Haber Detayı
16 Kasım 2015 - Pazartesi 17:50
 
Afyonlu kadınlardan Ankara çıkartması
TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Global Girişimcilik Haftası (GGH) ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.
Gündem Haberi
Afyonlu kadınlardan Ankara çıkartması

Yapılan yazılı açıklamada, “Global Girişimcilik Haftası, girişimciliği özendirmek ve girişimcilik konusunda farkındalığı artırmak yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçi potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak değerlendirmeye teşvik etmek amacıyla dünyada 123 ülke ile aynı anda,  son beş yıldır da ülkemizde TOBB'un liderliğinde Kasım ayı içerisinde kutlanmaktadır.

200’DEN FAZLA PAYDAŞ

GGH kapsamında sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve devlet kurumlarının yer aldığı 200′den fazla paydaş Global Girişimcilik Haftası boyunca tüm Türkiye genelinde etkinlikler düzenlemektedir. Etkinlikler kapsamında paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları organize edilmektedir.

GİRİŞİMCİLER EN DİNAMİK KATMAN

Global Girişimcilik Haftası’nın ülkemizde en kapsamlı ve en büyük etkinliği olan “Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu” TOBB'un liderliğinde UGM (Uluslararası Girişimcilik Merkezi), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve GATE ev sahipliğinde, Vodafone ana sponsorluğu ve TEB Özel Bankacılık Melek Yatırımcılık Platformu desteğiyle 20 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Suada’da gerçekleştirilecektir. Günümüzde girişimciler ekonominin itici gücü olarak en dinamik katmanını oluşturmaktadır. Fırsatları toplumun avantajına dönüştüren girişimcilik ve inovasyonda gerçekleşen her artış, ekonomide büyümeyi sağlamaktadır. Girişimci potansiyelinin artırılması ve çalışma hayatının bir yaşam felsefesi olarak benimsenmesi mevcut girişimcilerimizin ve girişimci adaylarımızın karşılaştıkları gerek finansal kaynak gerek alt yapı ve gerekse kalite rekabetinde sorunlarına çözüm önerileri ve mercilerin bulunmasıdır.

GENÇLERDE GİRİŞİMCİLİK BİLİNCİ

Fark yaratacak girişimci potansiyeli taşıyan gençleri ve kadınları, sosyal sorumluluğumuzla destekleyerek, girişimcilik alanında yazılan nice başarı hikâyelerine katkı sağlamaktır. Sanayi ve diğer sektörlerin gelişmesi, Avrupa Birliği normlarına taşınması, daha güçlü ekonomi ve kalkınma açısından girişimcilerimize ve girişimci adaylarımıza yol göstermek ticaret ve ekonomide ağırlıklarını artırmak için destek olmak görevlerimiz arasındadır. İşte biz KGK olarak ilimizde yetenekli cesur kendine özgüveni olan fakat bu yönlerini ön plana çıkaramayan gençlerimizin, girişimcilerimizin önlerini açmak onlara bu konuda gerekli bilgi akışını sağlamak bu özelliklerini etkili ve verimli kullanabilmelerini sağlayacak iş kurma ve işi sürdürme süresince ihtiyaçları olacak temel bilgileri vermek ve yol göstermek amacıyla seminer panel ve bunun gibi etkinlikler düzenlemekteyiz. Gençlerde girişimcilik bilincini oluşturup potansiyellerini ortaya çıkarmak için Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu olarak bilgi ve birikimlerimizi paylaşarak üzerimize düşen görevin sonuna kadar takipçisi olacağız.”>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı