Haber Detayı
02 Kasım 2015 - Pazartesi 16:40
 
Afyon Haber
1 Kasım Pazar günü yapılan Milletvekili seçimlerinde Afyonkarahisar’da oyunu resmi olmayan sonuca göre 45 bin’den fazla artıran AK Parti, yüzde 63,3 oy ile rakiplerini geride bıraktı. Parti binası önünde başlayarak Anıtpark önünde devam eden kutlamalara binlerce AK Parti gönüllüsü birlikte kutladı.
Gündem Haberi
Afyon Haber

1 Kasım seçimlerinde resmi olmayan sonuca göre AK Parti’nin yüzde 49,3 oy ile tek başına iktidar olması tüm yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da coşkuyla kutladı. Parti binasında sandıkları takip eden AK Partililer, büyük coşkuya ortak oldular. Parti binası önünde bekleyen kalabalığın Anıtpark önüne yönelmesinin ardından meydanda açık hava mitingi düzenlendi. Miting öncesi yüzlerce araç konvoyu oluşturan AK Partililer, ellerinde Türk bayrağı ve AK Parti bayrakları sallayarak zaferi kutladılar. AK Parti,  Afyonkarahisar’da en yakın partiye resmi olmayan sonuçlara göre 203 bin 946 oy fark attı.

 

MİLLETİN İRADESİ TECELLİ ETTİ

Antıprak önünde düzenlenen açık hava mitinginin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 1 Kasım seçimlerinde milletin iradesinin tecelli ettiğini dile getirdi. İl Başkanı Yurdunuseven, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin değil halkın destan yazdığını ifade etti. Türkiye genelinde resmi olmayan sonuca göre yüzde 49,3 oy alan AK Parti’nin milletin partisi olduğunu söyleyen Yurdunuseven, “Milletimiz 7 Haziran seçimlerinden bu güne kadar her şeyi gördü. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlere, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi bozmak isteyenlere milletimiz taviz vermedi. Halkımız oynanan kirli oyunları oy’u ile bozdu. Bu gün burada sadece Türkiye değil, Kosova, Bosna, Filistin ve bütün İslam Alemi kazandı. Bu gün mazlumlar kazandı. Bu gün zalimler kaybetti. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

 

MAZLUMLARIN KAZANDIĞI BİR SEÇİM OLDU

İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Milletvekili Av. Ali Özkaya, Milletvekili adayları Hatice Özkal, Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam’da birer konuşma yaparak kalabalığa hitap ettiler. “Zalimlerin kaybettiği, mazlumların kazandığı bir seçim oldu” diyerek konuşan Milletvekili adayları, dik bir duruş sergileyerek AK Parti’ye destek veren herkese teşekkür ettiler. 1 Kasım seçimlerinin sadece AK Parti’nin bir seçimi olmadığını vurgulayan AK Parti Milletvekili adayları, “Mesele Ak Parti meselesi olmadığını birçok kez dile getirdik. Mesele Türkiye, mesele İslam âlemi ve mesele mazlumlar. Allah’ı hamdolsun ki halkımız bu meselenin Türkiye’nin meselesi olduğunun farkına vardı. Bu gün sadece Türkiye değil bütün İslam âlemi kazandı” diyerek konuştular.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ GECEYE RENK KATTI

Yapılan konuşmaların ardından alana toplanan binlerce AK Parti gönüllüsü zafer coşkusunu birlikte yaşadılar. Kutlamalar gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerken, havai fişek gösterileri de geceye renk kattı. Mitinge İl Başkanı Yurdunuseven’in yanı sıra Milletvekili ve Milletvekili adayları, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, ilçe ve belde başkanları, belediye başkanları ile binlerce AK Parti gönüllüsü katıldı. Afyon Haber 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber afyon haberleri
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Afyon Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı