Haber Detayı
28 Ekim 2015 - Çarşamba 17:35
 
Afyon Haber Gök Ve Nergiz Sanayi Esnafını Dinledi
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Hatice Gök ile Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İsmahan Nergiz, Afyonkarahisar Sanayi Sitesi'ni ziyaret ettiler.
Gündem Haberi
Afyon Haber Gök Ve Nergiz Sanayi Esnafını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Hatice Gök ile Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İsmahan Nergiz beraberindeki CHP heyeti ile birlikte sanayi sitesi esnafını ziyaret ettiler.

 

BURSLU MESLEK OKULLARI KURACAĞIZ

CHP Milletvekili Adayları Gök ve Nergiz, CHP iktidarında mesleki eğitimin teşvik edilerek işçilerin ortalama eğitim düzeyinin yükseltileceğini belirterek, "İş gücü piyasasının arz-talep dengelerini gözeterek etkili bir iş gücü ve eğitim planlaması gerçekleştireceğiz. Tüm illerimiz için ihtiyaç duyulan mesleklere yönelik düzenli analizler yaparak iş gücü arz ve talep ihtiyaçlarını gösteren istihdam haritaları çıkaracağız. Mesleki eğitim okullarının coğrafi dağılımını bu haritalara göre belirleyeceğiz. Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Sanayi Sitelerinde yatılı ve burslu meslek okulları kuracağız. İŞKUR ile özel sektör iş birliği içerisinde vasıfsız işçilerin becerilerini artırmaya dönük uzun vadeli bir eğitim programı uygulayacağız" dediler.>>>Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, Gök, Ve, Nergiz, Sanayi, Esnafını, Dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı