Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 19:41
 
Afyonkarahisar'da AK Parti'nin Adayı Kim Olacak?
2019 yılının Mart ayı sonunda yapılması planlanan yerel seçimlerde AK Parti'den Afyonkarahisar'ın Belediye Başkan adayının kimin olacağı merakla bekleniyor.
Siyaset Haberi
Afyonkarahisar'da AK Parti'nin Adayı Kim Olacak?

Mevcut başkan Burhanettin Çoban ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser'in isimleri adaylık için konuşulmaktaydı.

Bu iki ismin yanına çok güçlü bir isim daha eklendi. Afyonkarahisar'ın basın yayın organlarında ve köşe yazılarında yazılan muhtemel adaylar içerisinde Dinar eski Belediye Başkanı olan Mustafa Tarlacı’nın siyasi birikimi ve bürokratik ilişkileri nedeniyle isminin geçtiği söyledi.

Kamu oyunda eski başkan Tarlacı'nın Ankara'daki görevleri esnasında Afyonkarahisarlı vatandaşlarla yakından irtibat kurup büyük bir sempati topladığı, vatandaşların işlerinin görülmesi adına ise Başkent'te her vatandaşa yardımcı olduğu biliniyor.

Belediye Başkanlığı tecrübesi de bulunan Mustafa Tarlacı'nın Afyonkarahisar'da herkesle barışık, partiyi daha da birleştirici ve bütünleştirici bir özelliğinin de ön plana çıkabileceği, yaşı itibariyle ise de partide ağabeylik yapabileceği konuşuluyor.

Birleştirici Bütünleştirici Aday Lazım

Afyonkarahisar'da Ak Parti'ye tabandan gelen, birleştirici bir belediye başkanı adayının çıkması bekleniyor. Her kesimden oy alabilecek, parti tabanının da olurunu almış, siyasi tecrübeye sahip ve liderlik vasfı bulunan birinin aday olması isteniyor.

o nedenle Ak Parti'nin kurulduğu günden bu güne başta genel merkez olmak üzere bir çok kademede görev almış, Belediye, TBMM ve devlet görevlerindeki çalışması ve deneyimleri Mustafa Tarlacı'yı ön plana çıkartıyor.

Aday adaylığı için Mustafa Tarlacı'nın da isminin geçtiği günlerde ilerleyen zaman diliminde nelerin olacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar'da, AK, Parti'nin, Adayı, Kim, Olacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı