Haber Detayı
11 Kasım 2015 - Çarşamba 20:08
 
Afyon, Kongre Turizminin de Merkezi
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen toplantı ve kongrelerle alakalı bir değerlendirmede bulunarak “Egenin parlayan yıldızı Afyonkarahisar, artık kongre turizminin de merkezi” diye konuştu.
Gündem Haberi
Afyon, Kongre Turizminin de Merkezi

Anadolu’nun kavşak noktası; zaferin, mermerin, lezzetin ve termalin başkenti olan Afyonkarahisar’ın artık bir kongre şehri olduğunu ifade eden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu yapılan yatırımların meyve vermeye başladığını kaydetti. Bölünmüş ve güvenli yollarla diğer illere bağlanan Afyonkarahisar’ın Zafer Havalimanı ile hava ulaşımı konusunda da büyük mesafe kat ettiğine değinen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Ulaşım konusunda çok büyük projeleri hayata geçirdik, kara ulaşımı ve hava ulaşımı tamam, hızlı tren projesini de hayata geçireceğiz ve şehrimizi Türkiye’ye ve Dünyaya bütün ulaşım araçlarıyla bağlayacağız “ dedi.

KONGRE TURİZMİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ

Artık toplantı ve kongrelerinde Afyonkarahisar’da yapılmaya başlandığını belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ülkemizin çeşitli noktalarından gerek kamu kurum ve kuruluşlarının, gerekse de özel işletmelerin eğitim, toplantı ve kongrelerini Afyonkarahisar’da gerçekleştirmeye başladığını belirtti.  Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hızla beş yıldızlı otellerin yükseldiği Afyonkarahisar’da kaliteli hizmet verilmesi, gerekli altyapının olması ve misafirperver Afyonkarahisarlılar sayesinde şehrin artık kongre turizmine ev sahipliği yapmaya başladığını vurguladı.

DEV TESİSLER HİZMETE AÇILDI

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, özellikle 2002 yılından bu yana dev tesislerin hizmete açıldığı Afyonkarahisar’da artık spor kulüplerinin kamp yaptığını, termal turizmle insanların şifa bulduğunu Akarçay ve şehir ormanı başta olmak üzere diğer tesislerle de sosyal ihtiyaçların karşılandığı şehir de ülkemizin dört bir yanından gelen konukların toplantı ve kongrelere katıldığını kaydetti. Bakanlığının ve bağlı kuruluşlarının da toplantı ve kongrelerini Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü’nün Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 5 günlük bütçe toplantısının Cuma gün ki kapanışına da bizzat katılacağını kaydetti.

AK PARTİ’DE AFYON’U TERCİH EDİYOR

Kuruluşunu Afyonkarahisar’da gerçekleştiren AK Parti’nin de istişare toplantılarını yıllarca Kızılcahamam’da gerçekleştirdiğini ancak geçtiğimiz yıl Afyonkarahisar’ı tercih ettiğini söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 8-9-10 Ocak’ta yapılacak olan AK Parti İstişare Toplantısının da yine Afyonkarahisar’da gerçekleştirileceği müjdesini verdi. Afyonkarahisar’ın bir evladı olarak şehrin böylesine önemli toplantılara ev sahipliği yapmasından ötürü gurur duyduğunu söyleyen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tüm bunlara emeği geçen mahalli idarecilere, turizm yatırımcılarına, bu tesislerde çalışan personellere ve Afyonkarahisarlı vatandaşlara teşekkür ederek “Afyonkarahisar bir yıldız gibi parlamaya devam edecek” dedi.>> Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber, afyon sondakika haber, bakan eroğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı