Haber Detayı
27 Ekim 2015 - Salı 17:45
 
afyon haber "Dar Gelirli Vatandaşlar İçin Konut Üreteceğiz"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Birinci Sıra Milletvekili Adayı Burcu Köksal, CHP İzmir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Özcan Purçu ile Afyonkarahisar Merkez ve İlçelerinde seçim çalışmalarında bulundu. Köksal, halkın iktidarında dar ve orta gelirli yurttaşlar için konut üretileceğini söyledi.
Siyaset Haberi
afyon haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Birinci Sıra Milletvekili Adayı Burcu Köksal ile CHP İzmir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Özcan Purçu birlikte gerçekleştirdiği seçim çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar Merkezde ve ilçelerinde bir dizi ziyarette bulunarak vatandaşlarla bir araya geldiler.

ROMAN VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİLER

Roman vatandaşların Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sesi olan CHP İzmir Milletvekili Adayı Özcan Purçu ile birlikte Afyonkarahisar'daki Roman vatandaşları ziyaret eden Köksal, "Halkın iktidarında konut kooperatifleri mevzuatını yeniden düzenleyerek, konut sahibi olmayan dar gelirli kooperatif üyelerine TOKİ’nin konut yapım kredisi vermesini sağlayacağız. Özel sektörün de dar gelirlilere yönelik konut üretmesi için yasal düzenlemeler yapacağız. TOKİ’nin ürettiği konutların satışında, dar gelirliler için uygun ödeme seçenekleri sunacağız. Konut birlikleri ve kooperatiflerinin dar gelirliler için kiralık sosyal konut inşa etmelerini olanaklı hale getireceğiz. Kirada oturan dar gelirli yurttaşlarımıza, sağlıklı konutlarda oturabilmeleri için gelir düzeylerine göre kira yardımı yapacağız" dedi.

ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER

Köksal ve Purçu daha sonra Afyonkarahisar Merkezde bulanan esnafları ziyaret ettiler. Esnafın sorunlarını dinleyen Purçu ve Köksal, "CHP iktidarında perakende sektöründe, büyük işletmelerle rekabet güçlüğü çeken esnaf ve sanatkârları bölgesel kooperatifler yoluyla kurumsal bir yapı altında toplayacağız. Merkez birliklerinin tüm ülkede, birlik ve kooperatiflerinse kendi bölgelerinde kuracakları pazarlama kanalları aracılığıyla, tarımsal ürünlerin nihai tüketiciye ulaştırılmasını, esnaf ve sanatkârların ulusal zincirlerle rekabet edecek güce kavuşmasını sağlayacağız" ifadelerini kullandılar.

Purçu, Köksal ve beraberindeki heyet daha sonra Dinar ilçesini ziyaret ederek vatandaşların istek ve taleplerini dinlediler. Ev ziyaretlerinde de bulunan CHP heyetine vatandaşlar büyük ilgisi gösterdi. afyon haber afyon siyaset 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon, haber, "Dar, Gelirli, Vatandaşlar, İçin, Konut, Üreteceğiz"
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
afyon haber
afyon haber
afyon haber
afyon haber
afyon haber
afyon haber
afyon haber
afyon haber
afyon haber
afyon haber
Yorumlar
Haber Yazılımı