Haber Detayı
03 Ocak 2016 - Pazar 22:06
 
Afyon Haberleri - Ayhan Kalkan’ın 18.kitabı çıktı
Dinar Umut Gazetesi’nin Araştırmacı Gazeteci Yazarı Ayhan Kalkan, yeni hazırladığı 18.kitabının İzmir’de baskısı tamamlanarak belediye Kültür müdürlüğünce teslim alındı.
İlçeler Haberi
Afyon Haberleri - Ayhan Kalkan’ın 18.kitabı çıktı

Bu güne kadar yayınladığı kitaplardan beğeni kazanan yazarın ilk denediği romanı Elife Ananın Çilesi kitabı kısa sürede tükendi. Yazarın 18.kitabı olan “Dünden bu güne Dinarda Spor/Dinar’ın sporda 85.yılı” Orta boy 216 sayfa basılan kitapta 1930’lardan günümüze kadar Futbol, Basketbol, Voleybol, Güreş, Atletizm, Yüzme gibi çeşitli spor dallarına ait fotoğraflar ve bilgiler yer almıştır. Kitap Dinar Belediyesi Kültür Yayınları serisinde yayınlanmış olup sporseverlere yılbaşı hediyesi olarak dağıtılması beklenilmekte.

 

BU DİZİNİ İPTAL ETMEK ZORUNDA KALDIK

Kalkan, “Kitabımda bini aşkın kişilerin isimleri geçmektedir. Ben 15 gün çalışıp Kişi Dizini listesini çıkarmıştım. Ama Kitap matbaada son çalışmaları yapılınca bu dizin sayfalarında oynamalar olmuş. Matbuaca bu bölümün düzeltilmesi imkânsız olması nedeniyle bu dizini iptal etmek zorunda kaldık. Artık sporla ilgilenen kişilerin kitabın her bölümünü okuması halinde kaç yerde isimleri geçiyorsa görebilmesi için kitabı okuyup incelemesi gerekecek. “Yazar ”Dinarda spor kitabını yaklaşık beş yılda hazırladım. Belediye başkanımız çok beğenip takdir etti Umarım gelecek nesile kaynak bir kitap olur” dedi.

SENİ ÖVECEK KELİMELER BULAMIYORUM

Başkan Saffet Acar Ayhan Kalkan’ın kendisine sunduğu kitabı alırken ”Sayın Ayhan ağabeyciğim, Biz senin kıymetini çok iyi biliyoruz. İnşallah başkaları da bilir. Sen Dinar ile ilgili öyle konular üzerinde araştırma yapıyorsun ki seni övecek kelimeler bulamıyorum. Dinar’ın spor’da 85.yılı kitabın hakikaten çok güzel olmuş. Tarihi fotoğraflar ve bilgilerle bizlere sundun. Seni tekrar tekrar kutlar başarılarının devamını dilerim. Öğrendiğime göre 19.kitap çalışmasına şimdiden başlamışsın. Bu çalışman doğrusu büyük takdir edilecek bir çalışma. Şimdiye kadar hiç araştırılıp yayınlanmamış bir konuyu kitap haline getireceksin. Umarım yazılarıyla destek verenler seni zor duruma düşürmezler. Başaracağına inanıyorum” dedi.  Yazar Kalkan ”Yeni kitabımda yer alacak yazıların sahiplerinden tek isteğim karşı tarafı veya kişileri rencide edici, kırıcı sözler kullanmamalarıdır. Gelen yazılarda bu durumlar olursa çıkarırım. Her ulaştığım kişiden bu hususa dikkat etmelerini rica ettim. Şu ana kadar 60 kişiye ulaştım. İnşallah iyi bir çalışma olur. Bu önümüzdeki yıl kutlayacağımız Marsyas Festivalindeki panelde sunum olarak ilginç bir konu seçtim. Sunum da Dinarın sinemalarını anlatacağım” dedi.>>> Haber Merkezi 

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: ilçe haberleri, afyon haber, afyon haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı