Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 15:40
 
Afyon Haber
Afyon Medya Haber Ajansı Tanıtım
Gündem Haberi
Afyon Haber

Afyon ilimiz ekonomiksiyasieğitimkültür, sanat, ticaret, sanayi, ticaret, teknoloji, ulaşım, spor, tarım ve hayvancılık, moda, magazin gündemi ve resmi kurum ve kuruluşlar bakımından gelişen, sık sık gündeme gelen bir ilimizdir.

Afyon ülkemizin batı bölgesinde orta konumda bulunmasıyla birçok ile kısa mesafede bulunan kozmopolitik kritik bir öneme sahiptir.

Afyon haberleri, gelişen ve değişen yapısı sık sık haber olmakta, ulusal ve yerel basında haberlere konu olmaktadır, haber konusu olmaktadır.

Afyon jeotermali, Afyon belediye projeleri, önde gelen iş adamlarının atımları, Afyon valiliğin yaptığı çalışmalarıyla her geçen gün ilerlemekte ve gelişmektedir.

Afyon tarım ve hayvancılığın yoğunlukla çalışıldığı, hava durumunun genellikle yağmurlu olduğu verimli bir coğrafyadır.

Afyon şehrimizi yeni sağlık merkezlerinin yapıldığı, sağlık konusundaki gelişmelerin yerel basında haber olduğu, devlet hastanelerinin  büyütüldüğü geliştiği, üstün teknolojilerle her geçen gün sağlık turizminin daha fazla ev sahipliğini yapan, yöresel gıdaları, endemik bitkileriyle önemli bir potansiyele sahiptir.

Afyon yeni yapılanmanın, yapılaşmanın, emlak sektörünün, inşaat sektörünün hızlı bir ivme ile gelişmesi, yüksek ivmenin hakim olduğu lüks araçların kişi başına düşen sayısının her geçen gün arttığı bir şehrimizdir.

Afyon ekonomisi gelişimi bakımından köy, kasaba, belde, ilçe, merkezinde, merkez mahalleleriyle, önemli adımlar atılmıştır.

Afyon başta Kurtuluş Savaşının başlangıcı olması, başlangıcın ilk adımlarının buradan başlaması, bununla beraber önemli şirketlerin, ülkemize ivme kazandıran önemli adımların atıldığı bu topraklar ilgi çekmektedir.

Afyon kaymağın, termalin, lokumun, keçe işlemenin, bakırçılık sanatının, tarihi yapıların, frig vadisiyle tarihin, mevlana müzesinin kirazın, vişenin, şeker pancarının, haşhaşın, Karahisar kalesinin ev sahibidir.

Afyon toprakları üzerinde bulunan peri bacaları, şelaleleri, gölleri göletleri bakımından keşfedilmesi gereken mükemmel bir alandır.

Tüm bu aktardığımız bilgiler Afyonun yerel ve ulusal basında, reklamcılık alanında yoğun çalışılması gereken bir il olduğunu gösterir.

Biz haberciler olarak, Medya Afyon olarak bu önemin farkındayız, Afyonumuzun eğitim, siyasi, ticari, sanayi, spor, teknoloji, sağlık, moda alanında tanıtımı konusunda elimizden geleni yapmaktayız...

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: Afyon, Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı