Haber Detayı
22 Ağustos 2013 - Perşembe 00:00
 
Afyonkarahisar’a ayrı bir önem veriyoruz
Akbank'ın düzenlediği “Sizin İçin Buluşmaları” toplantıları devam ediyor. Toplantıda Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler paylaşılıyor.
Ekonomi Haberi
Afyonkarahisar’a ayrı bir önem veriyoruz

Akbank, dünyadaki ve Türkiye'deki ekonomik gelişmeleri müşterileriyle paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlediği “Akbank Sizin İçin Buluşmaları”nın 2013 yılındaki onikinci toplantısını Afyon’da gerçekleştirdi.  Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Afyon’dan çok sayıda sanayici, işadamı ve yöneticiyi ağırladığı buluşmaya, Genel Müdürlük ve ilgili birimlerden yöneticiler ile birlikte katıldı.  Afyon’daki “Akbank Sizin İçin Buluşması”nda Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil'e, Akbank Ticari Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Ak Lease Genel Müdürü Tuncer Mutlucan ve Akbank Eskişehir Bölge Müdürü Fatih Özenir’den oluşan bir ekip eşlik etti.  Toplantıda yaptığı konuşmada piyasalarda yaşanan gelişmelere değinen Binbaşgil, “Son dönemde Amerikan Merkez Bankası’nın likidite politikalarına ilişkin açıklamalarından özellikle gelişmekte olan ülke piyasalarının bir miktar etkilendiğini görüyoruz. Bu etkilenme sadece ülkemizle sınırlı değildir, tüm dünyada bu açıklamaların etkisi görülmüştür.

“istihdam ve ihracat potansiyellerini daha da artırmalıyız”

Daha geniş bir zaman dilimi dikkate alındığında, ülkemizin ekonomi alanındaki performansı gelişmekte olan birçok ülkeden çok daha iyidir. Türkiye güçlü ve dinamik iç pazarı, güçlü bilançolara sahip özel sektörü, mali disiplini ve sağlam bankacılık sektörü ile orta ve uzun vadeli hedeflerinde ilerlemeye ve pozitif yönde ayrışmaya devam edecektir” dedi. Konuşmasına devam eden Binbaşgil ‘’Dünya sıralamasında daha da iyi yerlere gelebilmek için illerimizin rekabetçiliğini, sanayileşme oranını, üretim, istihdam ve ihracat potansiyellerini daha da artırmalıyız" dedi. Bölgesinin önemli bir sanayi ve ticaret merkezi olan Afyon’a ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Binbaşgil, "Afyon’un daha da büyümesi için katkımızı artıracağız. Afyon’un sahip olduğu yüksek büyüme potansiyeline inanıyoruz. Akbank Afyon’a yatırım yapmaya devam ediyor, edecek.” dedi. Afyon’da, topladıkları mevduatın çok üstünde kredi verdiklerini belirten Binbaşgil, “İlde 110 bin civarında  müşterimiz bulunuyor. 10’a yakın şube, yaklaşık 25 ATM ve 70 Akbanklı ile birlikte müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına pratik, hızlı ve modern çözümler sağlıyoruz.” dedi.>>haber merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akbankın, düzenlediği, , “Sizin, İçin, Buluşmaları”, toplantıları, devam, ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı