Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 16:14
 
“Afyonkarahisar’ın ulaşım politikasını belirlememiz gerekiyor”
İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak haftalık olağan basın toplantısını düzenledi. İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Okşan Ulusoy Efe ve Genel İdare Kurulu Üyesi Alper Yağcı’nın da bulunduğu toplantıda açılış konuşmasını İl Başkanı İnkaya yaptı. İnkaya: “Türk Milletinin yine yüreği yandı. Helikopter kazasında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.
Siyaset Haberi
“Afyonkarahisar’ın ulaşım politikasını belirlememiz gerekiyor”

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak’ da sözlerine helikopter kazasına değinerek başladı. Koçak: “Helikopter kazasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu konunun aydınlatılmasını ve kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Koçak, vatandaşın her zaman yanında olacaklarını belirterek: “Milletimizin, bizlerin her konudaki duruşunu görmesi lazım. Bilgimizi, tecrübemizi sınayarak süzgeçten geçirmesi ve ona göre kararlarını vermeleri gerekiyor. Biz alacağımız sorumluluğun farkındayız. Çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Afyonkarahisar’ı en iyi şekilde yönetmeye talibiz. Yarım bırakılan bütün yatırımları tamamlayacağız. Esnafımızın, işçimizin, vatandaşımızın, işadamımızın yanında olacağız” dedi.

 

Hafta içi CHP yönetiminin yaptığı açıklamaya değinen Koçak, , CHP İl Başkanı’na ve yönetimine teşekkürlerini iletti.

 

AK Parti ve MHP’nin adaylarına da üslup çağrısında bulunan Koçak: “Üslubumuzu her zaman dikkatli kullanmalıyız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Ne AK Parti’nin adayı olan Mehmet Zeybek Bey’le,  ne de MHP’nin adayı olan Fatih Çetinkaya ile hiçbir sorunumuz yok.  Bizim tek bir davamız var: Afyonkarahisar için bir iddia ortaya koyuyoruz. Ben tecrübe ve eğitimimi ortaya koyuyorum. Yurt dışı yurt içi deneyimlerimi, devlet tecrübelerimi ve özel sektör deneyimlerimi Afyonkarahisar halkına hizmet için kullanacağıma söz veriyorum. İddialı olmak ayrı, iddiacı, kavgacı olmak ayrı. Biz kavgadan yana değiliz. Bize yapılan sataşmalara cevap vermeyiz. Millet bizden hizmet bekliyor. Bizim sevdamız en sağından en soluna kadar tüm görüşteki vatandaşımızı kucaklamak ve  ayrımcılık yapmama, adaletle hizmet etme davası. Bu süreçte her iki belediye başkan adayının da ayağına taş değmesin. Huzur içinde centilmence bir yarış ile 31 Mart’a ulaşalım” şeklinde konuştu.

 

Daha büyük projelerin müjdesini veren Koçak: “Biz hayali projeleri anlatmaktan ziyade 5 yıl içerisinde bu milletin hizmetine sunabileceğimiz ayağı yere basan projeleri anlatıyoruz. Mevcut kaynaklarımızla yapabileceğimiz ve milletin doğrudan hayatına etki edecek projelere odaklanmamız lazım” dedi.

 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Ucuz, hızlı ve kaliteli ulaşımı hedeflediklerini belirten Koçak: “Mevcut toplu taşımayı iyileştireceğiz. Ucuz, hızlı ve daha kaliteli ulaşım imkanlarını sektörün bileşenleri ile konuşup karara bağlayarak, şehrimize herkesin mutlu olacağı bir ulaşım politikası hazırlayacağız. Akıllı trafik sistemi, çok katlı yeraltı otoparkları, akış yönüne göre oluşturulacak tek yönlü caddeler, prestij cadde uygulaması, çağdaş ve geniş kaldırımlar, modern kent ışıkları ile rahat ve güvenli trafik akışı sağlayacağız. Her yıl bir araya gelerek Afyonkarahisar’ın ulaşım politikasını belirlememiz gerekiyor. Herkesin fayda göreceği bir ulaşım sistemi yaparak vatandaşımızı rahatlatacağız. Şehir içindeki resmi dairelerin, şehrin kenarlarına taşınması için gerekli girişimlerde bulunacağız. Fatura ödeme noktalarını mahalle merkezlerine çekeceğiz. Trafik akıllı ışıklandırma ile yönetilecek. Ağaçlandırma ve ışıklandırma sayesinde ailecek güvenle yürüyebileceğiniz bulvarlar oluşturacağız. Akıllı kent ve prestij cadde uygulaması getireceğiz” dedi.

 

OTOPARKLAR

Otoparkların en acil ihtiyaçlardan olduğunu ifade eden Koçak: “Acil olarak şehrin en az 3 yerine, 750-1000 araçlık otoparklar kurulması gerekiyor. Çok katlı yeraltı otoparkları yaparak trafiği rahatlatacağız. Şehrimizin en büyük ve en önemli sorunlarından biri olan trafik sorununu kökten çözeceğiz. Bunun için şehrin en az 3 önemli noktasında modern, güvenli ve ucuz yeraltı otoparkı yapacağız. Şehrin içindeki otoparklar çok pahalı. Vatandaşımızın cebini de canını da yakıyor. Göreve geldiğimizde ilk işimiz vatandaşımızın ciddi anlamda canını sıkan trafik problemini çözmek olacak” dedi.

 

AKILLI TRAFİK SİSTEMİ

Afyonkarahisar’da yeni başlamış olan akıllı trafik sistemi için sevindirici olduğunu belirten Koçak: “aklın yolu bir” dedi.

 

Koçak: “Kavşaklarda başlayan bu uygulamanın devamını getireceğiz. Devlette devamlılık esastır. Şehrin tamamında akıllı trafik sistemine geçeceğiz. Bekleme sürelerini en aza indireceğiz. Şehrin tamamında Akıllı Sinyalizasyon Sistemi’ne geçerek, kavşakların plan süreleri, trafik hacmi ve kuyruk uzunluğuna göre farklı sürelere göre çalışmasını sağlayacağız”.

 

“Akıllı Sinyalizasyon Sistemi adlı akıllı kent uygulamasının işleyişi fiber optik, DSL ve 3G/EDGE/GPRS gibi haberleşme alt yapıları ile yol ağındaki ortalama taşıt gecikme sürelerini ve ortalama durma sayılarını

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Afyonkarahisar’ın, ulaşım, politikasını, belirlememiz, gerekiyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı