Haber Detayı
29 Ekim 2015 - Perşembe 16:30
 
Afyon Haber TÜRK TARIMI İFLAS ETTİ
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Kemalettin Yılmaz basın mensuplarıyla bir araya geldi
Siyaset Haberi
Afyon Haber TÜRK TARIMI İFLAS ETTİ

AKP’nin 13 yıllık iktidarı döneminde samanın bile ithal edildiğini vurgulayan Yılmaz, “Mazot, gübre ve yem fiyatları zirveye ulaşmıştır. Hem çiftçilerimiz hem de üreticilerimiz Cumhuriyet döneminin en sıkıntılı dönemini yaşıyor” dedi

 

Seçim çalışmaları kapsamında dün parti binasında basın toplantısı düzenleyen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Kemalettin Yılmaz, 1 Kasım’da MHP’nin iktidara geleceğini söyledi.

MHP İl Başkanı Raşit Demirel ile basının karşısına çıkan Yılmaz, üreticelirimizin ve çiftçimizin yüzünün gülmesi için MHP’ye ihtiyaç olduğunu ifade etti.

TARIM SEKTÖRÜ DESTEKLENECEK

Üriticelirin son 13 yılda ciddi kriz yaşadığına dikkat çeken Yılmaz, “Tarım sektörü; üretim, işleme ve pazarlama boyutlarıyla bütüncül bir yapıya kavuşturulacaktır. Yüksek verimlilikte ve kaliteli ürün üreten, teknoloji kullanabilen, ülke insanını besleyebilen ve ihracat kapasitesi yüksek bir düzeye getirilecektir. Doğal kaynakların dengeli kullanımını gözeten, büyümeye sürdürülebilir katkı sağlayan, örgütlü ve rekabet gücü yüksek bir yapıya kavuşturulması sağlanacaktır.” dedi.

ÇİFTÇİ TEŞVİK EDİLECEK

Çiftçimizin içerisinde bulunduğu sıkıntıları yakından bildiklerini ve Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında bütün bunların çözüme kavuşacağını belirten Yılmaz,” Tarımda aile işletmeciliği verimli bir yapıya kavuşturularak, modern esaslara göre faaliyet gösteren işletmeciliğe dönüşüm sağlanacak, bu amaçla işletmelerin birleşmeleri teşvik edilecek ve çiftçilerimizin toplumsal refah ve çağdaş hayat şartlarından hak ettikleri payı almaları temin edilecektir.” dedi.

YOLSUZLUK YAPANLARDAN HESAP SORULACAK

AKP iktidarında yolsuzluk ve rüşvetin zirveye ulaştığına dikkat çeken Yılmaz, “ “17–25 Aralık rüşvet, yolsuzluk ve kara para” soruşturması ile ortaya dökülen, hükümet üyeleri ile aile fertlerinin içinde yer aldığı siyasi tarihimizin en büyük rüşvet ve yolsuzluk iddiaları başta olmak üzere tüm yolsuzlukların üzerine titizlikle gidilecek, kul hakkı yiyenlerden, rüşvetçilerden, soygunculardan ve hortumculardan hesap sorulacaktır.” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ İHANETTİR

Milli bütünlüğümüzü hedef alan ve “çözüm” rezaleti altında yürütülen müzakereye son verilerek ihanet sürecinin tamamen bitirileceğini belirten Yılmaz, “Türkiye’nin her noktasında huzur ve güven yeniden ve kalıcı bir şekilde tesis edilecektir. Bu amaçla, öncelikle her türlü terörün kökü süratle kazınacak, ülkemize tehdit oluşturan içeride ve dışarıdaki terörist unsurlar etkisiz hale getirilecek, hainlerin mutlaka Türk yargısı önünde hesap vermeleri sağlanacaktır. ” dedi.

TERÖRÜ DESTEKLEYENLER CEZALANDIRILACAK

“Açılım” ve “Çözüm” söylemleri altında terörist oluşumları koruyanlardan hesap sorulacağını söyleyen Yılmaz, “Çözüm süreci zaafa uğramasın diyerek PKK’nın güçlendirilmesine, lojistik ve ikmal kanallarının çalışmasına izin veren, eli silahlı teröristlerle müdahale etmeyen, silah, mühimmat ve militan yığınağı yapmasına seyirci kalan, terörle mücadeleyi ağırdan alan ihanet içindeki kamu görevlileri ve siyasiler hakkında hukuki işlemlerin başlatılması sağlanacaktır.” dedi.

TEÖRRÜ ANCAK MHP BİTİRİR

Milletimizi terör belasından kurtaracağız diyen Milletvekili Adayı Kemalettin Yılmaz,”Terörü, insanımızın can ve mal güvenliğini, milli birliğimizi, demokrasimizi ve ekonomik gelişmemizi tehdit eden en büyük tehlike olarak kabul eden partimiz, terörle mücadeleyi hiçbir şartta ihmal edilmemesi gereken milli bir politika olarak ele alacaktır. Bu kapsamda terör belasından ülkemizi kurtarmak için etkili, sonuç alıcı ve çok boyutlu politikalar uygulanacaktır.” dedi. Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, TÜRK, TARIMI, İFLAS, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı