Haber Detayı
28 Ekim 2015 - Çarşamba 17:43
 
Afyon Haber Kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak
İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği "teröre karşı" ortak bir basın açıklaması yaptı.
Gündem Haberi
Afyon Haber Kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan basın açıklamasına Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Lütfi Akgün, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Fikret Başkan, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

HASTANE KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Basın açıklamasını yapan Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, haziran ayından bu yana tırmanışa geçen terör saldırılarında, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızın hedef alındığını, ayrıca sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere de yönelik alçakça saldırılar gerçekleştirildiğini belirtti. Aile Hekimi Dr. Abdullah Biroğul'un memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memuru Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun'un da memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiğini söyleyen Dr. Yemenici, son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanesi'nin bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildiğini vurguladı.

İNSANIMIZA ZARAR VERMEKTE

"En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü" diyen Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici basın açıklamasına şöyle devam etti; "Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.  Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.  Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.”

TERÖR BİZİ ASLA YILDIRMAYACAK

Yemenici; “Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. ‘Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak’” dedi. >>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, Kardeşlik, diyen, gönüller,, şifa, eller, veren, kazanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı