Haber Detayı
28 Ekim 2015 - Çarşamba 17:56
 
Afyon Haber ZAFERİN HAKLI GURURU
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünü mesaj yayınlayarak kutladı.
Gündem Haberi
Afyon Haber ZAFERİN HAKLI GURURU

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ; “Tarih boyunca birçok badire atlatan, geçmişi nice başarılarla dolu olan ve birliğini, beraberliğini bozmayan bir millet tarafından elde edilen zaferin haklı gururuyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz. Kuruluşundan bu yana, geride bıraktığımız her yıl daha fazla kalkınan, ekonomisi büyüyen, kendi harp uçaklarını, milli gemilerini yapmaya başlayan ülkemiz; geçmişinden aldığı güçle, geleceğe daha büyük umutlarla yol almaktadır” dedi.

MÜREFFEH BİR ÜLKE OLACAK

Bakan Eroğlu mesajına şu ifadelere yer verdi : “Zor günlerinde birbirine daha fazla kenetlenen, gerek içerde gerekse de dışarıda kendisine yönelik tehditlere boyun eğmeyen bu ülke, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’de çok daha müreffeh bir ülke olacaktır, buna inancımız tamdır. Tarih sahnesinde daima başı dik, attığı adımlardan emin, yetiştirdiği değerlerle gurur duyan bu ülkenin evlatları olarak bizler, ülkemizin her bir yerinde yaşayan vatandaşlarımızla birlikte nice kuruluş yıldönümleri kutlamaya devam edeceğiz. Bizleri bugünlere ulaştıran başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere o günden bugüne değin canını seve seve ülkemiz uğruna feda etmiş aziz şehitlerimizi büyük bir minnetle yâd eder, hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ederim.” >>>Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, ZAFERİN, HAKLI, GURURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı