, kontrollü bir gerginlik stratejisi ile sosyal kutuplaşmayı körüklemiş, terörün tırmanmasına zemin hazırlayarak kaos ortamında kalan sahipsiz bir devlet tablosu çizmiştir. Bu tabloda, şımaran ve artan terör, insanlarımıza "ülkenin hükümetsiz kalmasının"bir sonucu olarak onlarca yandaş kanal tarafından lanse edilmiştir. Diğer yandan her seçim dönemi yaşanan ekonomik durgunluk, insanlarımıza "ekonomik istikrarsızlığın"yeniden baş göstermesi olarak sunulmuştur” dedi.

TÜRK MİLLETİ TEHDİT EDİLDİ

AKP’nin seçim sürecinde Türk Milleti’ni tehdit ettiğini vurgulayan Parsak, “Milletimiz, "beyaz toros"ların, yüzlerce şehidimizin, şehir merkezlerinde patlayan bombaların, “AKP tek başına iktidara gelmezse yeniden seçim olabilir”, “AKP tek başına iktidara gelmezse yeşil kart ve diğer sosyal yardımları alamazsınız” tehditlerinin gölgesinde sandık başına gitmek durumunda kalmış, tercihini yaparken de AKP'nin bitmek tükenmek bilmeyen şantaj ve tehditlerini etkisini üzerinden atamamıştır.  7 Haziran'da AKP'yi, keyfi yönetim, israf, yolsuzlukları ve Çözüm Süreci konularında sertçe uyaran milletimiz, birkaç ay içerisinde kararını değiştirmek ve zalime "haklısın"demek zorunda kalmıştır” dedi.

GERÇEKLER İLE ANLATILANLAR ÇOK FARKLI

AKP’nin 7 haziran’dan sonra hiçbir partiye koalisyon teklifinde bulunmadığını ifade eden Parsak, “Oysa gerçekler, milletimize anlatılanlardan farklıdır. Hiçbir partiye gerçek bir koalisyon teklif etmeyerek uzun süreli bir koalisyon hükümetinin kurulmasını engelleyen AKP'dir. Terörün tırmanışı karşısında güvenlik güçlerinin çaresiz kalması da yine AKP hükümetlerinin sözde çözüm politikalarının bir sonucudur.  Seçim sonrası geride bıraktığımız birkaç günde olayların devam etmesi ve halen şehitlerimizin toprağa düşüyor olması, bu sorunun hükümet yokluğundan değil AKP hükümetlerinin yıllardır devam eden irade eksikliğinden ve terör konusunda teröriste güvenen tavrından kaynaklandığını ortaya koymaktadır.  Her seçim dönemi yaşanan ekonomik durgunluk ise AKP'nin yeniden tek başına iktidara gelmesi ile bir nebze azalsa da, israfın, keyfiliğin ve yolsuzluğun hüküm sürdüğü bir sistemde ekonomik iyileşmenin devam edeceği beklenmemelidir. Nitekim seçim sonrası iyileşme gösteren başta Dolar olmak üzere tüm ekonomik göstergeler, takip eden birkaç gün içerisinde yeniden eski haline dönmüş, hatta daha da ilerlemiştir” dedi.

SİNEKLER KOVALANMIŞ ANCAK BATAKLIK KURUTULMAMIŞTIR

AKP’nin seçim sonrası oluşturmak istediği pembe tablonun dağıldığını kaydeden Parsak, “Türk Milleti, yolsuzluklarından hesap sorulmasından, yıllardır "Çözüm Süreci"adı altında ısrarla yürüttüğü ihanet süreci pazarlıklarının ortaya saçılmasından ve tüm bunlardan yırtmak için oturtmaya çalıştığı Başkanlık Sistemi'ne geçememekten korkarak 7 Haziran'da ortaya çıkan millet iradesini hiçe sayma pahasına yeniden seçim yapılmasına neden olan AKP'yi tekrar tek başına iktidara getirerek, içinde bulunduğu sorunları belki biraz ertelenmiş ancak bu sorunların asıl kaynağını cesaretlendirmiş ve şımartmıştır” dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

Türkiye’de hala birçok sorunun çözüm beklediğini ifade eden Parsak, “Seçim sonrası oluşturulmaya çalışılan pembe tablo, tam bir Lale Devri havası ve kısa sürede yok olmaya mahkum bir kış güneşidir. Tüm bunların arkasında milletimizin çözüm bekleyen önemli sorunları, dağ gibi yığılmış bir şekilde kenarda durmaktadır.  AKP’nin derdi Türk Milleti'nin ekmeği, aşı değil kendi yandaşıdır. AKP'nin amacı kalkınma, büyüme ve istikrar değil “Başkanlık Sistemi”, “BOP” ve “Çözüm Süreci'dir. AKP'nin önceliği asgari ücrete vereceği zam veya taşeron işçilere vereceği kadro değil terör örgütüne vereceği tavizlerdir.

AKP’NİN GERÇEK YÜZÜ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

Asgari ücret konusunda iktidarın gerçek yüzünün bir kez daha görüldüğüne dikkat çeken Parsak, “Nitekim 1 Kasım seçimleri sonrasında yetkili ağızlar tarafından yapılan açıklamalar, AKP'nin gerçek niyetlerini ortaya koymaktadır. Aldığı ücret ile açlık sınırının altında yaşayan vatandaşlarımıza asgari ücreti net 1300TL.  Yapmayı vaadederek seçimlere giren AKP'nin ekonomiden sorumlu Bakanı Ali BABACAN, "Biz asgari ücreti 1300TL yapacağız demedik, sadece Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na böyle bir öneri sunacağız" şeklindeki açıklama yaparak, yeniden tek başına iktidara taşıdığı AKP'den güzel haberler bekleyen asgari ücretli vatandaşlarımızı hayal kırıklığına uğratmış ve AKP'nin gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir.  Ali Babacan'ın oluşturduğu hayal kırıklığının etkileri sürerken AKP'nin bir başka yetkili ağzı, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali ŞAHİN, Anayasamızın ilk dört maddesinin değiştirilmesi gerektiğini, bir diğer Başbakan Yardımcısı Yalçın AKDOĞAN ise uygun şartlar oluştuğunda çözüm sürecinin yeniden gündeme alınacağını ifade etmiştir.  AKP bir yandan kendi sanatını icra ederken, AKP ile kendisi arasındaki "danışıklı dövüşü"amacına ulaştıran HDP, seçimden önce sertçe karşı çıktığı Başkanlık Sistemi'nin, "Türk tipi"mi yoksa "Amerikan tipi"mi olacağını tartışmaya açmakta, Başkanlık Sistemi'ne olan mesafeli tutumunu çoktan unutmuş gözükmektedir.  Peş peşe yapılan bu açıklamaları yine AKP'nin yetkili ağızlarından gelen "Başkanlık Sistemi"ve "Yeni Anayasa" başlıklı, Anayasamızdaki vatandaşlık tanımından Türklük kavramının çıkarılması başta olmak üzere birçok PKK talebini hayata geçirecek açıklamalar, Türk Milleti tarafından dikkatli bir şekilde takip edilmektedir” dedi

TÜRK MİLLETİ’NİN MENFAATLERİNİN TAKİPÇİSİYİZ

İktidarın çalışmalarını yakından takip edeceklerini söyleyen Parsak, “Kısa bir dönem içerisinde herkesin gerçek niyetinin ortaya çıktığı böyle bir süreçte biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak milletimize verilen sözlerin yerine getirilmesinin ve milletimizden izin alınmadan rejim ve devlet yapısı üzerinde planlanan yapısal değişikliklerin önüne set olacak, Türkiye Cumhuriyeti'nin devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü sonsuza dek koruyacağız.  Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milleti'nin gönlündeki gerçek yerini bilerek, aldığı oy oranı ve Milletvekili sayısı ne olursa olsun, Türk Devleti’nin bekası ile Türk Milleti’nin bağımsızlık ve refahını öne alan siyasetini büyük bir inanç ve kararlılıkla sürdürecektir. Bin kişiye karşı bir kişi de olsak, hainler ve yolsuzluktan beslenenlerle olan mücadelemiz yılmaz bir azimle sürecektir” dedi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Vatandaşlara teşekkür eden Parsak, “1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nde partimize ve hareketimize yönelik her türlü iftira ve taarruza rağmen, imanla sürdürdüğümüz doğruluk ve namus mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan, dik ve Hüseyni duruşları ile zalime korku salan tüm gönüldaşlarım ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerim ile kısıtlı imkanlarla Türk Milleti’nin bu varlık-yokluk mücadelesinde yanımızda olan tüm teşkilat mensuplarımıza ve aday arkadaşlarıma teşekkür ediyor, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin Türk Milleti’ne ve Afyonkarahisarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Afyon MHP, MHP İl Başkanı Raşit Demirel, MHP Milletvekili Mehme
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Afyon Haber - Türk Milleti Tehdit Edildi
Afyon Haber - Türk Milleti Tehdit Edildi
Yorumlar
Diğer Haberler
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
“Her kesimin talep ve önerilerini dikkate alıyoruz”
“Her kesimin talep ve önerilerini dikkate alıyoruz”
“Amacımız hiçbir sorun kalmayana kadar çalışmaktır”
“Amacımız hiçbir sorun kalmayana kadar çalışmaktır”
Köksal, Afyon
Köksal, Afyon'un sorunlarının takipçisi
Yeniden Refah Partisi
Yeniden Refah Partisi'nde, ilk kongre heyecanı
Köksal, vatandaşların sorunlarını TBMM
Köksal, vatandaşların sorunlarını TBMM'de dile getirdi
“Emine şenlikoğlu bir semboldür”
“Emine şenlikoğlu bir semboldür”
Burada Gelecek Var  … Burada Refah Var … Burada Adalet Var …
Burada Gelecek Var … Burada Refah Var … Burada Adalet Var …
“Milletvekili Taytak bizi yalnız bırakmadı”
“Milletvekili Taytak bizi yalnız bırakmadı”
“Taşeron işçilere 3 aydır maaş ödenmiyor”
“Taşeron işçilere 3 aydır maaş ödenmiyor”
“Türk milletinin gücü ve kudretini göreceklerdir”
“Türk milletinin gücü ve kudretini göreceklerdir”
Demirkırkan
Demirkırkan'dan birlik beraberlik çağrısı
“Çiftçinin yandaş müteahhit kadar değeri yok mu?”
“Çiftçinin yandaş müteahhit kadar değeri yok mu?”
“2023 hedeflerine Ömerlerle, Haticelerle, Musablarla yürüyeceğiz”
“2023 hedeflerine Ömerlerle, Haticelerle, Musablarla yürüyeceğiz”
Köksal: Ortak gayemiz vatan, devlet, cumhuriyet
Köksal: Ortak gayemiz vatan, devlet, cumhuriyet
“Dün olduğu gibi her kesimi kapsayacak bir yönetim hedefliyoruz”
“Dün olduğu gibi her kesimi kapsayacak bir yönetim hedefliyoruz”
MHP Basın toplantısı
MHP Basın toplantısı
“Gençlerimiz heyecanımız, kadınlarımız görünmeyen kahramanlarımız”
“Gençlerimiz heyecanımız, kadınlarımız görünmeyen kahramanlarımız”
Başkan Erol’dan Ankara çıkarması
Başkan Erol’dan Ankara çıkarması
“Kapımız da gönlümüz de halkımıza sonuna kadar açık”
“Kapımız da gönlümüz de halkımıza sonuna kadar açık”
“Muhtarlar demokrasinin gerçek temsilcileridir”
“Muhtarlar demokrasinin gerçek temsilcileridir”
“AK Gençler sosyal medyadaki Türkiye aleyhtarı algıları çürütüyor”
“AK Gençler sosyal medyadaki Türkiye aleyhtarı algıları çürütüyor”
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Suna mazbatasını aldı
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Suna mazbatasını aldı
"Engelli vatandaşlar atama bekliyor"
"Engelli vatandaşlar atama bekliyor"
Kocacan’dan Semih Yalçın’a başsağlığı mesajı
Kocacan’dan Semih Yalçın’a başsağlığı mesajı
Köksal: Pancar üreticilerinin mağduriyetleri giderilecek mi?
Köksal: Pancar üreticilerinin mağduriyetleri giderilecek mi?
Köksal, TYP’deki torpil iddialarını Bakan Selçuk’a sordu
Köksal, TYP’deki torpil iddialarını Bakan Selçuk’a sordu
“Ayıdan post, ABD ve Batı’dan dost olmaz”
“Ayıdan post, ABD ve Batı’dan dost olmaz”
Haber Yazılımı