Haber Detayı
29 Ekim 2015 - Perşembe 15:11
 
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
MHP’nin 5 Milletvekili Adayı, il ve ilçe yönetimleri, parti yöneticileri tam kadro şehir merkezinde esnafı ziyaret ettiler
Siyaset Haberi
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA

Uzun Çarşı, Saraçlar Çarşısı, Bankalar Caddesi ile Tuzpazarı’nda bulunan esnafları ziyaret eden MHP teşkilatı 1 Kasım’da MHP’nin iktidara geleceğini ifade ettiler. Esnaf MHP’lilere büyük ilgi gösterdi

 

Milliyetçi Hareket Partisi seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İl Başkanı Raşit Demirel, Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, Milletvekili Adayları Kemalettin Yılmaz, Selcen Karaer, Uygur Temizer, Ertuğrul Sevim ile Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, MHP İGM Başkanı Mehmet Karagöz, İGM Üyesi Haydar Serdaroğlu, eski il başkanları, eski merkez ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ve parti teşkilatı üyelerinden oluşan büyük bir kalabalık çarşı esnafını ziyaret ederek destek istedi.

BU BİRLİK KİMSEDE YOK

Programda bir konuşma yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, “Tüm tüm kadrolarımız, eski yöneticilerimizle birlikte Milletvekili adaylarımızın yanındayız. Böylesi bir birlik başka hiçbir partiye nasip olmamıştır. Programımıza katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu birlik ve bareberlik 1 Kasım’da MHP iktidarının müjdecisi olacaktır. 13 yıllık AKP zulmünden Türk Milleti 1 Kasım’da kurtulacaktır. 7 Haziran’da milletten sarı kart gören AKP Allah’ın izniyle 1 Kasım’da kırmızı kartı görerek oyun dışında kalacaktır” dedi.

TÜRK MİLLETİNİ PERİŞAN ETTİLER

AKP’nin 13 yıllık iktidarı döneminde esnaftan, öğrenciye, memurdan emekliye, asgari ücretliden çiftçiye toplumun büyük kesiminin yara aldığını ifade eden Yağcı, “Halkımızın yüzde 15’i devletten gelen yardımlarla ayakta kalmaktadır. Önce milletimizi fakirleştiren AKP daha sonra himmet ediyormuş gibi yardımlarla övünüyor. MHP iktidarında yardımlar artarak devam edecektir ancak halkımızı işi teşvik etmek içinde programlarımızı hazırladık” dedi.

KADRO VERECEĞİZ

Programda konuşma yapan MHP İl Başkanı Raşit Demirel ise kamu çalışanları arasında adaletsizlik yaşandığına dikkat çekti. Bu yanlışın bir an önce düzeltileceğini kaydeden Demirel, “MHP iktidarında kamu istihdamı gözden geçirilerek aynı ya da benzer işi yapmakla birlikte sözleşmeli, geçici, taşeron elemanı, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri adlar altında istihdam edilenlerin tamamının kadrolu istihdamını sağlayacak düzenlemeler yapılacak, bu alandaki karmaşa ve mağduriyetler giderilecek, eşitlikçi, adaletli ve hakkaniyetli bir istihdam düzeni sağlanacaktır. İstismara açık Kamu işçilerine naklen atanabilme imkânı verilecek. Kamuda çalışan işçilerin, kamu kurumları arasında naklen geçişlerine imkân sağlanacaktır. Dezavantajlı grupların ve kadınların istihdamını artırmak için güvenceli esnek istihdam şekilleri yaygınlaştırılacaktır. Kamu çalışanları üzerinde uygulanan yıldırma, sürgün, ötekileştirme, torpil ve kayırmaya dayalı zulüm düzenine son verilecek ve yaşadıkları mağduriyetler giderilecektir” dedi.

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET

Demirel’in ardından konuşan MHP Milletvekili Mehmet Parsak ise gGelir dengesinin mutlaka sağlanması gerektiğini ifade etti. Parsak, “Kamuda eşit değerde iş yapan eşit ücret alacak, ücret adaleti sağlanacak. Kamuda ücret adaleti sağlanacak, görev, yetki ve sorumluluk bakımından eşit değerde iş yapanın eşit ücret alması temin edilecektir. Kamu çalışanlarının ek gösterge, denge ve hizmet tazminatı, fazla çalışma tazminatı, diğer zam ve tazminatlar ile yan ödeme gibi kurumlar ve statüler arası farklılıklara yol açan ödeme unsurları gözden geçirilerek, tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde ve hakkaniyete uygun biçimde yeniden düzenlenecektir” dedi.

MÜDÜRLERİN EK GÖSTERGESİ 3000 OLACAK

Kamu amirlerine de önemli haklar verileceğini ifade eden Parsak, “Kamuda çalışan müdür ve şube müdürlerine 3000 ek gösterge verilecek, Kamuda çalışan müdürler, müdür yardımcıları, şef, memur ve yardımcı hizmetlilerin mali ve sosyal hakları ile ilgili mağduriyetleri giderilecektir. Kamu çalışanları enflasyona ezdirilmeyecektir” dedi.

Ziyaretlerde MHP heyetine büyük ilgi gösterildi Afyon Haber afyon sondakika haberleri afyondan haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, MHP, TAM, KADRO, SAHADA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Afyon Haber MHP TAM KADRO SAHADA
Yorumlar
Haber Yazılımı