Haber Detayı
29 Haziran 2016 - Çarşamba 16:06
 
Afyonlu tenisçi Side Mazi çeyrek finalde
Afyon Gençlik Spor Tenis Hocası Süleyman Demirkan’ın öğrencisi Side Mazi Antalya Tenis İhtisas Kulübü ATİK’de düzenlenen turnuvada gurupta bulunan 3 rakibini de yenerek çeyrek finale yükseldi.
Spor Haberi
Afyonlu tenisçi Side Mazi çeyrek finalde

Süleyman Demirkan’ın sporcusu Side Mazi 3 yıldır tensi dersi alıyor. Mazi kendi yaş gurubunda bulunan 35 sporcu ile mücadele veriyor. Gurubunda bulunan Denizli’den Ceyda Kayra Mutçalı’yı 4-1 ve 4-0, Bursa’dan Pelin Ece Hanım Şen’i 4-0, 4-0 ve Antalya’dan Serra Erdoğan’ı 4-0 ve 4-1’lik sonuçlarla yenerek çeyrek finale çıkan ilk sporcu oldu. Side Mazi çeyrek final maçına bugün çıkacak.

 

Antalya’da Pazartesi başlayan turnuva Cumartesi final maçları ile sona erecek. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin birçok yerinden gelen tenisçiler dereceye girebilmek için 45 derece sıcak altında ter döküyorlar. 9 yaş gurubunda mücadele veren Side Mazi, “Antalya benim için çok önemli. Doğum yerin Antalya olmasına rağmen Afyon sporcusu olarak burada olmak başka bir duygu. Geçen yıl Antalya’da yarı final ve çeyrek final oynamıştım. Afyon ve Denizli turnuvalarında şampiyon olmuştum.  Hedef bu kez Antalya’da final maçına çıkmak” dedi.

 

Bayram sonu 2. Turnuvaya katılıyor

Afyonlu tenisçi Side Mazi, “Antalya’da yapılan bu turnuva çok önemli. Bu sene sezona İzmir’de yapılan kış turnuvasıyla başladım ve bu ikinci turnuvam. Bayram sonu ise 11 Temmuz’da başlayacak olan başka bir turnuvada yine Afyon’u en iyi şekilde temsil edeceğim. Antalya’da yapılan turnuvaya Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Denizli gibi Türkiye’nin birçok yerinden en iyi tenisçiler geliyor. Afyon’da da tenisçilerin var olduğunu göstermek için mücadele veriyorum” dedi.

 

Yaz kupası 6 Afyon’da

Afyonlu tenisçi Mazi, “Antrenörüm Süleyman Demirkan’dan güzel bir haber aldım. 2016’da yapılacak olan yaz kupalarından biri Afyon’a verilmiş. Süleyman Hocamın oyuncuları olarak bu turnuvada en az 5 finalist çıkaracağımıza inanıyorum. Kış boyunca haftada 4 gün okulların kapanmasıyla birlikte haftada 6 gün çalışarak turnuvalara hazır olduk. Süleyman Demirkan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonlu, tenisçi, Side, Mazi, çeyrek, finalde, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı