Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 17:35
 
AFYON MYO 2017’DE ANS KAMPUSUNDE OLACAK
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) mezuniyetinde yaptığı açıklamada okulun 2017 yılında Ahmet Necdet Sezer Kampusune eğitim vermeye başlayacağını açıkladı.
Eğitim Haberi
AFYON MYO 2017’DE ANS KAMPUSUNDE OLACAK

 

Solak, Afyon MYO mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada “Eskişehir yolunun karşı tarafında camii ile stadyum arasında 40 bin metrekarelik toplam alanı AfyonMeslek Yüksek Okulumuzaayırdık. Gerekli hazırlıkları tamamladık. Pazartesi günü de inşaat ihalesine başlıyoruz. Kısmet olursa Allah’tan bir zeval gelmezse 2017 Haziran’ında yeni binamıza gireceğiz” dedi.

ÇALIŞARAK İSTEDİĞİMİZ BAŞARIYI ELDE EDEBİLİRİZ”

AKÜ Afyon MYO mezuniyet töreni 13 Haziran 2015 günü Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.39 Programlı Afyon MYO’da mezun öğrenci sayısının yoğunluğunu nedeniyle sosyal ve teknik bölümler olarak ayrılan mezuniyetlerin ilkinde; Pazarlama ve Reklamcılık, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi ile Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümlerinin mezuniyet törenleri düzenlendi. Törenin açılış konuşmasını yapan Afyon MYO ikincisi Seda Bostancı, kendileri için gerçek hayatın mezuniyetle birlikte başlayacağını söyledi. Afyonkarahisar’ın, AKÜ’nün, arkadaşlarının ve hocalarının hayatlarında her zaman unutulmaz anılar olarak kalacağını ifade eden Bostancı öğrenciliğin bitmesiyle, yeni ve bilmedikleri bir dünyaya adım attıklarını belirtti. Bostancı, “Bu yabancı dünyada bize inanın, güvenen, tanımadığımız insanlar olmayacak. Bilmediğimiz bir dünyada başarılı olmaya çalışacağız. Biliyorum ve inanıyorum ki, çalışarak istediğimiz başarıyı elde edebiliriz” dedi.

AKÜ AFYON MYO TÜRKİYE’NİN BEŞERİ SERMAYESİNE KATKI YAPIYOR”

AKÜ Afyon MYO’nun Türkiye’nin beşeri sermayesine katkı yaptığını söyleyen Afyon MYO Müdürü Doç. Dr. İhsan Cemil Demir ise öğretim üyeleri ve ailelere mezunlara yaptığı katkıdan dolayı teşekkür etti. Öğrencilere her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade eden Demir, “Afyon MYO öğrenci ve program sayısı bakımından ülkemizin en büyük meslek yüksekokullarından birisi olmasının yanı sıra saygın geçmişi ve ülkemize kazandırdığı mesleki donanımları yüksek öğrencileriyle bir gurur kaynağıdır ve öyle olmaya da devam edecektir. Her yeni dönemde kendine yeni hedefler koyan her geçen yıl daha da büyüyen okulumuz bu yıl olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin ve milletimizin beşeri sermayesine katkı sağlamaya devam edecek ve Afyonkarahisar’ın yüz akı olmaya da hak edecektir” şeklinde konuştu.

AKÜ AFYON MYO 20 BİN METREKARE KAPALI ALANA SAHİP 6 BİNADAN OLUŞACAK”

Son olarak söz alan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise 20 bin metrekare kapalı alana sahip 6 binadan oluşacak Afyon MYO’nun yeni hizmet birimlerinin Haziran 2017’de tamamlanacağını açıkladı. Konuşmasında ailelere ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Solak, öğrencilere dikey geçiş sınavı ile kendi programlarına geçerek lisans mezuniyeti tavsiyesinde bulundu. Solak, yönetimine geldikleri tarihten itibaren Afyon Meslek Yüksek Okulu’nu daha güzel şartlara, daha güzel mekanlara, atölyelere ve laboratuarlara geçirmenin idealleri olduğunu belirterek Afyon MYO’ya yapılacak binaların ihale sürecinde olduğunu açıkladı. Solak şunları söyledi: “Geçtiğimiz ağustos ayında paramızı ayarladık. Şuanda kasamıza girdi. Pazartesi gününden itibaren ihalesini yapıyoruz. Hemen Eskişehir yolumuzun karşı tarafında camii ile stadyum arasında 40 bin metrekare alanı AfyonMeslek Yüksek Okulumuzaayırdık. Gerekli hazırlıkları tamamladık. Pazartesi günü de inşaat ihalesine başlıyoruz. Kısmet olursa Allah’tan bir zeval gelmezse 2017 Haziran’ında yeni binamıza gireceğiz. Tam donanımlı 6 binadan oluşuyor. 20 bin metrekare 6 atölye mutfak ve özel bir çok ihtiyaç duyulan birimler de dahil olmak üzere. Ardından organize sanayi bölgesiyle anlaşmamız da var. Dolayısıyla yeni yerinde yeni binasında yeni atölyelerinde Afyon Meslek Yüksek Okulumuza yeni bir vizyon kazandırmayı şu anda planladık programladık hızlıca gidiyoruz” dedi. Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Tüm mezunların tek tek çağırılarak bölüm hocalarından mezuniyet belgelerini almasıyla devam eden tören, geleneksel kep atma töreniyle devam etti. Hep birlikte coşkuyla kep atan mezunlar birbirleriyle vedalaştı. Mezunlar tören sonunda aileleri ve hocalarıyla da bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.>>>Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AFYON, MYO, 2017’DE, ANS, KAMPUSUNDE, OLACAK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AFYON MYO 2017’DE ANS KAMPUSUNDE OLACAK
AFYON MYO 2017’DE ANS KAMPUSUNDE OLACAK
AFYON MYO 2017’DE ANS KAMPUSUNDE OLACAK
AFYON MYO 2017’DE ANS KAMPUSUNDE OLACAK
Yorumlar
Haber Yazılımı