Haber Detayı
30 Ekim 2015 - Cuma 18:24
 
Afyon Haber Güner Şehit Yakınlarını Ağırlıyor
Vali Hakan Yusuf Güner'in öncülüğünde Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan projelere bir yenisi daha eklendi.
Gündem Haberi
Afyon Haber Güner Şehit Yakınlarını Ağırlıyor

Dünya çapında bir destan yazılan ilimizde, ayrı bir öneme sahip olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Vali Hakan Yusuf Güner'in öncülüğünde '29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda Şehit Yakınları ve Gazilerimiz Cumhuriyetimizin Kazanıldığı Topraklarda' projesi yapıldı. Proje ile 27-28-29 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen programlar kapsamında Vali Hakan Yusuf Güner, yaklaşık 300 kişilik heyeti ilimizde ağırlamaya devam ediyor.

HER ZAMAN BAŞ TACI

81 ilden yaklaşık 300 kişilik şehit yakını ve gazimizin ilimizde misafir edildiği şu günlerde, misafirlerinin kaldığı otele giden Vali Hakan Yusuf Güner’de onlara hoş geldiniz dedi. Misafirlerin ilimizdeki program detayları ve ilimiz hakkındaki görüşleri ile karşılıklı bilgi alış verişinde bulunan Vali Hakan Yusuf Güner, ilimizde kaldıkları sürece ve daha sonra da ilimize gelmek istediklerinde Valilik kapılarının kendilerine açık olduğunu, her zaman kendilerinin her türlü istek ve taleplerinin gereğince yerine getirileceğini belirtti. Proje ile ilimizi tanıma fırsatı bulan ve ilimizin termal özelliklerinden faydalanma imkanı bulan misafirlerin teşekkürlerini kabul eden Vali Güner, misafirlerin kendileri için her zaman baş tacı olduklarını söyledi.

80 İLDEN MİSAFİR

Proje kapsamında Afyonkarahisar'da bulunan şehit yakınları ve gazilerimizin de dahil olduğu 80 ilden katılan misafirler ilimiz programları dahilinde öncelikle Kocatepe Üniversitesinde düzenlenen konferansa katıldılar. Daha sonra sırasıyla Ulu Camide Mevlid-i Şerif Programı, Türbe Cami ziyareti, Şuhut Atatürkevi ziyareti, Çakırözü köyüne intikal ve temsili Zafer Yürüyüşü ve Çorba ikramı, Kocatepe Şehitliği ziyareti, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları katılımı ve Dumlupınar Şehitliği ziyareti ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna katılma gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

BÜYÜK ACILAR ÇEKTİK

Program boyunca misafirleri ile yakından ilgilenen ve ilgililer vasıtasıyla sürekli takipte olan Vali Güner, bir akşam yemeğinde onlarla bir araya geldi. Yemekte 81 ilden katılan şehit yakınlarına ve gazilere hitaben konuşan Vali Hakan Yusuf Güner; "Öncelikle sizlerle bayrağın al renginde renk veren anne ve babalar olarak bir arada bu güzel şehirde zaferin başkentinde, bayrağın başkentinde beraber ve bir olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtirken, hepinize hoş geldiniz diyorum. Değerli kardeşlerim. İşte Anadolu burada. Türkiye’nin 81 ili ile doğusundan, batısına, kuzeyinden, güneyine tüm Anadolu burada.  İmanı gafur şehit anne babaları tekrar hoş geldiniz. Bizler tarihte çok büyük çileler ve acılar yaşamış bir toplumun evlatlarıyız. Bugünde ülkemizde geçmişten beri oynanan oyunlar maalesef devam etmekte ve Türk milletini millet ruhundan uzaklaştırıp maalesef birbirimize düşürmek için komşularımız ve çevremiz buna zemin hazırlamaktadır.

BİZLER SİZLERLE GÜÇLÜYÜZ

Bizler sizlerle güçlüyüz, sizlerle varız. Çünkü bu milletin ateşi, suyu, havası, toprağı aslında sizlersiniz. Sizlerle bizler gerçek buluyoruz, sizlerle bizler var oluyoruz. Bu yönü ile iyi ki varsınız Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, Cenab-ı Allah “Siz şehitlere ölü demeyin onlar dirilerdir, ancak sizler anlamazsınız” ruhunu yaşayan, yaşatan anne, babalar olalım diye Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum. Bugün aynı zaman da Cumhuriyet Bayramımız olduğu için Cumhuriyetinde kuruluşunun 92. Yıl dönümü kutluyoruz. Bu vesile ile hepinizin Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum, organizasyonda emeği geçen başta Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olmak üzere bütün Valilik çalışanları ve sivil toplum kuruluşlarını tebrik ediyor, tekrar hoş geldiniz diyorum. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun, Cenab-ı Allah onları annelerine, babalarına, ailelerine şefaatlik etsin. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi ilelebet muhafaza eylesin diyorum"dedi. Yemek Vali Güner'in masalara tek tek giderek onlarla sohbette bulunması ve günün anısına fotoğraf çektirmesi ile sona erdi.>>>Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, Güner, Şehit, Yakınlarını, Ağırlıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı