Haber Detayı
15 Şubat 2017 - Çarşamba 17:43 Bu haber 722 kez okundu
 
Afyonkarahisar devlet hastanesine bir sertifikalı eğitim programı uygulama yetkisi daha
Kamu Hastaneleri Birliği bünyesindeki Afyonkarahisar Devlet Hastanesine Acil Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetkisi verildi.
Sağlık Haberi
Afyonkarahisar devlet hastanesine bir sertifikalı eğitim programı uygulama yetkisi daha

Daha öncesinde Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetkisi alan Devlet Hastanesi,6 Şubat tarihindefarklı il ve ilçelerden 22 kursiyerin katılımıyla 7 Mart tarihine kadar sürecekAmeliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitimlerine başladı ve bu çalışmalara ek olarak Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetkisi alma çalışmalarının da sürdüğü öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Murat ÇAĞLAYAN, 'Sağlıkta kaliteli, nitelikli ve hasta odaklı bakım hizmeti anlayışını daha fazla geliştirmek adına, sertifikalı çalışan personel istihdamını arttırmayı amaçlamaktayız. Bu amaçla Acil Hemşireliği Sertifikalı Eğitim programı için Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna yapmış olduğumuz başvuru kabul edilmiş olup, Afyonkarahisar Devlet Hastanesine “Acil Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetkisi” verilmiştir' dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı