Haber Detayı
29 Ekim 2015 - Perşembe 16:36
 
Afyon Haber SAĞLAM, “7 HAZİRAN’DA DA ÇALIŞTIM. ŞİMDİ DE ÇALIŞIYORUM. YARIN YİNE ÇALIŞACAĞIM”
Parti binasında basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, ‘Güçlü Türkiye’, ‘Büyük Türkiye’ için istikrar vurgusu yaptı. Türkiye’de yapılan yatırımların 130 ülkenin milli gelirine denk geldiğinin söyleyen Sağlam, “Siyasete vebal için giren bir insanım. 7 Haziran’da aday listesinde yoktum. Şimdi varım. 7 Haziran’da da çalıştım. Şimdi de çalışıyorum. Yarın yine çalışacağım” dedi.
Siyaset Haberi
Afyon Haber SAĞLAM, “7 HAZİRAN’DA DA ÇALIŞTIM. ŞİMDİ DE ÇALIŞIYORUM. YARIN YİNE ÇALIŞACAĞIM”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığında Milletvekili Adayları basın toplantılarına devam ediyor. Milletvekili adaylarından Cengiz Sağlam, basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Uzun yıllar TBMM’de Bürokrat olarak görev yapan Milletvekili adayı Sağlam, günün anlam ve önemine istinaden Cumhuriyetimizin 92. Yılını kutlayarak sözlerini şöyle sürdürdü; “ İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde el ele, kol kola, gönül gönüle nice Cumhuriyet Bayramlara ulaşmamızı diliyorum. 7 Haziran’dan sonra devam eden süreçte Cumhurbaşkanımızın da Anayasanın amir hükmü gereğince geçici bir hükümet kuruldu.  Seçim hükümeti kuruldu. 1Kasım seçimlerine doğru ilerliyoruz. Son 3 gün kaldı. Bu seçimler Türkiye’nin istikrarı için çok önemli. Memleketimizin istikbali ve istihdamı için çok önemli. Dünya’daki güç odakları Türkiye’de güçlü bir hükümet, istikrarlı bir hükümet istemiyor. Neden? Onların istediklerine boyun eğecek. Onların istediklerini yaptırabileceği bir hükümet istiyorlar. Ama AK Partimiz 13 yılda tek başına iktidarıyla, iş başında olmasıyla Cumhuriyet tarihimizin en büyük kazanımlarını ülkemize kazandırdı. Ve bu kazanımların yanında ülkemizi istikrara getirdi” diyerek konuştu.

CENGİZ ACİL ANAVATANA DÖN DEDİLER

Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, AK Partinin istikrarlı politikalarının ülkemizdeki yüzde 60’lardaki faiz oranlarından, yüzde 70’lerdeki enflasyonlardan yüzde 8’lere yüzde 9’lara kadar indirgediğinin altını çizdi. Sağlam, “Bu istikrarlı Türkiye’yi istemeyen faiz lobileri, bunu istemeyen kartel güçler, bunu istemeyen bazı odaklar, içerideki ve dışarıdaki hain güçler Türkiye’nin önünü kesme, Türkiye’nin önüne çelme takma durumları söz konusu.  Bunu inşallah aziz milletimiz, yurt dışındaki Avrupalı Türkler,  bizlere gösterdikleri sevgiyle, saygıyla ve de sandığa katılımlarıyla gösterdiler. Ben bu seçim döneminde Belçika’da yoğun bir şekilde bulundum. İnşallah göreceksiniz orada yüzde 70’lerin üzerinde bir oy bekliyoruz. Ve o oy oranını da alacağımıza inanıyorum. Ve yurt dışında gurbetçi kardeşlerimiz ve Avrupalı Türklerin söylediği iki nokta var. Vatanımıza sahip çıkın. Vatanımıza AK Parti sahip çıkıyor. Sandıklarda AK Partinin oylarını arttırın. ‘Cengiz, acil dön diğer arkadaşlarımıza söyle. Burası tamam. Şimdi iş anavatanda diye bizi yolcu ettiler’ Ve Avrupa’nın her noktasında kardeşlerimizin katılımcılığı ve AK Partiye güvenlerini gösterdiler. Katılımın sonunda istedikleri tek bir şey var. Güçlü Türkiye, İstikrarlı Türkiye,  Büyük Türkiye. Çünkü Türkiye güçlü olursa biz güçlüyüz diyorlar. 1 Kasım’da da inşallah yüce rabbimin izniyle milletimizin teveccühüyle tek başına iş başına geleceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ YATIRIMLAR 130 ÜLKENİN MİLLİ GELİRİNE DENK GELİYOR

Türkiye’de yapılan yatırımların 130 ülkenin milli gelirinden daha büyük bütçeye tekabül ettiğini belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Cengiz Sağlam, “ Marmaray’dan tutun, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. İstanbul Hava Limanından tutun,  Avrasya tüneline kadar, Mersin Akkuyu Nükleer Santraline kadar, Sinop Nükleer Santraline kadar ve Hızlı Trene kadar bu yatırımlar 130 tane ülkenin milli gelirine denk geliyor.  Rakamlar gerçekten çok önemli. Türkiye’de AK Parti iktidarından önce 23 tane hava limanı vardı. Şimdi 68 tane havalimanımız var. Son 13 yılda Belçika büyüklüğünde ağaçlandırma yapılmış. Kişi başına düşen milli gelir 2 buçuk kat artmış. Üniversitelerimizde 5 buçuk milyon kişi eğitim görüyor. 2000’li yıllarda 1 milyon kişi eğitim görürken şimdi 5 kattan fazla artmış. Bunlar bizim genç nüfusumuz ve geleceğimiz. Üniversite sayımız 3 kat arttı. Şuanda ülkemizde 190 tane üniversite var. Ak Parti her ile bir üniversite yaptı. Yine aynı şekilde öğrencilere verilen burslar 22 kat arttı. Toplam burs miktarı da 24 kat arttı. 13 yılda ilaç fiyatları yüzde 70 ucuzladı. Antibiyotiği 70 liraya alan vatandaşlarımız bugün 9 liraya alıyorlar. Savunma sanayi yüzde 70 oranında üretimlerimiz arttı. Ve insansız hav araçlarımız, Altay Tanklarımız, Atak helikopterlerimiz ve Göktürk uydumuz yapıldı. Yine 7.  Uydumuzu geçenlerde Kazakistan’dan uzaya fırlattık” dedi.

1 KASIM’DAN SONRA DA ÇALIŞACAĞIM

Türkiye’mizin Doğu ve Güneydoğu’muzda son terörist etkisiz hale gelesiye kadar mücadele devam edecek diyen Cengiz Sağlam, “Bayrağın dalgalandığı her yerde hükümetimiz var. Bayrağın dalgalandığı her yerde AK Partimiz var. Askerimiz var. Devletimizin tüm organları var.  Bakın Hakkâri’ye hava limanı yapıldı. Ülkemizin her noktasına hizmet gidiyor.  Bunların yanında çiftçilerimize ve üreticilerimize verdiğimiz destekleri biliyorsunuz. Sultandağı ilçemizdeki çiftçilerimizin don problemi çözüldü. Aynı şekilde patates üreticilerimizin mağduriyetleri gideriliyor. Yani bunların hepsi iktidarın güçleriyle yapılacak işler. Ve de AK Partimiz bunları en iyi şekilde yapıyor. Afyonkarahisar’daki kazanımları görüyorsunuz. Dünya’nın bütün kulüpleri bu yaz Afyonkarahisar’daydı. İnşallah Real Madridler, Barselonalar, Laziolar, Milanlar, Juventuslar, Bayern Münihler Afyonumuza gelecekler. Kamplara gelecekler. Emirdağ’ımıza baraj yapılamaz denilen yere 1 tane değil 2 tane yapıldı. 3 baraj da yolda. Sadece Emirdağ değil Afyon’un her noktasına hizmetler devam ediyor. Bende 25 yıldır devlete hizmet ediyorum. Siyasete vebal için giren bir insanım. 7 Haziran’da aday listesinde yoktum. Şimdi varım. 7 Haziran’da da çalıştım. Şimdi de çalışıyorum. Yarın yine çalışacağım. Neden? Ben ülkemdeki birliği, beraberliği istiyorum. Ülkemde istikrar istiyorum. Halkımızda bunu istiyor” dedi. Basın toplantısının sonunda Milletvekili Adayı Sağlam, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Milletvekili adayı Sağlam’a basın toplantısında İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken ile teşkilat mensupları katıldı. Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, SAĞLAM,, “7, HAZİRAN’DA, DA, ÇALIŞTIM., ŞİMDİ, DE, ÇAL
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Afyon Haber SAĞLAM, “7 HAZİRAN’DA DA ÇALIŞTIM. ŞİMDİ DE ÇALIŞIYORUM. YARIN YİNE ÇALIŞACAĞIM”
Afyon Haber SAĞLAM, “7 HAZİRAN’DA DA ÇALIŞTIM. ŞİMDİ DE ÇALIŞIYORUM. YARIN YİNE ÇALIŞACAĞIM”
Afyon Haber SAĞLAM, “7 HAZİRAN’DA DA ÇALIŞTIM. ŞİMDİ DE ÇALIŞIYORUM. YARIN YİNE ÇALIŞACAĞIM”
Afyon Haber SAĞLAM, “7 HAZİRAN’DA DA ÇALIŞTIM. ŞİMDİ DE ÇALIŞIYORUM. YARIN YİNE ÇALIŞACAĞIM”
Afyon Haber SAĞLAM, “7 HAZİRAN’DA DA ÇALIŞTIM. ŞİMDİ DE ÇALIŞIYORUM. YARIN YİNE ÇALIŞACAĞIM”
Yorumlar
Haber Yazılımı