Haber Detayı
29 Ekim 2015 - Perşembe 17:06
 
Afyon Haber CHP İKTİDARINDA EĞİTİM ÇAĞDAŞ HÂLE GELECEK
Cumhuriyet Halk Partisi İkinci Sıra Milletvekili Adayı Hatice Gök, Afyonkarahisar merkezde yaptığı seçim çalışmalarında gençlerle sohbet etti. Gök, CHP iktidarında eğitim sisteminin çağdaş hâle geleceğini belirtti.
Siyaset Haberi
Afyon Haber CHP İKTİDARINDA EĞİTİM ÇAĞDAŞ HÂLE GELECEK

Cumhuriyet Halk Partisi İkinci Sıra Milletvekili Adayı Hatice Gök, Afyonkarahisar merkezde seçim çalışması yaparak CHP'nin projelerini anlattı. Gençlerle sohbet eden Hatice Gök, CHP iktidarında eğitimin çağdaş hale geleceğini, ezberciliğin bırakılacağını belirtti. Gök, "Bir yıl okul öncesi, 8 yıl ilköğretim olmak üzere toplam 9 yıl temel eğitim ve 4 yıl ortaöğretimden oluşan 1+8+4 eğitim sistemini hayata geçireceğiz. 13 yıl süreli, tam gün, nitelikli ve ücretsiz zorunlu eğitimi her çocuğumuz ve gencimiz için mümkün kılacağız" dedi.

OKUL KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLECEK

Gök, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet Halk Partisi çocuklarımıza ezberciliği değil, sorgulamayı öğreten, onların analitik ve sosyal becerilerini geliştiren bir eğitim sistemi kuracaktır. Çocuklarımızın çağdaş ve nitelikli bir eğitim alabilmeleri için okullarımızın fiziki kapasiteleri geliştirilecektir. Eğitim sistemini, tüm bileşenleri ile ele alıp bütüncül bir anlayışla düzenleyeceğiz. Eğitim sistemindeki değişikliklerin uzun verimli ve bütüncül planlanmasını sağlayacağız. Eğitimin niteliğini yükselterek ve okul koşullarını iyileştirerek zorunlu eğitimde sınıf tekrarını yüzde 5’in altına çekeceğiz." Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, CHP, İKTİDARINDA, EĞİTİM, ÇAĞDAŞ, HÂLE, GELECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı