Haber Detayı
02 Kasım 2015 - Pazartesi 16:21
 
Afyon Haber "İLKELERİMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, 1 Kasım erken seçim sonuçlarını değerlendirdi. Köksal, "İlkelerimizden, dik duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.
Gündem Haberi
Afyon Haber

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, 1 Kasım erken seçim sonuçlarını, CHP İl Binası'nda değerlendirdi. CHP olarak 7 Haziran'dan bu yana ülkenin hükümetsiz kalmaması için çalıştıklarını belirten Köksal, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz 7 Haziran'dan sonra ülkenin hükümetsiz kalmaması adına elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. 1 Kasım 2015 tarihi, Cumhurbaşkanı tarafından erken seçim tarihi olarak açıklandı. Biz seçim takvimi açıklandıktan sonra, tüm gönüllülerimizle, örgütlerimizle, partililerimizle iyi bir şekilde çalışma yaptığımıza inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy veren, destek veren tüm seçmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

ATATÜRK'ÜN İZİNDEYİZ

Türkiye için umutlu olduğunu kaydeden Köksal, "Ben her zaman şuna inanırım: Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır. Ben umudumu yitirmedim diyor Mustafa Kemal Atatürk. Ben de Atatürk'ün izinde bir insan olarak ömrümün sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğim. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz her zaman dik duruşumuzdan, ilkelerimizden, yapmak istediklerimizden ve hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz. Bir gün biz de iktidarın anahtarını alacağız. Afyonkarahisar'da bize oy veren ve bize güvenen partililerimize ve gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni 1 Kasım'da, 7 Haziran'daki desteği verdi" şeklinde konuştu.

HDP'NİN OYLARI AKP'YE GİTTİ

CHP'nin ulu bir çınar olarak siyasette rol aldığını belirten Köksal, HDP'ye verilen oyların bu sefer AKP'ye yöneldiğini belirtti. Köksal, "7 Haziran sonrasında sürekli halkın içinde olmamız, verdiğimiz sözleri yerine getirmemiz bunda etkendir. Cumhuriyet Halk Partisi ulu bir çınardır, bu ulu çınar hep var olacaktır. Biz iktidar olmak için daha çok çalışacağız. HDP'nin 7 Haziran'dan 1 Kasım'a gelinen süreçte 4 bin oyluk bir düşüşü var Afyonkarahisar'da. Bu oylar CHP'ye gitmemiş, AKP'ye gitmiş. Biz bunu söyledik, seçim süreci boyunca. CHP seçmeni, kendi partisine sahip çıkmıştır. Ben Afyon'un vekili olmak için yola çıktım ve Afyon'un vekili olmak için de gece-gündüz çalışacağım" ifadelerini kullandı.  Afyon Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, "İLKELERİMİZDEN, VAZGEÇMEYECEĞİZ",
Yorumlar
Haber Yazılımı