Haber Detayı
30 Ekim 2015 - Cuma 17:51
 
Afyon Haber DİNİMİZİN SİYASETE ALET EDİLMESİNE KARŞIYIZ
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nevzat Ercan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "Afyonkarahisar'daki CHP'liler 'Haydi Bismillah'a karşı çıkmaz" sözüne yanıt verdi. Ercan, "Bizim karşı çıktığımız 'Haydi Bismillah' değil, kutsal dinimizin siyasete alet edilmesidir" dedi.
Siyaset Haberi
Afyon Haber DİNİMİZİN SİYASETE ALET EDİLMESİNE KARŞIYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nevzat Ercan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun bir toplantıda sarf ettiği "Afyonkarahisar'daki CHP'liler, 'Haydi Bismillah'a karşı çıkmaz" sözlerine cevap verdi. Nevzat Ercan, "Anlaşılıyor ki Sayın Bakanımız, Afyonkarahisar'da düşen oyları nasıl yükselteceği telaşıyla böyle bir cümle kurmuş. Endişe etmesi normal, çünkü Afyonkarahisar ve Türkiye'de 7 Haziran seçimlerinden daha büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaklar. Böyle bir durumda Sayın Bakan'ın muhalefet partilerinin seçmenlerine yönelik algı yönetmeye çalışmasını mazur görüyoruz" dedi.

AKP'NİN DİNİMİZ DIŞINDA TUTUNACAK DALI KALMADI

Ercan, şöyle devam etti:

"Sayın Bakanımız, Afyonkarahisar'daki CHP'lilerin AKP'nin seçim propagandası yapmak istediği 'Haydi Bismillah' sloganına karşı çıkmayacağını söylemiş. Bizim karşı çıktığımız 'Haydi Bismillah' değil, kutsal dinimizin siyasete alet edilmesidir. Ülkemizi kötü yönettiği aşikâr olan AKP'nin, yüce dinimiz dışında tutunacak bir dalı kalmamıştır. 1 Kasım'da bu durumu halkımız görecek ve oyunu buna göre kullanacaktır.”

BİSMİLLAH YAZAN BROŞÜRLERİ YERDEN TOPLUYORUZ

CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Yüksek Seçim Kurulu’nun “Dini ibareler siyasi malzeme olarak kullanılamaz” kararına rağmen AKP’nin “Haydi Bismillah” sloganını kullanmaya devam ettiğini söyledi. Ercan, “AKP’nin dağıttığı ve üzerinde “Haydi Bismillah” yazan broşürlerin yerlere düştüğünü görünce yerlerden biz topluyoruz. AKP Bismillah yazısını ayaklar altına alıyor” dedi.

DÜRÜSTLÜĞÜN ADRESİ CHP

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "CHP'ye oy veren vatandaşlarımızla CHP yönetimi arasında bağı yok" sözüne de cevap veren CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, "CHP'ye oy veren vatandaşlarımız, CHP İl Yönetimi ile de CHP Genel Merkezi ile de Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile de uyum içindedir. Ancak biz biliyoruz ki AKP'nin üst yönetiminde adı yolsuzluklara, 'makaralara' bulaşan siyasetçilerle AKP'ye oy veren vatandaşlarımız arasında bir bağ kalmamıştır. AKP'ye geçmişte oy veren dürüst tüm vatandaşlarımızı CHP'ye oy vermeye davet ediyoruz" diye konuştu. Afyon Haber 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, DİNİMİZİN, SİYASETE, ALET, EDİLMESİNE, KARŞIYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı