Haber Detayı
28 Ekim 2015 - Çarşamba 18:18
 
Afyon Haber Eroğlu çiftçilerle biraraya geldi
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın Çay İlçesinde çiftçilerle bir araya geldi.
Gündem Haberi
Afyon Haber Eroğlu çiftçilerle biraraya geldi

Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar programı kapsamında Çay İlçesinde çiftçilerle kahvaltı programında buluştu. Çay’a ayrı bir gönül bağının olduğunu ifade eden Eroğlu burada olmaktan çok büyük mutluluk hissettiğini söyledi. Çay’ın hizmetkarı olmanın bir vefa borcu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Eroğlu, Afyonkarahisar için Çay için çalışmaya devam edeceklerini ve Çay’ı çiçek gibi yapacaklarını ifade etti.

 

 

EN YÜKSEK BARAJ

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, son 13 yılda Çay’a 200 milyon TL yatırım yapıldığını bunun
65 milyon TL’sinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapıldığını kaydetti.

Afyonkarahisar’ın en yüksek barajı olan Çay Barajının inşaatının devam ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, baraj tamamlandığında yörede 18.550 dekar arazinin sulanacağını ve yılda 7.94 milyon m3 içme suyu temin edileceğini söyledi.

 

DEVLETİN PARASI BOL ÇOK ŞÜKÜR

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay için büyük öneme sahip Armutlu Barajının inşaatının yarısının tamamlandığını proje devreye alındığında 1.670 dekar arazinin suya kavuşacağını ifade etti.

Çaydaki bütün sulama, dere ıslahı, ağaçlandırma ve ormancılık projelerinin hızla devam ettiğinin altını çizen Eroğlu, “Bütün bunları nasıl yapıyoruz? Devletin parası bol çok şükür. Niye? Çünkü ilaç lobisi vardı, faiz lobisi vardı, hortumlar vardı… Biz bu hortumları kestik. Milletin parası yine millete hizmet olarak geri verdik. Bakın bir örnek vereyim eskiden bir ilaç vardı 63 liraydı. Şimdi bu ilacı 9 liraya alabiliyoruz. Merkez bankasında para kalmamıştı IMF ye büyük borcumuz vardı. Bunların hepsini ödedik merkez bankasını parayla doldurduk. Hatta IMF’ye borç verecek duruma geldik. Nereden nereye… Paradan 6 sıfırı attık paramızın değerini yükselttik. Eskiden bir baraj çok uzun sürelerde ve çok yüksek maliyete bitiriliyordu. Bizim zamanımızda 18 ayda ve çok düşük maliyete bitiriliyor” dedi.>>>Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, Eroğlu, çiftçilerle, biraraya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı