Haber Detayı
04 Kasım 2015 - Çarşamba 14:28
 
Afyon Haber - ATIKSU ARITMA BİRLİĞİ TOPLANDI
Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği 2015 Yılı Dönemi Kasım Ayı 2.Olağan Meclis Toplantısı, Birlik Başkanı Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
Afyon Haber -  ATIKSU ARITMA BİRLİĞİ TOPLANDI

13 Mayıs 2015 tarihinde yapılan  1. Olağan Birlik Meclis Toplantısı’nda alınan kararların   yer aldığı tutanak özetinin okunmasıyla başlayan toplantıda 2016 Mali yılı Bütçe Teklifi'nin Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesine oybirliği ile karar verildi.

                Gündemin 3. Maddesinde; Birlik tarafından işletilen Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde; 2016 yılında atıksuların  bertaraf edilmesi için uygulanacak ücret tarifelerinin ve laboratuar analiz ücretlerinin belirlenmesi için konunun Plan Bütçe ve Komisyonu’na havale edilmesine  oy birliği ile karar verildi.

                Gündemin 4. Maddesinde; “Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke  ve Standartlarına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği'nin 7’nci maddesinin birinci fıkrası gereğince Birliğin içinde bulunduğu “F” grubuna ait “F2” tablosuna göre 2016 yılı memur, işçi ve geçici işçi pozisyonunun vizelenmesi hususu Birlik Meclisince görüşülerek, oybirliği ile karar verildi.

                Gündemin 5. Maddesinde ; 5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 17.nci maddesi ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 49.uncu maddesinde belirtilen Norm Kadro Standartlarına uygun olarak isim, unvan ve maaşları yazılı personellerin 2016 yılında sözleşmeli personel olarak çalıştırılması ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi memurlara yapılacak zam oranlarının 2016 yılında verilecek ücretlere yansıtılması hususu, Birlik Meclisince görüşülerek belirlendiği şekliyle maaşlarının ödenmesine oybirliği ile karar verildi.

                Gündemin 6. Maddesinde; Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisi çıkış (deşarj) sularının tarımsal sulamada kullanılması için Devlet Su İşleri tarafından yapılacak olan filtrasyon ve dezenfeksiyon üniteleri ile kapalı sistem sulama tesisi inşaatının yapımı ve sulama sezonunda DSİ’ye yada kurulacak olan sulama birliğine verilmesi için gerekli protokolleri yapmak üzere,  Birlik Tüzüğü’nün 19.maddesinin (g) bendi ve 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 14.maddesinin (g) bendi gereğince Birlik Başkanı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi. 

                Gündemin 7. Maddesinde; Birlik Tüzüğünün 5.maddesi değişerek, “Birlik yukarıda belirtilen amaçları gerçekleştirmek ve gerçekleşen işlerin ekonomik olarak sürdürülebilmesi için güneş, rüzgar, biogaz v.b. çevreci yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak ekonomik fayda sağlayacak işleri yapabilir." bölümü; "Birlik yukarıda belirtilen amaçları gerçekleştirmek ve gerçekleşen işlerin ekonomik olarak sürdürülebilmesi için atıksu arıtma tesislerinde arıtılan atıksuları tarımsal sulamaya uygun hale getirerek , bu suların tarımsal sulama faaliyetlerinde kullanımı ve ekonomik fayda sağlayacak her türlü tarımsal faaliyet için gerekli işleri yapabilir.” diye oybirliği ile karar verildi.                                  

                Gündemin 8. Maddesinde; 2016 Yılı Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunca görüşülerek Komisyon kararı Birlik Meclisi’nin bilgisine sunuldu. Söz alan olmadığından oylamaya geçildi. Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği “2016 Yılı Bütçesi” Plan ve Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle madde oybirliğiyle kabul edildi.

                Gündemin 9. Maddesinde; 2016 yılı Atıksu Bertaraf Ücret Tarifesi ve laboratuar analiz ücretleri, Plan ve Bütçe Komisyonunca görüşülerek Komisyon kararı Birlik Meclisi’nin bilgisine sunuldu. Söz alan olmadığından oylamaya geçildi. Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği “2016 yılı Atıksu Bertaraf Ücret Tarifesi ve laboratuar analiz ücretleri” Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geldiği şekliyle oybirliğiyle kabul edildi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Haber, -, , ATIKSU, ARITMA, BİRLİĞİ, TOPLANDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Afyon Haber -  ATIKSU ARITMA BİRLİĞİ TOPLANDI
Afyon Haber -  ATIKSU ARITMA BİRLİĞİ TOPLANDI
Afyon Haber -  ATIKSU ARITMA BİRLİĞİ TOPLANDI
Yorumlar
Haber Yazılımı